icon

Hacı Bayram-ı Velî Camii

 • (12 Yorum)

Gezilecek Yerler

5.0

Rezervasyon Yap

Müsaitlik & Fiyat Sorgula

 • ARA

 • YOL TARİFİ

 • KAYDET

 • WEB SİTESİ

Hacı Bayram Camisi Ankara bulunan Dini Yerler 'den biridir. Bu sayfa Hacı Bayram Camisi hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Hacı Bayram Camisi hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Hacı Bayram Camisi düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Ankara Bölgesinden daha fazla gezilecek yer keşfetmek için Ankara sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfadaki bilgileri güncellemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsin. 

Yerel Rehber olmak için iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

Özellikler

Hacı Bayram-ı Velî CamiiSigara İçilmez
Hacı Bayram-ı Velî CamiiPark Yeri
Hacı Bayram-ı Velî CamiiÜcretsiz
Hacı Bayram-ı Velî CamiiAçık Hava
Hacı Bayram-ı Velî CamiiGezilecek Yerler

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Yorumlar

5.0
Puanlama :


 • avatar

  @esrapil

  Allah, yaptıranlardan razı olsun! Hocamız da çok değerli bir insan!

 • avatar

  @osmanaytekin8280

  Ankaranin dini ve tasavvufi en güzel örneği olan yerdir. Sadece bir cami özelinde değil büyük bi külliye gibidir burası. Cok büyük bi çarşısı yemekleri yiyeceğiniz guzel lokantalar ve muhteşem Ankara manzasinin olduğu yerdir. Cami ufak ama gerçekten tarih kokuyor. Hemen bitişiğinde ise roma tarihi var. Gezin cok guzel bi tarihi mekandır.

 • avatar

  @turgutburak6487

  Ankara'nın ziyaret edilesi mekanlarından biri, restorasyonu ve çevre düzenlemesi gayet güzel olmuş. Cami içindeki çiniler ve kalem işi süslemeler ayrı bir güzel.. Ankaranın manevi mimarlarından olan Hacı Bayram Veli, bir mutasavvıf olarak hayatı boyunca insanlığa hizmet etmiş(Allah ondan razı olsun) Buraya geldiğinizde hemen yanı başındaki Roma İmparatoru Augustus adına yapılmış tapınağı ziyaret etmeyi unutmayın. Ayrıca muhteşem Ankara Kaleli manzarayı izleyerek yorgunluğunuzu atabilirsiniz. Bir not: Çevre sokaklarda aracınızı bırakmayın, külliyenin altında kapalı otopark mevcuttur.

 • avatar

  @zeytinvideo

  Güzel bir cami. Yapanlardan yaptıranlardan Allah razı olsun. Başlangıçta gusül abdesti için bölüm bile yapılmış ama sürdürülebilir olmadığı görülünce üstüne düşen olmamış artık. Gerçekten camilere zarar vermek insanları güzel hizmetlerden bezdirmek için özel çalışan insanlar var diye düşünüyorum

 • avatar

  @ozancin636

  Cami güzel ibadet edenlerin tüm ibadetleri Allah katında kabul olsun. Almanya dan Antalya ya yerleşen İ. Fetane camii cemaatinden Mehmet Dilsiz Abimizin cenaze namazı vesilesi ile camide bulunduk. Trafik konusunda daha duyarlı daha dikkatli olmaya buradan herkesi davet edeceğim, Rahmetli, caminin ön tarafındaki opet önündeki kaldırım da araç çarpması sonucu yaşamını yitirdi. Daha dikkatli daha yavaş bir sürücü olsaydı şu an Mehmet Dilsiz aramızda olabilirdi. Evlere ateş düşmemesi için trafikte lütfen daha dikkatli olalım. Herkese kazasız sağlıklı günler dileğiyle.

 • avatar

  @turabikucuk

  Hacı Bayram Veli türbesi ve külliyesi, Ankara ulus'ta bulunan tarihi çok kıymetli bir değer. Yerli, yabancı turist lerin ziyaret ettiği ve yorulduklarında yemek yiyecekleri restoran ve çay, kahve içecekleri mekanlar la çevrili. Ayrıca hediyelik eşya satan çarşısı ike harika bir mekan. Kapalı otoparkı var. Ankara kalesine, roma hamamına, Anadolu medeniyetler, koç oyuncak müzesine, at pazarı tarihi mekanlarına yürüme mesafesinde. Kesinlikle görülmeye değer yerler.

 • avatar

  @pseudolife4560

  Ankara da hacı bayram-ı Veli camii ve türbesi mutlaka uğranması gerekli yerlerden biri. Hafta sonu daha hareketli olmakla beraber öyle bunaltıcı bir kalabalık yok. Caminin hemen yanında Roma döneminden kalma arkeoloji alanı var. Hacı Bayram Veli türbesi de hemen cami yanındadır.mutlaka Buraya gelip dua etmek de ayrı bir manevi haz veriyor.

 • avatar

  @pseudolife4560

  Ankara da hacı bayram-ı Veli camii ve türbesi mutlaka uğranması gerekli yerlerden biri. Hafta sonu daha hareketli olmakla beraber öyle bunaltıcı bir kalabalık yok. Caminin hemen yanında Roma döneminden kalma arkeoloji alanı var. Hacı Bayram Veli türbesi de hemen cami yanındadır.mutlaka Buraya gelip dua etmek de ayrı bir manevi haz veriyor.

 • avatar

  @hakanoruc9581

  Ulusun en eski tarihi cami. Gerek kültürü, gerek etrafındaki tarihi ve Roma döneminden kalma kalıntılar eşsiz bir görsellik sunuyor. Yanında türbesi bulunan tam anlamıyla maneviyatı yaşayabileceğiniz bir yer.

 • avatar

  @bayramkirbas8664

  Pazar günü sohbet tesbihat ve kahvaltı var davetlisiniz

 • avatar

  @hakancetin7861

  Temiz, güzel ve huzur verici bir cami. Merdivenler ile çıkılması belli bir yas grubu icin dezavantaj.

 • avatar

  @mehmetfurat

  Hoca iyi eğitim veriyor ve Kur'an'a geçen öğrenciler için hediyeler verilmiş cuma namazında da yapılan ve yapılacaklar hakkında bilgi verdi. Serin serin namazımızı eda ettik Allah kabul etsin inşallah.


 • Künye

  ✅ Gezilecek Yerler : Hacı Bayram-ı Velî Camii
  ✅ Giriş Ücreti : Ücretsiz
  ✅ Yerel Rehber : 12 Değerlendirme
  ✅ Genel Puan : 5.0/5.0

  Çalışma Saatleri

  Pazartesi 09:00 - 17:00
  Salı 09:00 - 17:00
  Çarşamba 09:00 - 17:00
  Perşembe 09:00 - 17:00
  Cuma 09:00 - 17:00
  Cumartesi 09:00 - 17:00
  Pazar 09:00 - 17:00

  İşletmeyi Sahiplenin

  Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.  Katkı Sağlayanlar

  Gezilecek Yerler Hacı Bayram-ı Velî Camii Hacı Bayram-ı Velî Camii +908500000000 Hacı Bayram, Sarıbağ Sk. No:13, 06050 Altındağ/Ankara, Türkiye Hacı Bayram-ı Velî Camii Hacı Bayram-ı Velî Camii hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Hacı Bayram-ı Velî Camii Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada. ₺₺ TR 39.9445053 32.8580019 True Türkiye Sigara İçilmez Yerel Rehber Nakit, Kredi Kartı
  5.0/5 12