icon
Yükleniyor..

Hayrettin Pasa Camisi

 • (5 Yorum)

Gezilecek Yerler

5.0

Rezervasyon Yap

Müsaitlik & Fiyat Sorgula

 • ARA

 • YOL TARİFİ

 • KAYDET

 • WEB SİTESİ

Hayrettin Pasa Camisi Balıkesir bulunan Dini Yerler 'den biridir. Bu sayfa Hayrettin Pasa Camisi hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Hayrettin Pasa Camisi hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Hayrettin Pasa Camisi düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Balıkesir Bölgesinden daha fazla gezilecek yer keşfetmek için Balıkesir sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfadaki bilgileri güncellemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsin. 

Yerel Rehber olmak için iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

Özellikler

Hayrettin Pasa CamisiSigara İçilmez
Hayrettin Pasa CamisiPark Yeri
Hayrettin Pasa CamisiÜcretsiz
Hayrettin Pasa CamisiAçık Hava
Hayrettin Pasa CamisiGezilecek Yerler

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Yorumlar

5.0
Puanlama :


 • avatar

  @istanbul34

  Kiliseden camiye çevrilmiş bir cami. Bu tür tarihi mekanlara ilgi duyuyorsanız görmenizi tavsiye ederim.

 • avatar

  @gezipgeliyorum

  Kiliseden camiye çevrilmiş. Ayvalık meydana yakın bir yerde. Hemen yakınında ayvalığın meşhur sakızlı kurabiyesinin de bulunduğu Çay bahçesi (daha doğrusu çay sokağı) var. Çok ferah ve temiz bir cami. Dinlenmek bedava.

 • avatar

  @emrek7416

  Kesinlikle görülmeye değer.Bazı yorumcular kiliseden camiiye dönüştürlmesine karşı çıkmışlar.Orijinallik açısından ama camii olması sayesinde Ayvalık'ı ziyaretim sırasında namaz kıldım.Allah kabul etsin.Müze olsa kilise olsa ağzımız açık gezip turist gibi çıkacaktık.

 • avatar

  @yunusemresoykurt7872

  Ayvalık sahilden yürüyerek rahatça ılaşım sağlayabileceğiniz, huzurlu sakin bir sokakta olan Hayrettin Paşa Mahallesinde bulunan Eski bir kilise olan Camii, geçmişten günümüze kadar özenerek korunmuş, bölgenin görülmesi gereken tarihi yapılarından bir tanesidir. Dualarımız barış, sevgi ve huzurla yaşanılabilir bir dünya için olsun.

 • avatar

  @ogulcanbuyukbas159

  Hayrettin Paşa Camisi aynı ismi taşıyan Hayrettin Paşa Mahallesi’nde yer almaktadır. Eski bir kilise olan cami 1850 yılında inşa edilmiştir. Ayvalık’ın ilk kiliselerden biridir. Cumhuriyet Dönemi'nde camiye çevrilerek Hayrettin Paşa Camisi ismini almıştır. Panayia ismi Ortodoksların Meryem’e verdikleri bir isimdir. Zamanında dini nitelikte eğitim veren okulların kilisesidir. Düz bir zemin üzerine inşa edilmiş olan kilisenin genel toplam alanı 4 bin metrekare, kilise binasının alanı ise 700 metrekaredir. Kentin en büyük taban alanına sahip kilisesidir. Kilisenin yüksekliği 18 metre, minaresinin yüksekliği ise 32 metredir.


 • Künye

  ✅ Gezilecek Yerler : Hayrettin Pasa Camisi
  ✅ Giriş Ücreti : Ücretsiz
  ✅ Yerel Rehber : 5 Değerlendirme
  ✅ Genel Puan : 5.0/5.0

  Çalışma Saatleri

  Pazartesi 09:00 - 17:00
  Salı 09:00 - 17:00
  Çarşamba 09:00 - 17:00
  Perşembe 09:00 - 17:00
  Cuma 09:00 - 17:00
  Cumartesi 09:00 - 17:00
  Pazar 09:00 - 17:00

  İşletmeyi Sahiplenin

  Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.  Katkı Sağlayanlar

  Gezilecek Yerler Hayrettin Pasa Camisi Hayrettin Pasa Camisi +908500000000 Hayrettinpaşa, Şafak Sk. No:10, 10400 Ayvalık/Balıkesir, Türkiye Hayrettin Pasa Camisi Hayrettin Pasa Camisi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Hayrettin Pasa Camisi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada. ₺₺ TR 39.3142051 26.693377 True Türkiye Sigara İçilmez Yerel Rehber Nakit, Kredi Kartı
  5.0/5 5