icon

Pieces By Ebru

 • (8 Yorum)

Gezilecek Yerler

5.0

Rezervasyon Yap

Müsaitlik & Fiyat Sorgula

 • ARA

 • YOL TARİFİ

 • KAYDET

 • WEB SİTESİ

Pieces By Ebru İstanbul bulunan Popüler Yerler 'den biridir. Bu sayfa Pieces By Ebru hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Pieces By Ebru hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Pieces By Ebru düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. İstanbul Bölgesinden daha fazla gezilecek yer keşfetmek için İstanbul sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfadaki bilgileri güncellemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsin.

Yerel Rehber olmak için iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

Özellikler

Pieces By EbruSigara İçilmez
Pieces By EbruPark Yeri
Pieces By EbruÜcretsiz
Pieces By EbruAçık Hava
Pieces By EbruGezilecek Yerler

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Yorumlar

5.0
Puanlama :


 • avatar

  @Gezgin35

  Antik kent çok büyük çok görülecek şey var özellikle tiyatroda Medusa mozaik i var girişte ücret var ben öğretmen olduğum için ücretsiz girdim yanınızda su olsun mutlaka .Arabayı park edecek çok yer var iki otopark var ikisinde de sırayla park edip gezimizi tamamlamalisiniz.

 • avatar

  @turgutatabay

  Her antik kent gezimde farklı bir deneyim yaşadığımı söyleyebilirim. Yaşadığım deneyimlerin yanı sıra ruhumda farklı bir görkem ve hayranlık duygusu oluşuyor. Kibyra'ya gittiğinizde diğer antik kentlerde görmediğiniz birçok şey göreceğiniz gibi yüksek bir uygarlığın kanıtlarına da rastlayacaksınız. Anadolu'da yaşamış tüm uygarlıkların sahip oldukları uygarlığa dair muhteşem kanıtlar bırakması, kim bilir ülkemiz insanlarının tapındığı kurgusal uygarlıkları sorgulamasına da olanak sağlayabilir!

 • avatar

  @Rehber

  Eşsiz antik kentlerden biri. Burdur Gölhisar ilçesinde yer alıyor. Medusa mozaiği ve dönemin stadyumunu görmeye kesinlikle değer. Karşılaştığım olumsuzluk ise antik kent geniş bir yerleşke olmasına rağmen hiçbir haritalandırma olmaması. Görmek istediğim yapılara daha kolay ulaşabilmek isterdim. Ayrıca tavsiyem antikkente girdikten sonra bir süre sonra karşınıza çıkan ilk otoparka aracınızı park etmeniz daha uygun olur, çünkü arena hemen ilk otopark yanında. İkinci otoparka giden toprak yol çok kötü ve arabanızın içini toz toprak etmesine sebep oluyor. Ayrıca taşlı yol arabanıza zarar verebilir. Kibyra çevresel düzenlemeler ve bilgilendirici haritalar ile daha da güzelleştirilebilir.

 • avatar

  @mehmetsenolyava

  Özellikle yazın giderseniz yanınıza su, şapka almayı unutmayın. Spor ayakkabı giyerseniz rahat edersiniz Özel aracınız varsa yoldan tepenin en üstüne kadar çıkın odeonda tabandaki Medusa mozaik döşeme mükemmel . Kazılar devam ediyor. Biraz daha düzenlemeye ihtiyaç var.

 • avatar

  @beratkucukosman9787

  Mükemmel bir antik kent. Sırf yılan başlı Medusa mozaği için bile gidilir. Alıştığımız diğer kentler gibi değil, orman içerisinden gezerek kentin farklı noktalarına gidiyorsunuz. Yürümek istemeyenler için yukarıya hamama kadar araçla gidilebileceğini de söylemiş olayım.

 • avatar

  @guvensayim7997

  Dünya üzerinde böyle bir antik kent yok,Kibyra'nın restorasyon çalışmalarında emeği geçen herkese teşekkürler Ancak bu değerli antik kente giriş ücreti özellikle Turistler için komik derecede ucuz 15 TL ( 0.80 ) cent 1 € bile değil ,derhal düzenleme yapılmalı giriş ücreti 5 € dan az olmamalı Medusa mozaiğini sadece kameralarla kontrol etmek yetmez ,resmi görevliler nezaretinde ziyaretçilere gösterilmeli Girişteki personel güler yüzlü ve ilgili

 • avatar

  @serhatunsal

  Döneminin estetiğe tutkun halkının yaşadığı ortamı deneyimlemek isteyenlerin ziyaret etmesi gereken Kibyra ören yeri, çok incelikli işler var keşke daha sağlam korunabilseymiş, geçmişte yangın deprem dahil çok fazla tahribata uğramış. Kent 1350 metre yüksekliğe kurulmuş, Gölhisar ovasının yamacına hakim 2 bin 300 yıllık Kibyra Antik Kenti, yakın zamanda başlatılan arkeolojik kazılar daha tamamlanmamış. 10 bin kişilik stadyumu, orkestra bölümü dünyada örneği olmayan Medusa mozaiği ile kaplı odeionu (müzik evi), Roma hamamı, agoraları, ana caddesi, 9 bin kişilik devasa tiyatrosu, çeşmeleri, yer altı oda mezarları, toprak su boru tesisatları çok fazla görülecek şey var. Geniş bir coğrafyaya yayılmış ana kente verimli ovanın etrafında geniş bir kırsal alana hükmediyor. Medusa mozaiğinin üstü kış aylarında hava koşullarından etkilenmemesi için kapatılıyormuş, dolayısıyla bahar ve yaz ayları Kibyra antik şehrini gezmek için tercih edilmeli. Kibyra Odeonu'ndaki Medusa mozaiği, ince mermer plakalarla yapılmış benzersiz bir mozaik döşemesi, ayrıca yapının önünde de çok geniş bir alandaki mozaik yer süslemeleri de olduğu yerde sergileniyor çok iyi bir durumda günümüze kadar ulaşmış. Ayrıca aynı bölgedeki hamamın su tesisatı ayrıca zemin ısıtma sistemleri çok iyi şekilde korunmuş. Şehir döneminde çok güçlü zengin olduğu anlaşılıyor. Kibyra antik şehri Burdur kent merkezine 108 kilometre uzaklıkta, Antalya kent merkezine de 140 kilometre uzaklıkta. Giriş için müze kart kullanılabiliyor. Antik kentin bulunduğu Gölhisar ilçesinin kavurması meşhur, yorucu geziden sonra denenebilir.

 • avatar

  @mustafadogan7378

  Antik kentleri eşimle oldukça seviyoruz. Tarihi dokuları güzel korunmuş bir antik şehir. Biraz dağınık bir yapısı var ama gördükleriniz karşısında iyiki de gelmişim diyeceksiniz. Girişte İsa bey ve çalışan personel oldukça ilgili ve kibarlar, sizi daha girişte kentle ilgili bilgilendiriyorlar, kendilerine çok teşekkür ederiz. Yolu çok rahat, yanınıza mutlaka su alıp, 3 saatinizi ayırıp görün.


 • Künye

  ✅ Gezilecek Yerler : Pieces By Ebru
  ✅ Giriş Ücreti : Ücretsiz
  ✅ Yerel Rehber : 8 Değerlendirme
  ✅ Genel Puan : 5.0/5.0

  Çalışma Saatleri

  Pazartesi 09:00 - 17:00
  Salı 09:00 - 17:00
  Çarşamba 09:00 - 17:00
  Perşembe 09:00 - 17:00
  Cuma 09:00 - 17:00
  Cumartesi 09:00 - 17:00
  Pazar 09:00 - 17:00

  İşletmeyi Sahiplenin

  Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.  Katkı Sağlayanlar

  Gezilecek Yerler Pieces By Ebru Pieces By Ebru +908500000000 Horzum, 15400 Gölhisar/Burdur, Turkey Pieces By Ebru Pieces By Ebru hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Pieces By Ebru Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada. ₺₺ TR 37.1586124 29.4962122 True Türkiye Sigara İçilmez Yerel Rehber Nakit, Kredi Kartı
  5.0/5 8