icon
Yükleniyor..

İplikçi Camii

İplikçi Camii Akşehir bulunan Dini Yerler 'den biridir. Bu sayfa İplikçi Camii hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. İplikçi Camii hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin İplikçi Camii düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Akşehir Bölgesinden daha fazla gezilecek yer keşfetmek için Akşehir sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfadaki bilgileri güncellemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsin. 

Yerel Rehber olmak için iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

Devamını Göster

İplikçi Camii Sigara İçilmez
İplikçi Camii Park Yeri
İplikçi Camii Ücretsiz
İplikçi Camii Açık Hava
+(1)

Sıkça Sorulan Sorular


Konum


Yorumlar 4.2 Puan

 • avatar

  @ilyasyaman

  Cami boylamasına dikdörtgen planlıdır. Birçok onarım görmüştür. Caminin güney ve batı duvarları ile doğu duvarının bir bölümü sıvalıdır. Sıvasız olan diğer yerler, üç sıra tuğla ve bir sıra düzgün kesme taşın dönüşümlü olarak yerleştirilmesi ile inşa edilmiştir. Caminin duvarları sonradan yükseltilip, kırma çatı ile örtülmüştür. Yapıdaki süslemelerin tamamının üç kubbe ile kapatılmış, güney kanadında toplandığı gözükür. Caminin batı duvarındaki girişin üstünde yer alan kitabede, camiinin 1337 tarihinde tamamlandığı anlaşılmaktadır.(Alıntıdır)

 • avatar

  @gulbulbulmaras

  Eski çarşının içinde Selçuklu zamanında yapılmış tarihi bir cami, süslemeleri korunmuş, en çok dikkatimi çeken cami tabanına döşenen halının yumuşak ve ipeksi olmasıydı.

 • avatar

  @mahmutsahin

  Bu Cami yüzyıllardır dimdik ayaktadır.Mikadi yılına göre 1337 yıllarında yapılmış.Mimarisi ve yapısı insanı kendine hayran bıraktıran bir yapı.İbadetleri burada büyük bir huşu ve büyük bir iç huzurla burada yapmak mümkün. Hâlen Cami olarak faaliyet vermektedir.Gidip görmek lazım..

 • avatar

  @mehmetakif

  Selçuklu camisi Şehrin merkezinde Arasta çarşısı ile bütünleşik Bir çok dükkan lokantaya çok yakın

 • avatar

  @hfseval

  Allah yapandan ve yaptırandan razı olsun. AMA! Allah aşkına bu elektronik tabela sevdanız nedir? Yaklaşık 7 asırlık bir tarihe şahit olmuş olan bu esere yaptığınız reva mı? Hiç yakışmış mı? Ayrıca caminin isminin yazıldığı tabela da ucube gibi durmuyor mu? Yok mu estetikten anlayan bir çalışanınız, danışanınız ey Diyanet İşleri! Lütfen bu tip çirkinlikleri bir an evvel sonlandırın, tarihe ve estetiğe saygı gösterin...


Yorum yazabilmek için gerekli.Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar