icon
Yükleniyor..

İshak Paşa Sarayı

 • (5 Yorum)

Gezilecek Yerler

4.6

Rezervasyon Yap

Müsaitlik & Fiyat Sorgula

 • ARA

 • YOL TARİFİ

 • KAYDET

 • WEB SİTESİ

İshak Paşa Sarayı Ağrı bulunan Popüler Yerler 'den biridir. Bu sayfa İshak Paşa Sarayı hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. İshak Paşa Sarayı hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin İshak Paşa Sarayı düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Ağrı Bölgesinden daha fazla gezilecek yer keşfetmek için Ağrı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfadaki bilgileri güncellemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsin.

Yerel Rehber olmak için iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

Özellikler

İshak Paşa SarayıSigara İçilmez
İshak Paşa SarayıPark Yeri
İshak Paşa SarayıÜcretsiz
İshak Paşa SarayıAçık Hava
İshak Paşa SarayıGezilecek Yerler

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Yorumlar

4.6
Puanlama :


 • avatar

  @ezgikeskinsoy

  Çok güzel. Coğrafya zaten kendine hayran bırakıyor. İpek yolu üzerine atalarımızın çok güzel hatırası.. ama restorasyon malesef biraz gerçeklikten sarayi uzaklaştırmis olsada kesinlikle görmek gerek. Araç ile yanına kadar gidebiliyorsunuz. Otopark ücreti felan yok. Müze kart sahiplerine saraya giriş ücretsiz harici 15 tl sanırım. Sarayın biraz yukarisinda manzarası güzel kafe var oturulur.

 • avatar

  @sherynindunyasi

  Sarayın taş oyma ve işlemleri harika. Yerleşke itibariyle birkaç tarihi yeri daha görebilirsiniz. (Beyazıt eski camii, Doğubayazıt kalesi kalıntıları, Ahmet Hani Türbesi) Ama biz gittiğimizde yol kenarı peyzaj düzenlemesi vardı saray önünde. Trafik baya kötüydü. 2014'te restorasyon yapılmış saraya ama çok kötü olmuş restore yapılan kısımlar. Doğallığı baya bozmuş. Giriş müze kartına ücretsiz, yoksa kişi başı 20TL.

 • avatar

  @hakan7682

  Ağrı ilinin doğubayazıt ilçesinde yer alan ishak paşa sarayı osmanlı döneminde yapılmış olup kayaların üzerine inşa edilmiştir ve günümünüz de yeni şehre tepeden bakarak merhaba demektedir ishak paşa sarayı günümüzde dogubayazit in en çok turist çeken yerlerinin başında gelmektedir bilindiği üzere ishak paşa sarayı kalorifer sisteminin uyguladığı ilk saraydır ulaşımı şahsi arabanız varsa 10 dk içinde saraya ulaşırsınız yok eğer şehir içinden minibüs ile gitmek isterseniz belediyenin oradan saray yönüne tarafından servisler kalkmaktadır yürümek isterseniz bir saat 15 dakika kadar sürmektedir. Sarayın içi ayrı güzel yukardan doğubayazıt a bakmak ayrı bir manzara sunmaktadır

 • avatar

  @omerkucuk7391

  Yapı mimari ve konum olarak güzel, içerisinde birde fotoğraf galerisi var. Ancak biraz bakımsız. Sabah ilk giriş vaktinde yerde çöp vardı :( Yorumlarda giriş 08.00 yazıyor ancak 08.00 de gittiğimde 09.00 da açılacağını söylediler. 09.00 da gittiğimde ise 09.30 da açılacağını söylediler. Bir düzen yok gibi, girişteki görevlinin insiyatifine göre açılıyor sanırım. Çevre düzenlemesi devam ediyor.

 • avatar

  @ahmetkara5420

  Ağrı Doğubayazıt'in görkemli yapıtı. Yolunuz düşerse Ağrıya buraya uğramadan gitmeyin. Yapıt o kadar görkemli ki hayran kalıyor insan. Gelmeden önce tarihini biraz araştırırsanız geziniz daha verimli geçecektir. Kültür bakanlığına bağlı olduğu için giriş ücretli ama biz öğretmen olduğumuz için öğretmen kartı ile ücretsiz olarak gezme şansımız oldu. O zamanın şartları düşünüldüğünde sarayda her şey mevcut. Bahçesinde çok güzel fotoğraflar çekilebilirsiniz. Ayrıca içerisinde aktif bir camii de bulunmaktadır. Oraya ugramadan gitmeyin. Bir çok yeri restore edilmiş ama az bir kısım restore bekliyor oraları inceleyerek yapıt hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Mutfak kısmında doğal bir havalandırma mevcut orta kısma geldiğinizde fark edeceksinizdir zaten. Teras kısımlarından Doğubayazıt i rahatlıkla seyredebilirsiniz.


 • Künye

  ✅ Gezilecek Yerler : İshak Paşa Sarayı
  ✅ Giriş Ücreti : Ücretsiz
  ✅ Yerel Rehber : 5 Değerlendirme
  ✅ Genel Puan : 4.6/5.0

  Çalışma Saatleri

  Pazartesi 09:00 - 17:00
  Salı 09:00 - 17:00
  Çarşamba 09:00 - 17:00
  Perşembe 09:00 - 17:00
  Cuma 09:00 - 17:00
  Cumartesi 09:00 - 17:00
  Pazar 09:00 - 17:00

  İşletmeyi Sahiplenin

  Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.  Katkı Sağlayanlar

  Gezilecek Yerler İshak Paşa Sarayı İshak Paşa Sarayı +908500000000 04400 Yukarıtavla/Doğubayazıt/Ağrı, Turkey İshak Paşa Sarayı İshak Paşa Sarayı hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. İshak Paşa Sarayı Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada. ₺₺ TR 39.5201576 44.1297517 True Türkiye Sigara İçilmez Yerel Rehber Nakit, Kredi Kartı
  4.6/5 5