icon

İsos Antik Kenti

 • (7 Yorum)

Gezilecek Yerler

3.9

Rezervasyon Yap

Müsaitlik & Fiyat Sorgula

 • ARA

 • YOL TARİFİ

 • KAYDET

 • WEB SİTESİ

İsos Antik Kenti Hatay bulunan Tarihi Mekanlar 'den biridir. Bu sayfa İsos Antik Kenti hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. İsos Antik Kenti hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin İsos Antik Kenti düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Hatay Bölgesinden daha fazla gezilecek yer keşfetmek için Hatay sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfadaki bilgileri güncellemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsin.

Yerel Rehber olmak için iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

Özellikler

İsos Antik KentiSigara İçilmez
İsos Antik KentiPark Yeri
İsos Antik KentiÜcretsiz
İsos Antik KentiAçık Hava
İsos Antik KentiGezilecek Yerler

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Yorumlar

3.9
Puanlama :


 • avatar

  @emrephoto

  İlçe, bünyesinde birçok tarihi yer barındırsa da belediye çok pasif kalmış ! Yolların bakımsız olmasını geçtim giderken yol tarifine dair hiçbir tabelaya rastlamadık. Sadece bilenin gidebileceği, ücrada kalmış tarihi bir kalıntı. ?

 • avatar

  @gezim

  İlk önce konumun yanlış olduğunu sizi son yol ayrımında yanlış yola soktuğunu söyleyeyim.son 3 dk kala yol ayrıma geldiğinizde tabela yönüne gidiniz yani sağ tarafta devam edin sola giderseniz alakasız bir yere getiriyor navigasyon..antik tiyatroya gelince kendi halinde duran bakımsız bir yer tiyatrodan başka birşey yok ama yine de görülebilir yolunuz o tataflara düşerse..

 • avatar

  @mehmetgorur6005

  Adana Karataş ta Kilikya döneminden Kalan çok eski ve güzel bir antik tiyatro herkesin gezip görmesi gerekiyor..

 • avatar

  @asilcanagacdike

  Çok bakımsız bırakılmış bir antik tiyatro. Anayoldan ayrılıp toprak bir yola girmeniz gerekiyor ve bu yolda çok büyük çukurlar var. Ayrıca antik tiyatronun tabelası otlar içinde kalmış yolu bilmeyenlerin bulması çok zor. Kazı alanında yer alan umumi tuvaletlerin de kapıları kilitli. Belediyenin böyle bir güzelliği bakımsız bırakmayıp sahip çıkması gerekiyor.

 • avatar

  @emines2666

  İlçe, bünyesinde birçok tarihi yer barındırsa da belediye çok pasif kalmış ! Yolların bakımsız olmasını geçtim giderken yol tarifine dair hiçbir tabelaya rastlamadık. Sadece bilenin gidebileceği, ücrada kalmış bir tarihi kalıntı.

 • avatar

  @umutisik9586

  Magarsus Antik Tiyatrosu 2013 yılı ağustos ayında ilk kazı çalışmaları başlamış Efes Antik Kentine rakip bir kentin sahnesidir. Adana'dan Karataş'a 50 km lik bir mesafe ile geldikten sonra ilçe merkezinden yaklaşık 5 km lik mesafe ile ilçenin batı kesiminde yer almaktadır. Kazı çalışmaları dönemsel olarak devam etmekte olup şu ana kadar alanın sahne bölümüne kadar kazı çalışmaları gerçekleştirilmiştir. Alanda bir çok eser kalıntısı elde edilmiştir. Aynı zamanda bir çok testi kalıntısı ve sikke de kazı çalışmaları sırasında elde edilmiştir. Antik tiyatroda kullanılan taşların yapısı pek kaliteli olmamakla birlikte tarihsel süreçte bundan kaynaklı depremler ve tahribatlar ile yıpranmış ve yerinden sökülmüştür. sökülen taşların izlerini ilçe merkezinde bir çok evde hissedebilirsiniz. Yerel halkın yoksulluğu sebebi ile alandan sökülen her parça bölge halkının evlerini oluşturmuş. Tiyatro sahnesi maalesef ki yıkılmış. Hangi süreçte yıkıldığı hakkında bir bilgi edinemedim . Tiyatro denizi görecek şekilde tasarlanmış bölgesinin tek tiyatro alanı niteliğindedir. Magarsus antik tiyatrosunun yanı sıra ilçede bir çok tarihi değer de yer almaktadır . Izgara planlı bir kent tasarımına sahip olan Magarsus’ta, kalıntıları günümüze ulaşan yapılar arasında kent suru, Athena Magarsia Tapınağı, tiyatro, stadion, sarnıç, Ortaçağ kalesi, Bizans ve Osmanlı hamamları, Değirmenler, Mezar Kalıntıları ve Menzil Han Kalıntıları ile antik kentin önünde yer alan ve "Dydimae” adı verilen iki ada üzerinde kale kalıntıları bulunmaktadır .

 • avatar

  @bulentbinol9

  Adana’ya 49 km uzaklıktaki Karataş ilçesi’nin 4 km batısında Dört Direkli mevkiinde yer almaktadır. Kent Antik Yunan, Roma ve Bizans Dönemlerinde önemli bir yerleşim yeri olmuştur. Son yıllarda açığa çıkarılan Antik Tiyatro görülmeye değer önemli kalıntılarıdır.


 • Künye

  ✅ Gezilecek Yerler : İsos Antik Kenti
  ✅ Giriş Ücreti : Ücretsiz
  ✅ Yerel Rehber : 7 Değerlendirme
  ✅ Genel Puan : 3.9/5.0

  Çalışma Saatleri

  Pazartesi 09:00 - 17:00
  Salı 09:00 - 17:00
  Çarşamba 09:00 - 17:00
  Perşembe 09:00 - 17:00
  Cuma 09:00 - 17:00
  Cumartesi 09:00 - 17:00
  Pazar 09:00 - 17:00

  İşletmeyi Sahiplenin

  Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.  Katkı Sağlayanlar

  Gezilecek Yerler İsos Antik Kenti İsos Antik Kenti +908500000000 Karşıyaka, 01900 Karataş/Adana, Turkey İsos Antik Kenti İsos Antik Kenti hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. İsos Antik Kenti Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada. ₺₺ TR 36.5462014 35.3519329 True Türkiye Sigara İçilmez Yerel Rehber Nakit, Kredi Kartı
  3.9/5 7