icon

İstanbul Miniatürk

 • (5 Yorum)

Gezilecek Yerler

4.6

Rezervasyon Yap

Müsaitlik & Fiyat Sorgula

 • ARA

 • YOL TARİFİ

 • KAYDET

 • WEB SİTESİ

İstanbul Miniatürk, İstanbul’u çok küçük bir formda sergilemek ve gezmek için mükemmel bir destinasyon. İstanbul Boğazı ve Çamlıca Tepesi arasında yer alan bu tarihi bölge Türkiye'nin en büyük minyatür parkı olma özelliğini taşıyor. 120.000 metrekarelik alanda inşa edilen İstanbul Miniatürk, ziyaretçilerine İstanbul’un tarihine ışık tutarak, İstanbul’un tüm en önemli ve özgün yapılarının minyatürlerini gösteriyor.

İstanbul Miniatürk'te Yapılabilecek Geziler

İstanbul Miniatürk, ziyaretçilerine çeşitli oldukça etkileyici geziler sunuyor. Tarih meraklıları, bu bölgedeki tüm önemli mekânların minyatür halindeki yapılarını görebiliyor. İstanbul Miniatürk, Sultanahmet Camii, Topkapı Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, Ayasofya, Galata Kulesi, Rumeli Hisarı ve müzeler gibi çok sayıda tarihi yapıyı bir arada küçülterek canlandırıyor.

Eğlenceli Vatandaşlık dersi

Ziyaretçiler, İstanbul Miniatürk'te özel olarak geliştirilen Vatandaşlık dersi sayesinde İstanbul'un tarihini, sanatını ve kültürünü öğrenebilirler. Vatandaşlık dersi, İstanbul'un tarihi ve kültürel mirasını, çocukların ilgi duyacağı etkinliklerle kullanıcılarının katılımıyla öğretmeyi amaçlamıştır. Bu yönüyle çocuklara İstanbul’un tarihine ve çeşitli mekânlarının nasıl oluşturulduğuna ilişkin anımsatıcı bilgileri sunmaktadır.

İstanbul Miniatürk'te Yer Alan Eğlence Parkı

Son olarak, İstanbul Miniatürk, eğlence parkı da içermektedir. Bu alanda ziyaretçiler yüzme havuzu, eğlenceli oyun alanları, hoparlörler, restoranlar ve çay bahçeleri gibi eğlenceli olanağa erişebiliyor. İstanbul Miniatürk, 15 Nisan'da açılan Anadolu Parkı ile İstanbul'da birçok eğlence parkının arasına dahil olmuştur. Park, İstanbul'un çeşitli ilçelerinin önemli yerlerini ve en özel yapılarının minyatürlerini sergileyen 2,5 km uzunluğunda bir alana sahip.

İstanbul Miniatürk, İstanbul'u küçük bir formda gezmek isteyen herkes için harika bir yer. İstanbul'un tarihine, sanatına ve kültürüne ışık tutan minyatürleri oldukça etkileyicidir. Hem eğlenceli kültürel gezi hem de ilgi çekici Vatandaşlık dersi ile İstanbul Miniatürk, İstanbul'daki gezilecek yerler arasında öne çıkar.

Özellikler

İstanbul MiniatürkPark Yeri
İstanbul MiniatürkAçık Hava
İstanbul MiniatürkGezilecek Yerler

Fiyatlar

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Yorumlar

4.6
Puanlama :


 • avatar

  @yeryuzu

  Içeriye girerken de alanda da herhangi bir yönlendirme mevcut değil. Alan zaten çok büyük sayılmaz ama yine de hangi eserlerin ve işletmelerin nerede olduğunu gösteren bir illustrasyon, sade bir harita fena olmazmış. İçeride bir adet atolye alanı var, orası da tuvaletlerin karşısında, merdiven altında yer alan havasız, basık, karanlık bir yer. Atolye yapmaya hiç uygun değil. Organizasyon kısmına pek kafa yorulmadığı o kadar belli ki, girince her şey her yerde gibi duruyor ve herhangi bir görevli bulmak çok zor.

 • avatar

  @buralarigezdim

  Giriş ücreti 40₺ indirimli 20₺ Ülkemizin önemli noktalarını ve eserlerini bir arada görmek için buraya gelmenizi özellikle çocuklarınızı getirip bu önemli eserleri göstermenizi tavsiye ederim. Ülkemizdeki bir çok çeşitli eser burada detaylarıyla birlikte model hale getirmişler ben buraya 2. Defa geldim ve çok beğendim. Yalnız içerideki hediyelik eşyalar çok pahalı.

 • avatar

  @istanbul34

  Türkiye' de yer alan tarihe imza atmış eserlerin minyatür hali. Aileniz ile birlikte vakit geçirebileceğiniz çok güzel bir mekan. Ulaşımı kolay, yemek, wc ve mescit mevcut. Doya doya gezebilirsiniz.

 • avatar

  @buralarigezdim

  Kapalı ve serin bir havada gezmiş olmamıza rağmen keyifliydi. Onca eserin minyatürünü yapmak, onları böyle geniş bir alana yerleştirmek, insanlarımızın hizmetine sunmak gerçekten değerli bir emek karşılığı. Bu mekanda emeği geçenleri kutlarım. Tek tek her bir eseri en ince ayrıntısına kadar ve de ölçeğine uygun şekilde yapmışlar. Alan oldukça geniş, biz soğuğa rağmen 2 saatte gezebildik. Üşüdük diyerek incelemeden geçmek istemedik. Çok beğendik. Park için yeterli boyutta br ispark mevcut, araç için endişe etmedik. Yiyecek içecek mekanları da makul fiyatlı ve temiz. Küçük bir ülke turu yapmış gibi olduk. Keyifliydi. Beğendik.

 • avatar

  @istanbul34

  Açık hava da gezilebilen tarihi nesnelerin olduğu Türkiye’nin değerli yerleri için yapılmış miniatürk Giriş ücreti öğrenci 10 tam 20 TL İlk girişteki beltur restaurant kapalı ama miniatürk içinde en dipte büfe tarzı beltur çalışıyor tost , çay meşrubat, Mısır , patates içinde ayrı standlar var. İçerde çoçuklar için oyun alanı , satranç oynama yeri büyük plastikler ile , WC mevcut helikopter similasyonu var, 1 TL ile giriş yaprak küçük labirente girebilirsiniz çıkışta hediyelik eşya satan mağaza mevcut Otopark ispark otoparka saat aralığına göre para veriyorsunuz çocukların çok seveceği ve yetişkinlerinde bilgi alıp Türkiye’den kesitler göreceği güzel bir yer Sütlüce sahiline alt kapıdan çıkarak sahil turu da yürüyerek gezebiliyorsunuz İyi gezmeler iyi eğlenceler ????


 • Künye

  ✅ Gezilecek Yerler : İstanbul Miniatürk
  ✅ Giriş Ücreti : Ücretsiz
  ✅ Yerel Rehber : 5 Değerlendirme
  ✅ Genel Puan : 4.6/5.0

  Çalışma Saatleri

  Hergün 09:00 - 18:00

  İşletmeyi Sahiplenin

  Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.  Katkı Sağlayanlar

  Gezilecek Yerler İstanbul Miniatürk İstanbul Miniatürk +908500000000 Örnektepe, İmrahor Cd. No:7, 34445 Beyoğlu/İstanbul, Türkiye İstanbul Miniatürk İstanbul Miniatürk, İstanbul’u çok küçük bir formda sergilemek ve gezmek için mükemmel bir destinasyon. İstanbul Boğazı ve Çamlıca Tepesi arasında yer alan bu tarihi bölge Türkiye'nin en büyük minyatür parkı olma özelliğini taşıyor. 120.000 metrekarelik alanda inşa edilen İstanbul Miniatürk, ziyaretçilerine İstanbul’un tarihine ışık tutarak, İstanbul’un tüm en önemli ve özgün yapılarının minyatürlerini gösteriyor. ₺₺ TR 41.0589927 28.9492193 True Türkiye Sigara İçilmez Yerel Rehber Nakit, Kredi Kartı
  4.6/5 5