icon

İzmir Gaziemir

 • (5 Yorum)

Gezilecek Yerler

2.6

Rezervasyon Yap

Müsaitlik & Fiyat Sorgula

 • ARA

 • YOL TARİFİ

 • KAYDET

 • WEB SİTESİ

İzmir Gaziemir, Türkiye'nin batısındaki İzmir şehri içerisinde bulunan ve İzmir'in en önemli ilçelerinden biridir. İzmir Gaziemir nüfusu, kentin genel nüfusunun yaklaşık yüzde 11'ini oluşturuyor. İzmir Gaziemir, nüfusu ile birlikte, tarihi ve kültürü ile de Türkiye'nin dört bir yanından gelenler için önemli bir merkez haline gelmiştir.

İzmir Gaziemir Tarihi

İzmir Gaziemir, antik çağlardan günümüze kadar ikamet edilen bir yer olan İzmir’in eski adı olan Smyrna’nın üçüncü büyük köyüdür. Tarih boyunca, Gaziemir ilçesi çeşitli devletlerin egemenliğinde kalmış ve tarihi geçmişi beş bin yıla dayanmaktadır. İzmir Gaziemir’in tarihi, Aydınoğlu, İskitler ve Bizanslıların hakimiyeti esnasında oluşmuştur. İskitler özellikle ekonomik olarak önemli bir etki bırakmıştır. Gaziemir İzmir'in eski adı olan Smyrna’nın tarihi ve kültürü üzerinde ağırlıklı bir etkiye sahip olduğu için, çevresinde birçok tarihi yapı bulunmaktadır.

Gezilecek Yerler

İzmir Gaziemir’de, nefes kesen manzaralara ve çeşitli gezilecek yerlere ev sahipliği yapmaktadır. İzmir Gaziemir'de en çok ziyaret edilen yerler arasında Liman Park, Adalı Park, Akbaba Park, Orman Park ve Cumhuriyet Parkı bulunmaktadır. Ayrıca Gaziemir, Ege ve Akdeniz kültürel miraslarının bir araya geldiği etkileyici bir alan olan Güzelbahçe Kültür ve Sanat Merkezi’ne ev sahipliği yapmaktadır.

İzmir Gaziemir'de, aynı zamanda birçok tarihi bina mevcuttur. Örneğin, Yunus Emre Kültür Merkezi, Gaziemir Belediyesi Binası, Beşparmak Yarımadası ve Gökdalar Köyü. Dolayısıyla, İzmir Gaziemir günümüzde ziyaretçileri ile buluşan çok sayıda çekici doğal, tarihi ve kültürel güzelliklere ev sahipliği yapmaktadır.

Sonuç

İzmir Gaziemir, nüfusu ile birlikte, tarihi, kültürel değerleri ve güzel binaları ile Türkiye'de önemli bir merkez haline gelmiştir. İzmir Gaziemir ilçesinde nefes kesen manzaralar ve çeşitli tarihi ve kültürel gezilecek yerler bulunmaktadır. İzmir Gaziemir, güzel bir şehir olmasının yanı sıra, ziyaretçilerine çok sayıda zengin tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri de sunmaktadır.

Özellikler

İzmir GaziemirÜcretsiz
İzmir GaziemirAçık Hava
İzmir GaziemirGezilecek Yerler

Fiyatlar

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Yorumlar

2.6
Puanlama :


 • avatar

  @gezendiva

  Belediye sokak hayvanlarına yönelik hiçbirşey yapmıyor, çocuklarımı okula zor götürür oldum artık. Sürekli grup halinde geziyorlar insan yada arac geçtiğinde hepsi birden havlamaya peşlerinden koşmaya başlıyorlar , gece gündüz uyutmuyorlar daha öncede bu konu ile alakalı yazdım hiçbir şey yapmılmadı sadece kısırlaştırıp ortalıkta başı boş gezmeleriyle olmuyor saldırdıklarında ciddi birşey olduğunda sorumluları siz olacaksınız hiçbir girişim yapmıyorsunuz bu konuda

 • avatar

  @ayseningunlugu

  İki aydır Lozan caddesi üzerindeki bir lambayı değiştiremediler 5 kez aradım tamam dediler.. .bu yüzden 1 Yıldız eksik verdim.

 • avatar

  @yeryuzu

  Belediyeye girdigim dakikadan isim bitinceyekadar. Nazik ve nezaketliydiler. Emlak vergisi odedim. Haciz kaldirttim hemen ilgilendiler. Tesekkurler.

 • avatar

  @yeryuzu

  İnstigramda tüm olumsuz yorumlar siliniyor, haziran başından beri başkanla yüzüme görüşüldü söz verilmesine rağmen bir ağaç kökünü aldırmadı, gizem hanım yardımcı olacağım dedi hemen bu hafta dedi , özürler dilendi gene aynı. Sokaklar pis, yani başkan bey tutamayacağınız sözü neden veriyorsunuz? Dalgamı geçiyorsunuz, bir cep no verdiniz açan yok , umurunuz olmadı,

 • avatar

  @yeryuzu

  Bu belediye başkanı hiç çalışmıyor. Varsa yoksa sosyal medyadan reklam,şunu yaptık bunu yapiyoruz. Yolumun üzerinde bir yer vardı 2 senedir dikkatimi cekiyor.Evka7 yolunda ,aslan kral anaokulunun hemen yaninda halısaha var.2 senedir öyle yatirım boş yatiyor.Halilari bile yaninda.Sonuçta Belediye başkanı tembel olmasa çoktan biterdi.sabah işe geldikten sonra ne yapiyor acaba akşam mesai bitene kadar.Şöyle çıkar biraz kafanı odandan başkan bey.


 • Künye

  ✅ Gezilecek Yerler : İzmir Gaziemir
  ✅ Giriş Ücreti : Ücretsiz
  ✅ Yerel Rehber : 5 Değerlendirme
  ✅ Genel Puan : 2.6/5.0

  Çalışma Saatleri

  Hergün 09:00 - 18:00

  İşletmeyi Sahiplenin

  Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.  Katkı Sağlayanlar

  Gezilecek Yerler İzmir Gaziemir İzmir Gaziemir +908500000000 Gazi, Önder Cd. 43 A, 35410 Gaziemir/İzmir, Türkiye İzmir Gaziemir İzmir Gaziemir, Türkiye'nin batısındaki İzmir şehri içerisinde bulunan ve İzmir'in en önemli ilçelerinden biridir. İzmir Gaziemir nüfusu, kentin genel nüfusunun yaklaşık yüzde 11'ini oluşturuyor. İzmir Gaziemir, nüfusu ile birlikte, tarihi ve kültürü ile de Türkiye'nin dört bir yanından gelenler için önemli bir merkez haline gelmiştir. ₺₺ TR 38.3229189 27.1296958 True Türkiye Sigara İçilmez Yerel Rehber Nakit, Kredi Kartı
  2.6/5 5