Japon Bahcesi

Japon Bahcesi Kırşehir bulunan Popüler Yerler 'den biridir. Bu sayfa Japon Bahcesi hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Japon Bahcesi hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Japon Bahcesi düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Kırşehir Bölgesinden daha fazla gezilecek yer keşfetmek için Kırşehir sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfadaki bilgileri güncellemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsin.

Yerel Rehber olmak için iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.
Daha fazla göster

Japon Bahcesi Sigara İçilmez
Japon Bahcesi Park Yeri
Japon Bahcesi Ücretsiz
Japon Bahcesi Açık Hava
+(1)

Konum

Emirgan Mah, Sakıp Sabancı Cd. No:76, 34470 Sarıyer/İstanbul, Turkey Yol Tarifi

Sıkça Sorulan Sorular

Yorumlar 4.4 Puan

 • avatar

  Bülent Aşık

  Baltalimanı Japon Bahçesi Japonya ile Türkiye’nin işbirliğiyle kurulmuş bir park olup, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yönetilmektedir. 2003 yılında ‘Türkiye’de Japon Yılı’ vesilesiyle kardeş şehir anlaşması bulunan İstanbul ile Yamaguchi Eyaleti Shimonoseki şehri tarafından tamamlanmıştır. Ayrıca 2015 Kasım’da her iki ülkenin işbirliği tarafından tadilatı tamamlanan Baltalimanı Japon Bahçesi, daha da etkileyici bir bahçe olarak yeniden doğdu. Marmara boğazına bakan, manzarası müthiş bir yerde konumlanmış bahçede, iki kardeş şehrin sembolü olan Marmara Boğazı ile Shimonoseki Boğazından esinlenilerek yapılan giriş kapısı başta olmak üzere, Japon Bahçesinin temel karakteri olan Çay Odası (Yogetsuan), Şelale, Gölet, Çardak gibi öğeler yer alır ve aheste yürüyüşler keyifle yapılabilir. Ayrıca Japonya’nın sembolü olan Kiraz(Sakura) Ağacı başta olmak üzere, dört mevsimin güzelliklerinin yaşandığı bir dinlenme alanı olarak çok sayıda İstanbullu ziyaretçi tarafından ziyaret edilmektedir. Japonya İstanbul Başkonsolosluğu ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi dostluk ve işbirliği içerisinde bu bahçenin herkes tarafından sevilecek bir bahçe olması için ortak çalışmalarını sürdürecektir.

 • avatar

  Celal Taşçı

  Çok güzel ve ilginç bir yer

 • avatar

  Nalan Yılmaz

  Giriş ücretsiz. Küçük bir bahçe ama çok güzel. Giriş kapısından adım atınca sanki başka bir dünyaya giriyorsunuz. Düzenleme ve ayrıntılardaki estetik dikkat çekici. Özellikle Nisan ayının başında ve sonunda görülmeye değer. Ayın başında beyaz çiçekli sakuralar, sonunda ise pembe çiçekliler açıyor. Ağaçların altında bir Japon geleneği olan Hanami mutluluk verici bir deneyime dönüşüyor. Bahçede çok sayıda akçaağaç, minik şelale, gölet, akan sular, zarif taş fenerler vb. Japon bahçesine özgü detaylar da var.

 • avatar

  zeyd şen

  Ünlü Japon bahçelerini görmeye oralara kadar gitmenize gerek yok. Evvel zaman birinde, kalbur saman içinde. Pireler berber iken fireler vermez iken Japonya'da bir şehir varmış. İstanbul'a benzer biçimde iki yakasını deniz ayıran. Yıllar önce İstanbul ile o şehir kardeş şehir ilan edilmiş. Bu park da o kardeşliğin nişanesi olarak yapılmış diyorlar. Masalın Sonu The End La Fin

 • Çok küçük bir bahçe 5,6 tane sakura ağacından başka ilgi çeken hiçbirşey yok sadece japon bahçesi için gitmeye deyecek biryer değil, birde bakımsız bırakılmış ibb ilgilenmiyor zannedersem belki önceden daha güzeldir. Araba park edecek yerde yok. Otopark 40 tl, gezmesi 10 dk bile sürmeyen biryer için anlamsız bence


Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar

Benzer Yerler

Japon Bahcesi

Japon Bahcesi

( Yorum)
Ücretsiz
Piazza

Piazza

( Yorum)
₺₺
Tahtakale

Tahtakale

( Yorum)
Ücretsiz
Feraye

Feraye

( Yorum)
Ücretsiz