icon

Kabaceviz Selalesi

 • (12 Yorum)

Gezilecek Yerler

4.1

Rezervasyon Yap

Müsaitlik & Fiyat Sorgula

 • ARA

 • YOL TARİFİ

 • KAYDET

 • WEB SİTESİ

Güneydoğu Karadeniz Bölgesi, Türkiye’nin çeşitli kültürel ve fiziksel özelliklerini bulunduran en yetkin bölgelerinden biridir. Samsun Kabaceviz Selalesi, bu bölgenin en ilgi çekici yerlerinden biridir. Şelale, Samsun ili ve Terme ilçesine yaklaşık 50 km uzaklıkta bulunur. Şelale, muhteşem doğal ve tarihi güzellikleriyle ziyaretçileri şaşırtmaktadır.

Genel Bakış

Samsun Kabaceviz Şelalesi, yemyeşil ormanları, gölgeli parkları ve gizemli vadi yollarıyla kale tarafından korunan bir yer olarak bilinir. Şelale, küçük turistik yerler ve canlı su arasında dolaşan çok sayıda gölet ile Kaşık Vadisi'nin siyah çakıl taşları sepetlerinden meydana gelir. Ormanlık alan, patikalarla ilerleyen ve Mecidiye Çayının havzasında bulunan vadileri ile ayrı bir cazibe sahibidir.

Şelalede Görülecek Yerler

Samsun Kabaceviz Şelalesi, gezilecek ve ziyaret edilecek pek çok yer içerir. Buraya gelen ziyaretçiler, çok sayıda tarihi ve kültürel yapıların yanı sıra, klasik yemyeşil ormanları, etkileyici şelaleleri, yemyeşil vadi yollarını ve uzun mesafeli su yollarını keşfedebilirler. Burada ziyaret edilebilecek zevkli yerler arasında, Mecidiye Şelalesi, Şelale Köprüsü, Kuzu Vadisi, Şeraret Vadisi, Kaşık Vadisi ve Vadi Yaylası sayılabilir.

Gezilebilecek Yerler

Samsun Kabaceviz Şelalesi, gezilebilecek çok sayıda yer barındırıyor. İçinde gelenler, güzel manzaralarla dolu bölgeye kolayca ulaşabilirler. Bölgede gezebilecek yerler arasında, Karaçam Ormanları, Yanık Deve Dağı, Çam Gölü, Bıçak Deresi ve Ziyarettepe sayılabilir. Ayrıca, ziyaretçiler, Kafkas Dağlarından oluşan Türkiye'nin en yüksek dağlarından olan Kızılağaç Dağı'na ve Samsun'un merkez konumunda bulunan Asartepe Tarihi Köyü'ne de bakabilir.

Şelale ve Deresiz Yürüyüşler

Samsun Kabaceviz Şelalesi, doğa yürüyüşleriyle ziyaretçilerin kalbini fethetmek için uygun bir yerdir. Oradaki vadilerde, şelalelerin ve çamurlu yolların arasında, sevimli köprülerden geçerek coşkulu manzaralardan faydalanılabilir. Şelale, doğa tutkunları için eşsiz bir manzara sunar - kısa süreli deresiz yürüyüşleri ve kuş sesleri ile.

Samsun Kabaceviz Şelalesi, güneydoğu Karadeniz Bölgesi'nin doğal güzel güzelliklerine sahip özgün bir tatil noktasıdır. Şelale, ziyaretçilerinin doğayla iç içe, bilinçli ve eğlenceli bir tatil yaşamasına olanak sağlar. Burası, doğa tutkunlarının yemyeşil ormanlar, uzun yürüyüşler, keyifli atmosfer ve daha fazlasının tadını çıkarabilecekleri harika bir yerdir.

Özellikler

Kabaceviz SelalesiSigara İçilmez
Kabaceviz SelalesiPark Yeri
Kabaceviz SelalesiÜcretsiz
Kabaceviz SelalesiAçık Hava
Kabaceviz SelalesiGezilecek Yerler

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Yorumlar

4.1
Puanlama :


 • avatar

  @Nerede

  Doğada vakit geçirmeyi sevenlerin beğenecğini düşündüğüm bir yer. Yol biraz uzun ama bence değer. Özellikle Sonbaharda harika bir görsele sahip sesiz bir yer. Yanlız bazı yerler çok kayıyor dikkatli olmak lazım.

 • avatar

  @Sevara

  Eylül ekim aylarında suyun debisi düşük ama suyun hemen yanından yürümek için elverişli. Zemin biraz kaygan spor ayakkabılar da çok kayıyor. Doğa çok güzel.

 • avatar

  @ercaneren

  Yol berbat, belediye hic ilgilenmemis. Koy halkı korumaya çalışıyor. Su azaldığı için Yaz sicaklarinda ziyaret edilmemeli. Mevsiminde harika bir yer okuyor. Ayaklarınız kaymasın aman dikkat edin.

 • avatar

  @aaygun

  Kesinlikle tavsiye etmiyorum.65 metre denilen harika fotoğraf çekilebilir denilen yere ait resimler ektedir. 6,50 metre dahi yok. Sıradan bir yer.Çektiginiz çile yanınıza kalır.

 • avatar

  @mehmetsimsek842

  Harika bir yer ama su bir hayli çekilmiş ama gitmeye değer bir yer. Mangal yakabilirsiniz ortam ona müsait, yolun bazı yerlerinde bozukluk var ama çok sıkıntı değil. Altı yüksek bir aracınız varsa çok kolay gidebilirsiniz

 • avatar

  @pinaryuksel

  Asla gitmeyin cocukla hele hiç gitmeyin çünkü hem yolları kötü, hemde selaleye ulaşamıyorsunuz suya girip zorlu yollardan gitmeniz gerekiyor oda çocuklarla mümkün değil göremeden geri dönüyorsunuz zamana ve yakıta yazık 5 yıldız verenler ne gördü bilmiyorum

 • avatar

  @melekleraglamaz

  görülmesi gereken bir yer yalnız anayoldan oraya 1 saatlik yol sürüyor uzun sürebilir ...araç park ettikten sonra biraz da yürüyeceksiniz ama değer inanın ...

 • avatar

  @hakanozyurek

  Yollar kötü hele son 2-3 km taşlı yol yavaş gidin araba bazı yerlerde kontrolden çıkabilir acemiler için. Şelale çok güzel fakat su yilanlari var dikkat edin. Mangal yapabilirsiniz gittiğimde herkes mangalı ile gelmişti. Birde yollarda set var yol ile aynı renk olunca görünmeye biliyor set yapmayı akıl etmişler ama boyamayı edememisler.

 • avatar

  @gungorkan8949

  Su sesi ve kuş civiltisindan başka bir ses duymayacaginiz huzur dolu bir yer. Herhangi bir işletme yok. Tamamen doğallık arayanlar için ideal.. Ben biraz abarttım ve kayarak göğsüme kadar suya battım. Fotoğraf makinemi kurtarabilecekmiyim bilmiyorum ama o an cebimde olan telefonu kurtardım; ) Telefon ile çektiğim fotoğraflar fikir sahibi edecektir..

 • avatar

  @gungordoganay2379

  Yolların bir çoğu yapıldı. Rahatlıkla gidebilir ve manzaraya doyabilir siniz :) Şehrin merkezinden vasıta ile ulaşabileceğiniz bir doğa harikası. İnsanların temizlik konusunda biraz daha dikkatli olması bu tür zenginliklerin korunması için çok önemli. İnsanlarımızı daha duyarlı olmaya davet ediyorum.

 • avatar

  @yakupzoro3430

  Arkadaşlar herkesin yazdığı gibi şelaleye giden yolun son 3 4 km si bozuk ama biz giderken yollar yapılıyordu ,büyük ihtimalle sonraki sezona hazır olur ve değinmek istediğim diğer konu kabaceviz yerlileri çok yardım sever ve sıcak kanlılar. İhtiyaç halınde birilerinin kapısını çalmaktan çekinmeyin (atanamayanlar yollarda ) otostop ile gezen benim izlenimlerim bu yönde

 • avatar

  @hasantosun4150

  Güzel bir yer ancak yine doğadan nasıl yararlanacağını bilmeyen ,manzaranın tadını çıkarmak eşittir mangal yapmak zanneden ,çevre düşmanı insanımız sayesinde bu güzellik kısa zamanda Allah ın rahmetine kavuşur.Çöplerini bırakmasalar yine neyse,tam gezeceğin yerlerde mangal yakan ,ateş yakan insanlar vs.


 • Künye

  ✅ Gezilecek Yerler : Kabaceviz Selalesi
  ✅ Giriş Ücreti : Ücretsiz
  ✅ Yerel Rehber : 12 Değerlendirme
  ✅ Genel Puan : 4.1/5.0

  Çalışma Saatleri

  Pazartesi 09:00 - 17:00
  Salı 09:00 - 17:00
  Çarşamba 09:00 - 17:00
  Perşembe 09:00 - 17:00
  Cuma 09:00 - 17:00
  Cumartesi 09:00 - 17:00
  Pazar 09:00 - 17:00

  İşletmeyi Sahiplenin

  Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.  Katkı Sağlayanlar

  Gezilecek Yerler Kabaceviz Selalesi Kabaceviz Selalesi +908500000000 Kabaceviz, 55510 Çarşamba/Samsun, Turkey Kabaceviz Selalesi Güneydoğu Karadeniz Bölgesi, Türkiye’nin çeşitli kültürel ve fiziksel özelliklerini bulunduran en yetkin bölgelerinden biridir. Samsun Kabaceviz Selalesi, bu bölgenin en ilgi çekici yerlerinden biridir. Şelale, Samsun ili ve Terme ilçesine yaklaşık 50 km uzaklıkta bulunur. Şelale, muhteşem doğal ve tarihi güzellikleriyle ziyaretçileri şaşırtmaktadır. ₺₺ TR 41.0635346 36.52241 True Türkiye Sigara İçilmez Yerel Rehber Nakit, Kredi Kartı
  4.1/5 12