icon

Kaklık Mağarası

 • (10 Yorum)

Gezilecek Yerler

4.5

Rezervasyon Yap

Müsaitlik & Fiyat Sorgula

 • ARA

 • YOL TARİFİ

 • KAYDET

 • WEB SİTESİ

Denizli Kaklık Mağarası, Denizli ilinde gezilecek eşsiz bir yerdir. Mağara, aynı zamanda Denizli’nin Kestel bölgesinde bulunan birçok turistik merkezden biridir. Denizli Kaklık Mağarası, eşsiz doğal güzellikleri ve antik tarihiyle ön plana çıkmaktadır.

Giriş

Denizli Kaklık Mağarası, tarihi geçmişi uzun bir mağaradır. Mağara, yaklaşık 250 bin yıllık eski tarihleri, uzun bir geçmişe sahiptir. Bu mağara, insanoğlu tarafından çok uzun zamandır keşfedilmiş ve kullanılmıştır. Mağaranın ortasında, yörenin zengin kültürünün tarihsel olarak korunduğu tarihsel taş heykeller bulunmaktadır.

Gezilecek Yerler

Denizli Kaklık Mağarası, ziyaretçiler için özellikle gezilecek çok sayıda yerleri barındırmaktadır. Mağara, antik tarihi ve doğal güzellikleri ile öne çıkmaktadır. Ziyaretçiler, mağarayı gezerken, yörede bulunan eski tarihsel taş heykelleri ve yörede bulunan eski krallıklarda kullanılan antik eylemleri görebilirler.

Doğal Güzellikler

Denizli Kaklık Mağarası, doğal güzellikleri ile de öne çıkmaktadır. Mağaraya giriş yapan ziyaretçiler, mağaraya dair her şeyi görebilir, tarihsel taş heykelleri ve antik eylemleri görebilir ve eski krallıkların kullandığı antik süslemeleri görebilirler. Mağarayı gezerken aynı zamanda, yörenin zengin çiçekleri ve bitkileri, üzüm bağları ve kuş gözlemlemeleri yapılabilir.

Tatil İmkanları

Denizli Kaklık Mağara, çeşitli tatil imkanları da sunmaktadır. Ziyaretçiler, tarihi ve güzel doğal güzellikleriyle mağarayı gezerken aynı zamanda, mağarada bulunan çeşitli restoran ve barları ziyaret ederek, mağarayı gezmekten keyif alabilirler. Aynı zamanda, mağarada konaklama imkanı da sunulmaktadır. Mağarada bulunan oteller ve pansiyonlar, ziyaretçiler için konaklama ve dinlenme imkanı sunmaktadır.

Mağarayı ziyaret edenler, Denizli Kaklık Mağarasının ünlü tarihi ve doğal güzellikleri ile keyif alabilecekleri bir yer olduğunu keşfedecekler. Mağara, ziyaretçileri geleneksel tarihinin derinliklerine götürürken, ziyaretçiler aynı zamanda yörenin zengin bitki örtüsü ve doğal güzelliklerinden de yararlanabilecekler.

Özellikler

Kaklık MağarasıSigara İçilmez
Kaklık MağarasıPark Yeri
Kaklık MağarasıÜcretsiz
Kaklık MağarasıAçık Hava
Kaklık MağarasıGezilecek Yerler

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Yorumlar

4.5
Puanlama :


 • avatar

  @Sevara

  Sabah tam açılış saatinde 10:00 gittik o yüzden çok kalabalık değildi, rahat gezdik. Giriş kişi başı 20 TL ve fiş veriyorlar. Müze kart geçmiyor. Muhakkak terlikle gitmek lazım çünkü akan sular gezinme platformunun üstünden de geçiyor bir iki yerde su ayak bileğine kadar ypkseliyor. İlk başta kükürt kokusu gelse bile sonrasında kokuya burun alışıyor, öyle dayanılmayacak gibi değil. Mantıklı bir dairesel gezi yolu yapılmış (bir taraftan girip diğer taraftan çıkıyorsunuz). ilk başlarda bunun için mi geldim derken ortalarda gerçekten travertenlerin minik kopyasını görüyorsunuz ayrıca suların ve yosunun oluşturduğu renkli görsellik de çok güzel. Denizli havaalanından Denizli Pamukkale'ye doğru gidiyorsanız (ya da tersi), yoldan 5-10 dakika ayrılıp 20 dakika da gezmeye verirseniz toplamda yolculuğunuza 30-40 dakikalık bir zaman eklemeniz yeterli olacaktır; bu zamanı ve giriş bedelini verip görmeye değer.

 • avatar

  @mustafadegirmen6415

  Denizli'ye giderken yol üzerinde bir yer. Gitmenizi öneririm. Giriş 5 TL çocuklardan ücret almıyorlar. Otopark ücretsiz. Mağara soğuk değil. Ancak dikkat!!! Terlikle girmenize fayda var. İçerisinde sürekli akan bir su var ve yürüyüş yolları hep sular içinde. Kükürt kokusundan bahsedilmiş evet bir koku var ancak çok yoğun kesif bir koku değil. Rahatsız edecek boyutta değil. Yapı olarak pamukkaleyi andırıyor.

 • avatar

  @nurdanuzun4210

  Kaklık mağarası gayet güzeldi.Yeraltına doğru bir mağara Pamukkale gibi kat kat travertenler oluşmuş.Ortam cok güzeldi sessiz.Cumartesi gitmemize rağmen sakindi.Honaz belediyesi Cok güzel bir yer kazandırmış.Tek eksi yanı çevrede çok fazla mermer ocağı var ve kokusu çok geliyor.Suyu berrak gelirken yüzme kıyafetleri de alınmalı.Doğal suyun bağlandığı bir havuzu var 1.80cm derinliğinde.Giriş kişi başı 5₺ sadece.Çocuklara ayrı ücret almıyorlar.Gezilip görülesi yerlerden mağarayı 2 tur gezip havuzunda serinledik.Denizli belediyesi çalışıyor gerçekten.Cok düzenli nizami düzenli bir sehir.Tebrik ediyorum ?

 • avatar

  @onurcankocaman

  TR Kaklık Mağarası Denizli Ankara karayolunda Denizli il merkezine 30 kilometre mesafede Honaz ilçesi Kaklık Mahallesi'ndedir. Mağara içerisinde bol miktarda termal su bulunmaktadır. Berrak,renksiz ve kükürt kokulu olan bu su varlığı bazı cilt hastalıklarına iyi geldiği bilinmektedir. Ayrıca mağaranın yakınında ziyaretçilerin istifadesine sunulmak üzere yapılan yüzme havuzu, küçük amfi tiyatro, seyir alanları, kafeterya ve kameriyeler mayıs 2002 tarihinden itibaren turizmin hizmetine sunulmuştur. Düden-kaynak, çöküntü obruğu konumlu aktif bir mağara olan Kaklık Mağarası'nın çevresi; Mesozoik kireçtaşları, eeosen marn, kil, kumtaşı ve konglomeraları, miyosen-pliyosen yaşlı kil, kum, marn ve kalkerler ile kuveternere ait traverten ve alüvyonlardan meydana gelmiştir. Bu Doğasıyla güzel Kaklık Mağarasının içinde Sosyal Tesiste mevcuttur . Sıcak ve Soğuk içecekler , Dondurma , Yiyecek ve İçecek ürünleri mevcuttur . ENG Kaklık Cave It is in the Kaklık District of Honaz district, 30 kilometers from Denizli city center, on the Denizli-Ankara highway. There is plenty of thermal water in the cave. It is known that this presence of water, which is clear, colorless and sulfur-smelling, is good for some skin diseases. In addition, the swimming pool, small amphitheater, viewing areas, cafeteria and alcoves built for the use of visitors near the cave have been put into the service of tourism since May 2002. The surroundings of Kaklık Cave, which is an active cave in the position of Düden-kaynak, depression; It is composed of Mesozoic limestones, Eeocene marl, clay, sandstone and conglomerates, Miocene-Pliocene aged clay, sand, marl and limestones, and Quaternary travertine and alluviums. It is available in the Social Facility inside the beautiful Kaklık Cave with its nature. Hot and Cold drinks , Ice Cream , Food and Beverage products are available .

 • avatar

  @ozdenilgin

  Yeraltındaki Pamukkale diye anlatılabilir. GİRİŞ ÜCRETİ 5TL (17.07.2022 deki güncel tarife) . Denizli Ankara yolunun 33 km sonra 4 km içeriye girerek mağaraya ulaşılıyor. Suda Kükürt oranı yüksek .Mağarayı girerken Kükürt ağırlıklı koku hissedeceksiniz ve bir süre sonra hissetmeyeceksiniz zaten burnunuz alışıyor . Mağara Honaz Belediyesi sorumluluğunda. Belediye tadilat yapmış ve merdiven korkuluklarını yenilemiş .Havuzdaki kükürtlü su(halk çürük su diyor) sedef,egzama ve diğer cilt hastalıklarına iyi geliyor. Geniş olması nedeniyle rahat geziliyor. Çay kahve meşrubat içilecek oturulacak yer var. Gezilip görülmesi gereken yer herkese tavsiye ederim. Güncel bilgi havuzu kullanmak isteyenler cumartesi ve pazar günü gitmesin .

 • avatar

  @gizemaygun8680

  Mağara görülmeye değer gerçekten çok hoş. Bazı kısımlarda merdivenler ıslak o yüzden terlik ya da sandaletle gelmenizi tavsiye ederim ayaklarınız kesin ıslanıyor çünkü. Mağara içinde yüzmek yasak travertenlere çıkmak yasak. Yüzme havuzu diye kastedilen yer dışarıda belediyenin yaptığı açık normal yüzme havuzu mağarayla ilgisi yok yani mağara suyunda yüzeceğinizi düşünmeyin. Bu arada mağarada çürük yumurta kokusu gibi bir gaz kokusu var sülfür sanırım iç kısımlarda kendini daha çok hissettiriyor hassas olanlar dikkatli olsun.

 • avatar

  @muratisci4413

  Denizli ilinin Honaz Belediyesine bağlı Kaklık Mağarası’na haftasonu ziyaret ettim. Konum olarak navigasyon ile çok rahatlıkla gidebileceğiniz yerde araç ile gidenler olursa içinde otoparkı mevcut. 2022 Haziran giriş ücreti kişibaşı 5₺ idi. Adeta yeraltı Pamukkalesi gibi bir yer çok gizemli çok hoş bir ortam. Girişte masmavi zaman zaman yeşilin tonlarına da dönen suyu görünce ben mükemmel bir yere gelmişim dedim. Sonrasında bir merdivenden aşağıya iniyorsunuz ve bir yol yapmışlar o yoldan devam edip tüm o güzel manzarayı görebilirsiniz. Bazen yolda travertenlerden akan sular birikinti yapabiliyor. Ayağnızın ıslanmaması için terkik veya tabanı su geçirmez kalın bir ayakkabı ile gezebilirsiniz. Travertenlere çıkmak yasak uyarıları var. Bize yarımsaat çok rahat yetti sabah erken saatlerde sakindi o bölgeye yolu düşen veya pamukkale ye gidecek olan herkes Kaklık Mağarasını da güzergâhına eklesin bence .Tavsiyemdir.

 • avatar

  @mufitaydin740

  KAKLIK MAĞARASI / DENİZLİ Kaklık Mağarası damlataş, sarkıt ve dikitleri ile süslü olan bir mağaradır. Pamukkale travertenlerine benzer bir yapıda bulunan Kaklık Mağarası içinde de traverten basamakları bulunur. Mağaranın diğer adı ise "Küçük Pamukkale" veya "Mağara Pamukkale " olarak bilinmektedir. Kaklık Mağarası’nın içinde termal su bulunmaktadır. Bu suyun bazı cilt hastalıklarına iyi geldiği bilinmektedir. İçeriğinde bulunan kükürt sayesinde cilt hastalıklarını iyileştirdiği bilinen Kaklık Mağarası, sağlık turizmi açısından da oldukça önemlidir. Çöküntü obruğu olarak bulunan Kaklık Mağarası çevresinde mesozoic kireçtaşı, kil kum taşı ve komglemera özelliklerine sahiptir. 14 metre yüksekliği 190 metre uzunluğundaki Kaklık Mağarası, Denizli - Ankara yolu 30. cu km. sinde 3 km. sol içerdedir. Belediye tarafından işletilen tesis 08.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir. Giriş ücreti 5 TL dir.

 • avatar

  @muhammedyuzbasi343

  Ulaşımı gayet kolay. Mağara dağda değil yer altında. Araçlaea uygun park alanı var .15 mayıs 2022 tarihinde giriş ücreti kişi başı 5 tl idi. Mekanda wc lavoba var fakat bakımsız. Su kükürtlü olduğu için ağır koku olabiliyor. Yürüyüş yollarına taşan sular yüzünden ayakkabı ike girmek bazen sıkıntı olabiliyor yanınızda terlik bulundurursanız iyi olur. Yoksa çıplak ayakla yürümek durumuda kalırsınız. Yüzme havuzu ve duşta var ama kaç defa gittim kullananı görmedim. Büfe kantin tarzı bir yer de yok.

 • avatar

  @sabriyebekirari7639

  Yeraltındaki gizli Pamukkale Denizli merkeze 30 km mesafede bulunan, 2002 yılında turizme açılan 2 milyon yıllık, yeraltındaki gizli Pamukkale, Kaklık Mağarası, 190 metre uzunlugundadir ki mağaraya ahşap merdivenlerle iniliyor ve daire şeklindeki tahta yol ile traverterlerin etrafında dolaşıyorsunuz. Mağaranın gün ışığı alan ve sürekli su damlayan duvarları, yoğun yosun ve sarmaşık türü bitkiler ile kaplıdır ki, bu da mağaraya ayrı bir güzellik katmaktadır. Yılın her mevsiminde 24-25 derece sabit sıcaklıkta olan berrak, renksiz ve kükürt kokulu termal su, antik çağlardan günümüze bazı cilt rahatsizliklarina da iyi geldiği belirtiliyor. Kaklık Magarasindaki havuzlar, Pamukkale'dekine çok benzeyen basamaklar halinde üst üste oluşurken, tavanı ise damlataşi, sarkıtlar ve dikitlerle süslü yapısıyla dikkat çekiyor. Mağaraya giriş ücreti de 5 TL olup oldukça uygundur. Videosunu izlemek isterseniz YouTube kanalımız Seyyah Arılar Abone olursanız da çok mutlu oluruz. Teşekkürler...


 • Künye

  ✅ Gezilecek Yerler : Kaklık Mağarası
  ✅ Giriş Ücreti : Ücretsiz
  ✅ Yerel Rehber : 10 Değerlendirme
  ✅ Genel Puan : 4.5/5.0

  Çalışma Saatleri

  Pazartesi 09:00 - 17:00
  Salı 09:00 - 17:00
  Çarşamba 09:00 - 17:00
  Perşembe 09:00 - 17:00
  Cuma 09:00 - 17:00
  Cumartesi 09:00 - 17:00
  Pazar 09:00 - 17:00

  İşletmeyi Sahiplenin

  Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.  Katkı Sağlayanlar

  Gezilecek Yerler Kaklık Mağarası Kaklık Mağarası +908500000000 Kaklık, Haydar Baba Caddesi, 20240 Honaz/Denizli, Turkey Kaklık Mağarası Denizli Kaklık Mağarası, Denizli ilinde gezilecek eşsiz bir yerdir. Mağara, aynı zamanda Denizli’nin Kestel bölgesinde bulunan birçok turistik merkezden biridir. Denizli Kaklık Mağarası, eşsiz doğal güzellikleri ve antik tarihiyle ön plana çıkmaktadır. ₺₺ TR 37.855614 29.385274 True Türkiye Sigara İçilmez Yerel Rehber Nakit, Kredi Kartı
  4.5/5 10