icon
Yükleniyor..

Kapuzbaşı Şelalesi

Kapuzbaşı Şelaleleri Kayseri bulunan Popüler Yerler 'den biridir. Bu sayfa Kapuzbaşı Şelaleleri hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Kapuzbaşı Şelaleleri hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Kapuzbaşı Şelaleleri düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Kayseri Bölgesinden daha fazla gezilecek yer keşfetmek için Kayseri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfadaki bilgileri güncellemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsin. 

Yerel Rehber olmak için iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

Devamını Göster

Kapuzbaşı Şelalesi Sigara İçilmez
Kapuzbaşı Şelalesi Park Yeri
Kapuzbaşı Şelalesi Ücretsiz
Kapuzbaşı Şelalesi Açık Hava
+(1)

Sıkça Sorulan Sorular


Konum


Yorumlar 4.9 Puan

 • avatar

  @veyselgunes

  Doğasına hayran kalmamak mümkün değil, yiyecek içecek fiyatları normal seviyede, wc ler temiz, dilerseniz etrafta konaklama yapabileceğiniz işletmeler var. Şelaleye yakın bi alanda kamp yapan 2 farklı aile gördüm (belki kamp yapmak isteyenler olabilir) piknik yapmak mangal yakmak yasak. Ortam genel itibari ile temiz. Yahyalıdan sonra yol biraz virajlı ve tek şerit o yüzden gitmeyi düşünenler yaklaşık 60 km lik bu yolda dikkatli olsunlar hatalı sollama yapmasınlar, 10 dk geç gidin ama sağ sağlim gidin. Vakti olanlar kalmayı düşünenler aladağlar milli parkı varmış yakınlarda orayıda gezebilirler

 • avatar

  @ozlemsert

  Kamp alanı gerçekten çok güzel aşağıdaki şelalenin sesi geliyor???? birsuru çeşme var. Böyle mis kokulu orman havasını bulmuşken hemen ayrilamiyor insan. Mangal ve kamelya bolca var eti de aşağıdan köyden alıyorsunuz değme keyfine. Köyde birsuru kahvaltı mekanı var Kızılırmak kenarında. Nehrin şiddetinden oluşan rüzgar usutuyor kalın birşeyler gerekli. Serpme kahvaltı 65tl(2022 Ağustos). Heryer temiz WC de oldukça temiz. Kamp için ayrıca ücret odemedik. O kadar yol cektigime değdi kesinlikle. Şelale zaten izlemeye doyamiyor insan onu da soylemeden gecmeyelim tabi???? araç girişleri 33tl???? ortamda ışık kirliliği yok. Gece gökyüzünü izleme keyfi için yere serecek birseyler olsa çok iyi olur ???? gece çadır o kadar serin olmadi battaniye yeterli oldu(bizim cadirimiz 4 mevsimlik) kamp alanında WC temiz değil sıcak su yok.

 • avatar

  @aliozkan

  Herkesin ömründe bir kez mutlaka görmesi gereken bir yer. Cennetten bir köşe desek abartmış olmayız .Allah'ın insanlara bir doğa nimeti harika bir yer. Bir daha gidip orda konaklamak niyetindeyim . Kayseri'ye 2,5 saat mesafede . Yahyalidan sonra 65 km civarında çetrefilli engebeli , bol virajlı iniş çıkışlı bir yolu var . Ancak gittiginizde buna değdiğini göreceksiniz. Oraya yazın ve sabah erken saatlerde gidin . Şelalaler,çağlayanlar müthiş bir doğa harikası .Bu kadar güzel bir yer çok az görebilirsiniz . Büyük şelalelere uğradıktan sonra yan tarafında köyün içinde de müthiş dereler ve yine şelaleler var .Orda dere üstünde çay içip yemek yiyebilirsiniz . Bolca vakit geçirin keyfine doyun.Çevreyi kirletmemeye çok dikkat edin çünkü doğa bize her şeyi sunmuş biz de onu koruyalım . Tuvalet var gayet temiz .Şelale bölgesinde piknik yapmak yasak ancak şelalelerin altında herkes kahvaltı yapıyor . Sıcaklık yüksek oranda .Giderken terlik şort,yedek kıyafet almayı unutmayın. Fiyatlar makul seviyede .Çay ,dondurma , gözleme vs. Hepsi var .Ücretleri bulunduğu yere göre uygun. Mutlaka gidin yolun sonu muhteşem bir doğa harikasıyla bitiyor. Her sene düzenli gitmek isteyeceksiniz .

 • avatar

  @tamergoren

  Ülkemizde güzelliğinden haberdar olmadığımız bir yer daha. Çok güzel ve gormeye değer. Girişi ücretli olan bir milli park. Üç tane şelale karşılıyor sizi girişte, ileride de önünde çok güzel bir değirmen olan genişçe bir şelale var. İçeride konaklama ve yeme içme yerleri de mevcut. 8-9 km ileride de hatıra ormanları var. Öncesinde yol üstünde piknik alanları mevcut. Yol üzerinde köyler de bulunuyor, köylüler giriş ücreti ödemiyor tabii ???? zira girişin tek yolu var. Yani köylerin ve milli parkın girişi tek. Kamp imkanı da var ki biz öyle yaptık. Yol üzerinde motorları dere kenarına kadar indirip orada konakladik(hatıra ormanlarına doğru giderken). Tabii ateş yakmayın ve çevrenizi de temiz bırakın lütfen.

 • avatar

  @sinanaltundag

  Şelale gibi şelale. Gerçek bir şelale. Ben Develi-Yahyalı yolunu kullanarak ulaştım. Yoluyla, suyuyla, serinliğiyle tam bir güzellik abidesi. Yolu biraz çetrefilli ve ürkütücü ama yolun sonunda göreceğiniz güzellik için fazlasıyla değer. Yol boyunca size aşılmaz dağlar, serin sular ve barajlar eşlik ediyor. Ayrıca yol güzergahında içecek su da bol. Adım başı çeşme olması çok güzel. Otomobil giriş ücreti 33 tl. Şelalenin yakınlarında mangal ateşi yakmak yasak. Piknik tüpünüz varsa bunu kullanarak şelalenin yakınlarında bir yere konaklayabilirsiniz. Ya da şelalenin biraz daha üzerinde piknik alanı var. Orada mangalınızı yapabilirsiniz. Ateş yakmak için özel yerleri var. Şelale her şeyiyle efsane. Sıcak bir zamanda giderek acayip serinleyebilirsiniz. Ayrıca hem konaklamak için hem de genel ihtiyaçlarınızı gidermek için bir çok alan var.

 • avatar

  @fatmakiroglu

  Bu kadar güzel bir doğa harikasını görmeden ölmemeli insan? Yollar bozuk denmiş ama hayır sadece virajlı. Şelaleye 30-40 km kala yol daralıyor sadece ama çok yoğun bir trafik olmadığı için sorun olmuyor. 2-3 km kala da bozuluyor biraz. Kalacak yere ihtiyacınız varsa şelalenin orda uygun fiyatlı pansiyonlar var.Hem giriş parasından da yırtarsınız???????? Bakımsız diyemem gayet güzel düzenlenmiş bence.. O kadar muhteşem bir bölge ki her yerden su fışkırıyor.Selalenin dibinde değil ama yol boyunca mangal yakacak piknik yapacak yerler var. 4. Resimdeki yer harika bir mangal alanı selale yolunda.. Ayrıca kaynaktan çıkan suyu mutlaka için çok lezzetli.. Söylenecek çok bir şey yok; gidin,görün siz de hayranlıkla dönün..

 • avatar

  @kubracopur

  Niğde -Kayseri -Yahyalı yolundan ulaşım sağlanıyor yol asfalt ama uzun bölümü tek şerit ve keskin virajlı uyarı levhaları düzenli değil akşam gidilmesini tavsiye etmem. Yolu zorlu olan yerlerin sonu hep doğa harikası oluyor bu şelalede bir kez de olsa görülmesi gereken bir yer debisinin yüksek olması yaklaştığınız an sizi sırılsıklam etmesi özgünleştiriyor. Yanınızda kamp sandalyesi götürerek istediğiniz yerden manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Dönüş yolunda solda bulunan köprüden geçerek dağların arasından çıkan kaynak suyunu seyredebilirsiniz. Giriş ücretli keşke aldıkları ücrete göre bakımlı olsaydı wc ve yolları üzerinde yürünülen köprü oldukça bakımsız.

 • avatar

  @mustafagocer

  Yahyalı'ya 76 km mesafede Kapuzbaşı köyü sınırları içerisinde yer almaktadır. Ensenin tepe adlı blok kayadan çıkan şelalelerin beşi tepenin doğusunda, ikisi güneyinde yer almaktadır. 30–76 m arasında değişen şelalelerin suları, Aladağ-Aksu sular, ile birleşerek Zamantı Irmağına, oradan da Seyhan Nehri'ne karışırlar. Çepeçevre bir orman içinden (V) şeklinde dar bir vadiye akan, debisi son derece büyük olan sular gürültü ve ses ile birlikte dehşetli bir manzara arzederler. Aladağ zirvelerinde bulunan kar ve buzulların erimesiyle beslenen, yaz-kış suları hiç kesilmeyen şelalelerden doğudaki 3 şelale Takım şelale adını alırlar ve yükseklikleriyle tanınırlar. Elif şelalesi ile yayvan ve dağınık olup çevresi mesire yeridir.

 • avatar

  @edanuryucel

  Devasa dağların arasından geçen 20-30 km kanyonun sonunda ulaşacağınız doğa harikası mükemmel bir yer. Bol dönemeç ve iniş çıkışların olması yolun uzunluğu ve yorgunluğuna fazlasıyla değen güzel bir bölge. Fazla temiz olmasada misafirlere açık ücretsiz tuvaleti ve ücretsiz otopark ı mevcut. Giriş ücretli biz küçük vasıta olarak 24 TL ödedik. Kanyonun sonuna doğru bir köy var ama büyük şelalenin bir üst şelalesinin orada otopark kısmında Ailecek güzel bir Piknik yaptık. İleride kendin pişir kendin ye kısmı vardı ama biz her şeyimizi hazır getirdik. Gidiş ve gelişte kayalık ve toprak tepelerde heyelan olma ve kaya düşme riski çok yüksek. Bunu göz önünde bulundurarak gelinmeli, yağışlı havalarda gelmek çok riskli. Giderken son 50 km içinde sol kısmınızda turkuaz bir baraj suyu ve dağlık ormanlık var. Giderken ve gelirken seyre doyamayacağınız güzel bir manzarası var. Kapuzbaşı şelalari Kültür ve turizm bakanlığının, tarım ve orman bakanlığının katkılarıyla daha güzel bir hale getirilebilir diye düşünüyorum. Haddinden fazla bakımsız alanlar var. Değerlendirilecek fazlasıyla alan var.

 • avatar

  @dogadahayatvara

  Bir kayserili olarak hersene 2 sefer giderim fakat bu yıl hüsrana uğradım hiç bir düzenleme bakım yok şelale yolları sel almış olabilir bunu ıslah etmenin yolu var ve orda yerel hakla biraz sohbet edince daha çok üzüldüm birde cocuklu aileler yürürken cok zorluk cekiyorlardı 2 cisi şelale ye gelmeden Yahyalı tarafından gelirken dagın altıntan muazzam su cıkıyor ve oraya kıytırık bir köprüden geciyorsun ve altından azgın bir su akıyor ve 1 cocuk düşüp malesef hayatını kaybetti bu köprüyü daha geniş ve saglam yapıla bilir turizmine hiç önem verilmiyor 3 cüsü kapuz başı şelaleleri sonra aladaglar 7 Göller Hacer ormanları var var fakat yollar okadar dik ki arac giderken istop ediyor cokmu zor yol yapmak para alması kolay dimi biraz turizme önem verilmeli cok güzel yerlerimiz var


Yorum yazabilmek için gerekli.Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar