icon
Yükleniyor..

Karaağaç Tren İstasyonu

 • (11 Yorum)

Gezilecek Yerler

5.0

Rezervasyon Yap

Müsaitlik & Fiyat Sorgula

 • ARA

 • YOL TARİFİ

 • KAYDET

 • WEB SİTESİ

Karaağaç Tren İstasyonu Edirne bulunan Popüler Yerler 'den biridir. Bu sayfa Karaağaç Tren İstasyonu hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Karaağaç Tren İstasyonu hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Karaağaç Tren İstasyonu düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Edirne Bölgesinden daha fazla gezilecek yer keşfetmek için Edirne sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfadaki bilgileri güncellemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsin.

Yerel Rehber olmak için iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

Özellikler

Karaağaç Tren İstasyonuSigara İçilmez
Karaağaç Tren İstasyonuPark Yeri
Karaağaç Tren İstasyonuÜcretsiz
Karaağaç Tren İstasyonuAçık Hava
Karaağaç Tren İstasyonuGezilecek Yerler

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Yorumlar

5.0
Puanlama :


 • avatar

  @istanbul34

  Karaağaç Tren İstasyonu ( Trakya üniversitesi güzel sanatlar fakültesi ) Edirne, Türkiye'de kapatılan ana tren istasyonu Karaağaç Tren İstasyonu, 1971'e kadar Edirne Garı, Edirne'nin il merkezine bağlı Karaağaç Kasabası'nde yer alan TCDD'ye ait eski ana tren istasyonudur. Konum Karaağaç Kasabası, Karaağaç Caddesi, 22100 Merkez, Edirne Türkiye Koordinatlar 41.65170°K 26.52168°D Sahip TCDD İşletmeci TCDD Yapı Yapı türü Hemzemin Otopark Hayır Bisiklet altyapısı Hayır Engelli erişimi Hayır Diğer bilgiler Durum Kapatıldı Ücret bölgesi 1. Bölge Tarihçe Açılış 4 Nisan 1873 (İlk istasyon)[1] 1930 (İkinci istasyon)[2] Kapanış 4 Ekim 1971[2] Hizmetler Demiryolu ulaşımı İstanbul-Sirkeci - Pythio demiryolu üzerinde yer alan ilk istasyon, Chemins de fer Orientaux / Rumeli Demiryolu (CO) Şirketi tarafından Rumeli Demiryolu hattı için inşa edilmiş ve 4 Nisan 1873'te hizmete girmiştir.[1] İkinci istasyon ise 1914 yılında tamamlanmış, ancak 1930 yılında hizmete girebilmiştir.[2] 23 Mayıs 1971'de Pehlivanköy - Svilengrad demiryolu üzerinde inşa edilen yeni Edirne Garı'nın hizmete girmesi üzerine, istasyon, 4 Ekim 1971'de kapatılmıştır.[2] 1998-2017 yılları arasında Trakya Üniversitesi Rektörlük Binası olarak hizmet veren bina, 2017'den bu yana aynı üniversitenin Güzel Sanatlar Fakültesi olarak kullanılmaktadır.

 • avatar

  @antalyayasam

  Çok geniş bir alan gar sonrası güzel sanatlar fakültesi de olmuş. Icerde eserler var. Lakin maalesef bizim insanimiz yine yapacağını yapmış neden her şeye zarar veren milletiz. Kara trene tırmanmak, asılmak sureti ile foto cektirmeler koyun gibi başımıza çoban lazım valla

 • avatar

  @kaanpasa

  Tarihi açıdan çok önemli bir istasyon. Karaağaç, Ülkemizin Meriç Nehrinin diğer kısmında kalan tek yerleşim yeri. Bu istasyonun da kullanım dışı kalmasının sebebi demiryolunun Türkiyeye gitmesi için öncelikle Bulgaristandan geçmek zorunda olması. Ayrıca böyle tarihi bir yerin Trakta Üniversitesi tarafından restore edilip sanat okuluna dönüştürülmesi de bölgeye değer katmış.

 • avatar

  @fatmakilincsagl9418

  Biz bayram sonrası eşim ve bir arkadaşımız ile gezi rotamıza eklemiştik fakat fotoğraflarda gördüğüm o güzel yeşillik alan ne yazık ki kalabalıkdan dolayı toprağa dönüşmüş etrafında doğru düzgün yeşillik kalmamıştı ve cidden çok fazla kalabalıktı bir fotoğraf çekilmek biraz zor oldu aslında ama yine de gidip görülmeli mi evet. tavsiyem çok sıcak bir havada gitmemeniz olur. Birde belki erken saatlerde daha sakin oluyor olabilir biz çok gün ortası bir saatte gitmiştik. Bunu da dikkate alabilirsiniz iyi gezmeler.

 • avatar

  @ulustasdelen

  Edirne sembollerinden biri kara tren. Hem üniversitenin kampüsü olarak da işlemekte, içeride eski havanın korunması özellikle arka tarafta tarihi istasyonun Edirne yazılarının durması apayrı bir güzellik katıyor. Okullar açık olduğu zaman ziyaretlerinizde etrafınızda Güzel Sanatlar Fakültesinin öğrencilerini ve kampüs içerisinde yaptıkları heykelleri görüyorsunuz.

 • avatar

  @gulbaharatay4846

  Enerjisi farklı bir o kadar da güzel. Çok kalabalık değil ama yerli halk klasik meraklı köy teyzelerimiz amcalarımız. Ama çok sakin bir yer. Öğlenden sonra yaşam belirtisi oluyor. ? aynı yerin içerisinde Lozan Anıtı yer alıyor aman aman değil ama tren istasyonuna gelmişken ona da bakarsınız.

 • avatar

  @deryadeniz5877

  Edirne Karaağaç çok tatlı ve şirin bir mahalle olup,Lozan Anıtı ve çeşitli müzelerin bulunduğu görülmesi gereken bir yerdir.Karaağaç aslında Edirne Merkez'in Tunca ve Meriç ötesinde kalan bir semtidir. Karaağaç'ın en belirgin özelliğinin tarihi yapılar yanında müzeler ve doğa ile iç içe zaman geçirebileceğiniz sessiz bir yer olmasıdır. Karaaağaç'ta gezerken kuşların sesini dinleyerek bisiklet kiralayıp doğanın tadını çıkarabilirsiniz.Lavanta tarlalarında gezerek mis gibi lavanta kokuları eşliğinde güzel vakit geçirebileceğiniz bir yer

 • avatar

  @enginsimsek4548

  Edirne ziyaretinde Karaağaç mutlaka görüşmeli. Merkezden buraya ulaşım araç ile 15 dakikadır. Bu alanda Lozan müzesi, eski tren istasyonu( Şu an Trakya Üniversitesi güzel sanatlar bölümü) ve Lozan anıtı görülebilir. Herhangi bir bilet gerekmiyor. Çıkışta sokakta kısa bir tur atıp herhangi bir kafede keyif yapılabilir. Hepsi için 1,5 saat yeterli gelecektir.

 • avatar

  @adnanyildirim90

  Karaağaç İstasyonu, Edirne'nin Karaağaç Kasabası'nda bulunan ve II. Abdülhamid devrinde yaptırılan istasyon binasıdır. Edirne Tren Garı olarak inşa edilmiş olan bina günümüzde Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi olarak kullanılır. Edirne Tren Garı, İstanbul’daki Sirkeci Garı örnek olarak yapılmış gar binalarından birisidir. Şark Demiryolları Şirketi adına Mimar Kemalettin Bey tarafından neoklasik üslupta inşa edildi. Üç katlı, dikdörtgen planlı ve 80 metre uzunluğunda olan yapı İstanbul’u Avrupa’ya bağlayan demiryolunun en önemli istasyonlarından birisi idi.

 • avatar

  @engin864

  Karaağaç Tren İstasyonu Edirne'de gezilmesi gereken yerlerin başında yer alıyor. Buraya geldiğinizde şu yerleri de aynı bahçe içinde gezebiliyorsunuz. Buraya giriş ücretsiz ve çevrede çok güzel kafeler bulunmaktadır. 1- Lozan Anıtı 2- Lozan Müzesi 3-Tarihi Lokomotif 4- Heykel ve Resim Müzesi 5- Güzel Sanatlar Fakültesi

 • avatar

  @tugov

  Yazın veya kışın; gündüz veya gece hiç farketmez. Burada vakit geçirmek hem edirneliler için hemde misafirler için çok tatlıdır. Fotoğraf çekilmek için güzel yerleri var. Ancak bölge etrafında nicelik olarak çokta farklı işletmeler yok. Haliyle saatlerini geçirmiyorsunuz.


 • Künye

  ✅ Gezilecek Yerler : Karaağaç Tren İstasyonu
  ✅ Giriş Ücreti : Ücretsiz
  ✅ Yerel Rehber : 11 Değerlendirme
  ✅ Genel Puan : 5.0/5.0

  Çalışma Saatleri

  Pazartesi 09:00 - 17:00
  Salı 09:00 - 17:00
  Çarşamba 09:00 - 17:00
  Perşembe 09:00 - 17:00
  Cuma 09:00 - 17:00
  Cumartesi 09:00 - 17:00
  Pazar 09:00 - 17:00

  İşletmeyi Sahiplenin

  Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.  Katkı Sağlayanlar

  Gezilecek Yerler Karaağaç Tren İstasyonu Karaağaç Tren İstasyonu +908500000000 Karaağaç, Karaağaç Cd. No:50, 22100 Edirne Merkez/Edirne, Turkey Karaağaç Tren İstasyonu Karaağaç Tren İstasyonu hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Karaağaç Tren İstasyonu Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada. ₺₺ TR 41.6526043 26.5230294 True Türkiye Sigara İçilmez Yerel Rehber Nakit, Kredi Kartı
  5.0/5 11