icon

Kaymaklı Manastırı

 • (8 Yorum)

Gezilecek Yerler

2.6

Rezervasyon Yap

Müsaitlik & Fiyat Sorgula

 • ARA

 • YOL TARİFİ

 • KAYDET

 • WEB SİTESİ

Trabzon Kaymaklı Manastırı, Türkiye'nin Doğu Karadeniz Bölgesinde yer alan ve gizemiyle yüzyıllarca kendisine hayran bırakan bir tarihi yerdir. Trabzon'un en köklü mekanlarından birisi olan manastır, her türlü gezgin için sadece bir lokasyona değil, aynı zamanda fiziksel ve zihinsel olarak da hoş bir ziyaret edilecek yer olarak karşımıza çıkar.

Manastırın Tarihçesi

Trabzon Kaymaklı Manastırı, 9. yüzyılda İmparatorlukça inşa edilmiştir. Manastır, 16. yüzyılda tamamlanarak açıldı ve 18. yüzyılda büyük bir onarım geçirdi. Manastır, 19. yüzyılda bazı bölümlerini kaldırarak çok daha büyük bir yapıya dönüştürüldü. Trabzon'da yer alan önemli tarihi yerlerden biri olan Kaymaklı Manastırı, köklü bir geçmişe sahiptir.

Manastırın Gizemi ve Güzelliği

Bu güzelliği keşfetmek için çok fazladır. Trabzon Kaymaklı Manastırı, özellikle doğal güzellikleriyle çok önemli bir gezilecek yerdir. Bölge, nehir vadileri, göller ve ırmakların bulunduğu zengin bir güzellikle süslüdür. Bu manastırın doğal güzellikleri, coğrafi şekilleri, gizemli tarihi ve tarihin izleri her ziyaretçiyi büyüler.

Manastır, doğal güzelliklerinin yanı sıra daha çok gizemli atmosferi ve güzelliğiyle de bilinir. Manastırın koridorları ve odaları tekinsizliğe neden olacak kadar sessizdir. Gökdelenler arasında konumlanmış olan Trabzon Kaymaklı Manastırı, doğal yapısı ve ortamı ile herkesi büyüleyecek özelliğe sahiptir.

Manastırın Eserleri

Kaymaklı Manastırı'nın en önemli eserlerinden biri, bahçenin merdivenlerinde yer alan Kilise, Ayazma ve Çeşmedir. Manastırın bahçesi, zengin doğal bitki örtüsüyle süslüdür. Manastır, Trabzon'daki tarihi eserler arasında en çok bilinen ve beğenilen idillerden biri olup, özellikle çan kulesi, kubbeleri ve ikonlarıyla çok kıymetlidir.

Trabzon Kaymaklı Manastırı, Trabzon'un öne çıkan gezilecek yerlerinden biri olarak tanınıyor. Özellikle tarih meraklıları ve arkeoloji tutkunları güzel birkaç güne sahip olmak için bu manastıra ziyaret edebilirler. Gizemi ve güzelliğiyle Trabzon Kaymaklı Manastırı, inanılmaz bir ziyaret edilecek yerdir.

Özellikler

Kaymaklı ManastırıSigara İçilmez
Kaymaklı ManastırıPark Yeri
Kaymaklı ManastırıÜcretsiz
Kaymaklı ManastırıAçık Hava
Kaymaklı ManastırıGezilecek Yerler

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Yorumlar

2.6
Puanlama :


 • avatar

  @enginmusaaslan2582

  Trabzon dan maçka yoluna girip yaklaşık 3 km sonra aradan kalan dar bir sokaktan içeri girip dümdüz yolu takip ederseniz bir kaç km sonra hedefe varmış olursunuz..yolu asfalt bazı yerler dar ama kötü yolu yok .manastır özel mülkiyet alanının içinde olduğu için restore ve bakım yapılamamış onun için pek bilinmeyen ve ziyarete açılamayan bir manastır bence görülmeye değer bir yer kilise binasının taşlarında işlemeli yazılar ve manzara harika ama mülk sahibinden izin alıp gezmede fayda var ..

 • avatar

  @enes6283

  Samanlık olarak kullanılmakta olan bir tarihi eserden öteye geçmiyor..

 • avatar

  @akrep8313

  Müzecilikte son nokta samanlığa ve ahıra dönüştürülmüş bir yer ile karşılaştık zaten önünde evler var girmeye çekiniyorsunuz.

 • avatar

  @arzue1151

  Fotoğraflardan anlaşılacağı gibi manastıra ev yapılmış, hurdacılar tarafından depo olarak kullanılanbir alan olmuş. Ne insanların ne de devletin buraya sahip çıkma isteği yok. İçler acısı. Görülmeye elbette değer, yoksa tarihin değeri nasılsın anlaşılır.

 • avatar

  @murataktas816

  Tenha bir yerde

 • avatar

  @aydinyilmaz

  Etrafı evlerle çevrili bir kısmını adamlar odunluk depo gibi kullanıyor. Her tarafı çamaşır askısı, kapı kilitli içeri giremiyorsunuz. Dışına bakmak isterseniz o evlerde oturan zatların homurdanmalırını dinliyorsunuz . Binlerce yıllık tarihi bir mekanın devlet vatandaş el ele anasını s......... Birde yol boyu heryere tabela asmışlar sakın gitmeyin.

 • avatar

  @fatihtas9791

  Hava su oksijen bol çay demleyip kafa dinlemek için iyi bir yer eski tarih canlanıyor gözümüzün önünde...

 • avatar

  @elifaydin2882

  Ayağımızın dibindeki yere yıllar sonra gittik.cok guzel bir manzarası var. Fakat insanlar evlerini dayamışlar beton yığını.


 • Künye

  ✅ Gezilecek Yerler : Kaymaklı Manastırı
  ✅ Giriş Ücreti : Ücretsiz
  ✅ Yerel Rehber : 8 Değerlendirme
  ✅ Genel Puan : 2.6/5.0

  Çalışma Saatleri

  Pazartesi 09:00 - 17:00
  Salı 09:00 - 17:00
  Çarşamba 09:00 - 17:00
  Perşembe 09:00 - 17:00
  Cuma 09:00 - 17:00
  Cumartesi 09:00 - 17:00
  Pazar 09:00 - 17:00

  İşletmeyi Sahiplenin

  Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.  Katkı Sağlayanlar

  Gezilecek Yerler Kaymaklı Manastırı Kaymaklı Manastırı +908500000000 Çukurçayır, 61000 Trabzon Merkez/Trabzon, Turkey Kaymaklı Manastırı Trabzon Kaymaklı Manastırı, Türkiye'nin Doğu Karadeniz Bölgesinde yer alan ve gizemiyle yüzyıllarca kendisine hayran bırakan bir tarihi yerdir. Trabzon'un en köklü mekanlarından birisi olan manastır, her türlü gezgin için sadece bir lokasyona değil, aynı zamanda fiziksel ve zihinsel olarak da hoş bir ziyaret edilecek yer olarak karşımıza çıkar. ₺₺ TR 40.9818568 39.7444907 True Türkiye Sigara İçilmez Yerel Rehber Nakit, Kredi Kartı
  2.6/5 8