icon
Yükleniyor..

Kayseri Meryem Ana Kilisesi

Meryem Ana Kilisesi Kayseri bulunan Dini Yerler 'den biridir. Bu sayfa Meryem Ana Kilisesi hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Meryem Ana Kilisesi hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Meryem Ana Kilisesi düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Kayseri Bölgesinden daha fazla gezilecek yer keşfetmek için Kayseri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfadaki bilgileri güncellemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsin. 

Yerel Rehber olmak için iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

Devamını Göster

Kayseri Meryem Ana Kilisesi Sigara İçilmez
Kayseri Meryem Ana Kilisesi Park Yeri
Kayseri Meryem Ana Kilisesi Ücretsiz
Kayseri Meryem Ana Kilisesi Açık Hava
+(1)

Sıkça Sorulan Sorular


Konum


Yorumlar 4.3636363636364 Puan

 • avatar

  @tozbezimatematik

  Şimdi kütüphane olan Kilisenin ne zaman ve kim tarafından yapıldığına dair bir kitabesi bulunmamakla beraber, 19. yüzyılda çok yoğun olarak karşımıza çıkan üçgen alınlıklı düzenlemelerinden dolayı bu yüzyılda inşa edilmiş olduğu düşünülmektedir. 1838-1875 yılları arasında ilave ve onarımlar ile bugünkü şeklini almıştır. Yapı, doğubatı doğrultusunda üç nefli bazilikal bir plana sahiptir. Bugün sağlam durumdaki kilise, Kayseri Büyükşehir Belediyesince restore ettirilerek kültür-sanat merkezine dönüştürülmüştür.

 • avatar

  @serdaryildirim

  Kayseri gezimiz öncesinde haritada plotladığım ziyaret noktalarından birisi de burasıydı. Yorumları hiç okumadığım için içeri girdiğimizde karşımıza çıkan kütüphane ortamı şaşkınlık vericiydi. Pazartesi öğleden sonrasıydı ve neredeyse tüm masalar öğrencilerle doluydu. Elbette camiye çevrilmesindense böylesi daha mantıklı gibi düşünüyorum, ama yine de bu kadar mistik bir ortamın aslına sadık bırakılması daha iyi olmaz mıydı...

 • avatar

  @muhammedaltin

  Muhteşem tarihi dokusuyla tarihe tanıklık eden nadide eserlerden biri. Bunaltıcı sıcaklara inat serinletici atmosferi insanların yanan yüreklerine serin sular serpiyor. Alandaki kafelerin hizmeti hat safhada. Tarihine gelecek olursak Hz.İsa’nın havarilerinden olan Yuhanna ile Hz. Meryem Kudüs’te artan baskıdan dolayı Efes’e gelirler ve Hz.Meryem son zamanlarını burada geçirir. Bu olaydan yüzyıllar sonra Augustin tarikatına bağlı alman bir rahibe olan Anna Katharine Emmerick. Meryem ana'ya ait olan efes'teki yeri hasta yatağında gördüğü bir rüya üzerine tarif etmiştir. Hayatının büyük bir kısmını da yatalak olarak geçirmiştir. Kilisede bazı Papa’ların ziyaretlerinde kendilerinden bıraktıkları hatırlarım görmeniz mümkün.

 • avatar

  @necatii

  Hiristiyanlar icin dini biryer normal bir eski tastan kilise herhangi bir extra birsey yok icerde dini yere giris icin aydin belediyesi resmen harac aliyo ve icerinin bakiminida yapmiyo kilise bakimi bir vakif tarafindan saglaniyo

 • avatar

  @asenakamisli

  Gerçekten maneviyatın içinde olduğunuzu hissettiğiniz ve herkesin saygılı olduğu bir mekan , gidince huzurlu bir ortam var , evin içinde fotoğraf çekmek yasak , Efes antik kentine uğradıktan sonra kesinlikle uğranmalı.

 • avatar

  @adigebilal

  Müze kartı geçersiz araç için 25 kişi için 15tl ücreti var. Her dilden her dinden bir sürü insanın akın ettiği her anlamıyla güzel ve saygı duyulması gereken Kutsal bir mekan. Her ne kadar bir çok dilde uyarı levhaları olsada bazı kurallar sanırım biz Türkler için geçerli. Yoksa elinde kutu birayla kilise içine giren turist ve engel olmayan görevlilere tanık olmazdık.

 • avatar

  @sumeyyea

  Klise den camiye çevrilen çok yer gördüm. Ancak kütüphane olanı ilk kez gördüm. Mekan öğrenciler için çok güzel olmuş. Kapıda güvenlik var giriş çıkış kartlı. Personelden izin alıp içeriye 5 dakikalığına girdik. Mekanın tasarımı, alanın kullanımı ve tavan süslemelerini çok beğendim.

 • avatar

  @sultansan

  Giriş ücretli. Araç 25 tl ve kişi başı 15 tl ödüyorsunuz. Pazar günü gittiğimiz için kilise toplantısı vardı. Ama görecek pek bir şey yok. Kaynak suyu içip, dilek diliyorsunuz. Bir olayı yok. Aracı yukarıdaki otoparka bıraktırdıkları için rampa inip çıkıyorsunuz. Bu kadar yol gelmeye değmez.

 • avatar

  @furkanefe

  Gezilmesi gerekli. Müslüman inancında Meryem Ana büyük yer kaplıyor. Hristiyanlar sahiplenmiş tabi. Ne kadar yaşadığı kesin olmasa da görülmeli. Otopark 25tl+ kişi başı 15 lt. Belediye soygunculuğu ele almış malesef. Neyse ki şifalı su var o bedava. Hayırlı yolculuk.

 • avatar

  @safakul

  Kliseyi camiye dönüştürmek dışında yapılabilecek en iyi şekilde değerlendirilmiş. Eğer ihtiyaç yoksa içi boş kalacaksa camiye dönüştürmek çok anlamsız olurdu. Böyle kültürel bir mekana dönüştürmek çok iyi olmuş. Normal şartlarda üye olunması gerekiyor. Fakat 5-10 dakika gezip çıkmanıza müsade ediliyor. İçerisinde ders çalışan, kitap okuyanları görmek geleceğe dair umutları arttırıyor. Kayseriyi gezecekseniz burayı ilk sıralara ayırın ve mutlaka gezin.

 • avatar

  @defnebalci

  İçeriye adım atar atmaz motive olmuş hissediyorsunuz. Kütüphane olarak hizmete açılması da takdir edilesi.


Yorum yazabilmek için gerekli.Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar