icon

Kefken

 • (5 Yorum)

Gezilecek Yerler

4.4

Rezervasyon Yap

Müsaitlik & Fiyat Sorgula

 • YOL TARİFİ

 • KAYDET

Kefken, Kocaeli'nin İzmit ilçesine bağlı bir belde olup, Gebze'ye yaklaşık 15 km uzaklıktadır. Kefken, doğal güzelliği, tarihi mekanları ve turizm olanaklarıyla ünlüdür.

Doğal Güzellik

Kefken, Marmara Denizi'nin kıyısında yer alan bir beldedir. Marmara Denizi'nin muhteşem manzarasının keyfini çıkarmak için Kefken'e gelebilecek turistlerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Kefken'in en önemli turizm olanaklarından biri de şüphesiz denizdir. Kefken'de bulunan plajlar, denizin tatlı suları ve deniz kenarındaki restoranlar, kafeler ve diğer eğlence mekanlarıyla adeta cennet gibi.

Kefken, aynı zamanda doğal güzellikleriyle de ünlüdür. Belde, dağlık bir alana sahiptir ve çevresinde uzunlukta dağlar bulunmaktadır. Bu dağların arasından geçen çok sayıda gölet, dere ve şelale, Kefken'in doğal güzelliğini tamamlayan unsurlardır.

Tarihi Mekanlar

Kefken, tarihi mekanlarıyla da öne çıkan bir belde olup, çok sayıda tarihi eserin bulunduğu bir alandır. Kefken'de bulunan tarihi mekanlar arasında, Bizans döneminden kalma kiliseler, türbeler, kale ve surlar yer almaktadır.

Kefken'de bulunan en önemli tarihi mekanlardan biri de Hacı İbrahim Türbesi'dir. Türbe, 16. yüzyılda inşa edilmiştir ve türbenin önünde bulunan çeşme, günümüzde de hala kullanılmaktadır. Ayrıca Kefken'de bulunan Kefken Kalesi, Bizans döneminden kalma bir kale olup, bölgenin tarihini yansıtan önemli bir mekandır.

Turizm

Kefken, turizm açısından çok önemli bir bölgedir. Her yıl binlerce turist, Kefken'in doğal güzelliklerini, tarihi mekanlarını ve eğlence olanaklarını keşfetmek için buraya gelmektedir. Kefken'de bulunan konaklama tesisleri, restoranlar ve diğer turizm olanakları, turistlerin buraya gelmesini kolaylaştırmaktadır.

Kefken, tatil için ideal bir bölge olup, turistlerin günübirlik ya da uzun süreli tatiller için buraya gelebilecekleri bir yerdir. Kefken'de bulunan plajlar, denizin tatlı suları, doğal güzellikleri, tarihi mekanları ve eğlence olanakları, turistlerin burada kalmalarını kolaylaştıracaktır.

Kefken, doğal güzelliği, tarihi mekanları ve turizm olanaklarıyla ünlü bir belde olup, her yıl binlerce turistin ziyaretine müsait bir bölge olarak karşımıza çıkmaktadır. Kefken'i keşfetmek isteyenlerin, buradan faydalanabilecekleri çok sayıda olanak bulunmaktadır.

Özellikler

KefkenSigara İçilmez
KefkenPark Yeri
KefkenAçık Hava
KefkenPlaj
KefkenGezilecek Yerler

Fiyatlar

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Yorumlar

4.4
Puanlama :


 • avatar

  @azizeceliktaszizi

  Aralık ayında motorla etrafa bi bakmak için yolculuğa çıktık. Sokak kedileri ve köpeklerden başka bir kaç yerel halktan insanlar yürüyüşe çıkmışlardı. Yazın eminim daha canlı ama bi o kadar da kalabalıktır. Balıkçı barınağı gibi bi kuytu limanı var. Çay kahve içecek yer yok. Yanınızda termosla hazırlıklı gidin. Yemek içinde açık bi yer görmedim.

 • avatar

  @nafialpersurmeli

  Kapri plajı deniz temiz kayalık girecek yer kısıtlı duş soyunma kabini ve cankurtaran hizmeti yok

 • avatar

  @barisdagli

  Civardan insanların günü birlik deniz için geldikleri güzel bir yer. Kumu süper, denizi mükemmel deniz dibi de kum yosun ve kestanesi yok. Rahatca denize girilebiliyor. Ulaşımı rahat. Insanlar birbirlerine saygılı. kimse kimseyi rahatsız etmiyor. Fiyatlar uçuk değil.

 • avatar

  @gokhancolak59

  Plaj çok temiz dalga yok denecek kadar az. Giriş için ücret ödenmiyor , cankurtaran hizmeti var. İsterseniz şezlong şemsiye kiralayabilirsiniz. Çocuklar için yaklaşık 30 metre bel boyunu geçmiyor deniz. Çok beğendik tekrar gitmeyi düşünüyoruz

 • avatar

  @beratberkay

  İstanbuldan günü birlik kaçanların tercih ettiği yer. Denizi ve sahili tamamen incecik kum. 50 metre açılsanız bile suyun derinliği boyunuzu geçmez. Bu sebepten dolayı Çocuklu ailelerin tercihi. Mahalle içinde çok fazla inşaat olması huzurunuzu kaçirabilir harici Istanbuldan kaçmak için ideal yer


 • Künye

  ✅ Gezilecek Yerler : Kefken
  ✅ Giriş Ücreti : Ücretsiz
  ✅ Yerel Rehber : 5 Değerlendirme
  ✅ Genel Puan : 4.4/5.0

  İşletmeyi Sahiplenin

  Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.  Katkı Sağlayanlar

  Gezilecek Yerler Kefken Kefken Kefken plajı, Kefken, D605 No:155, 41600 Kefken Köyü/Kandıra/Kandıra/Kocaeli, Türkiye Kefken Kefken, Kocaeli'nin İzmit ilçesine bağlı bir belde olup, Gebze'ye yaklaşık 15 km uzaklıktadır. Kefken, doğal güzelliği, tarihi mekanları ve turizm olanaklarıyla ünlüdür. ₺₺ TR 41.1697725 30.2263841 True Türkiye Sigara İçilmez Yerel Rehber Nakit, Kredi Kartı
  4.4/5 5