icon

Keşlik Manastırı

 • (10 Yorum)

Gezilecek Yerler

4.7

Rezervasyon Yap

Müsaitlik & Fiyat Sorgula

 • ARA

 • YOL TARİFİ

 • KAYDET

 • WEB SİTESİ

Ülkemizin kültürel kimliğini oluşturan tarihi ve kültürel miraslarımızın arasında yer alan Nevşehir Keşlik Manastırı, Kappadokya bölgesinde yer almaktadır. Gittiğinizde eşsiz ve orman gibi muhteşem doğasıyla sizi kendisine hayran bırakan Nevşehir Keşlik Manastırı, görülmeye değer bir gezilecek yerler arasında yer alıyor.

Gezilecek Yerlerinin Zenginliği

Gezilecek yerler arasında en çok sevilen ve ziyaret edilen noktalardan biri olan Nevşehir Keşlik Manastırı, ülkemizin tarih ve kültürel mirasının niteliğini arttıran bir gezilecek yerdir. Bu manastır, yüzyıllardan beri birçok mimari eserin ve sanat eserinin olduğu alanlarda, Kappadokya'da kültür ve sanat ile önnemli bir bilgi kaynağı olarak ortaya çıktı. Manastırın içinde bulunan zengin ve çekici gezi noktalarından bir tanesi, tapınaklar, mezarlar, kiliseler ve mağaraların olduğu Nevşehir Keşlik Mağara Kültürüdür.

Manastırın Eşsiz Doğası

İnanılmaz manzara ve doğa içerisinde yer alan Nevşehir Keşlik Manastırı'nın, doğa tutkunları arasında büyük bir ilgi gösterdiği söylenebilir. Kül rengindeki iki gökyüzünün arasından akan ve nefes kesici manzaralara sahip olan manastır, gözlerinizi ayıramayacağınız çoğu yerde kartpostal gibi manzara eşliğinde hizmet veriyor.

Kültürel Mirası

Görenleri hayran bırakan Nevşehir Keşlik Manastırı, zaman zaman ziyaret edilen önemli kültür ve tarih mirasıdır. Bu mekan, zengin bir kültürel geçmişi olmasının yanı sıra, Kappadokya'nın tarihini koruyan ve kültürümüzün canlanmasına katkıda bulunan önemli yerlerden biri olarak kabul edilmektedir.

Keşlik Manastırının Güzelliği

Nevşehir Keşlik Manastırı'nın ziyaret edilmesi, güneşin batışındaki eşsiz güzellikleriyle keyif dolu bir gezi yaşamak için idealdir. Manastırda, tarihi açıdan çok güçlü olan yapıların güzelliğinin yanı sıra, huzur ve barış dolu bir ortamın içinde yürüme imkanı da sunmaktadır. Nevşehir Keşlik Manastırı, gür ormanları, ebedi kaynakları ve okyanus manzaralarıyla görenleri kendisini nasıl koruduğunu şaşırtacak bir doğa sürprizi sunmaktadır.

Sonuç

Nevşehir Keşlik Manastırı, Türkiye'nin en önemli tarih ve kültürel miraslarından biri olarak, tarih ve mistisizm tutkunlarının ziyaret ettiği zengin bir gezilecek yerdir. Doğasından ve kültürel mirasından ötürü nefes kesici bir gezi seçeneği olarak, görenleri hayran bırakan bu manastır, gezilecek yerler arasında en önemli ve eşsiz yerlerden biri olarak kabul edilmektedir.

Özellikler

Keşlik ManastırıSigara İçilmez
Keşlik ManastırıPark Yeri
Keşlik ManastırıÜcretsiz
Keşlik ManastırıAçık Hava
Keşlik ManastırıGezilecek Yerler

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Yorumlar

4.7
Puanlama :


 • avatar

  @enginmusaaslan535

  Müze kart geçmiyor giriş ücretli..çok çok eski bir oyma yapı..

 • avatar

  @unknownfuture

  Görevli abimize selamlar. Misafirperverliği için teşekkürler. Çay ikramında bulundu. Manastır ve bölge hakkında bilgi verdi. Manastır da gezilmesi gereken noktalardan birisi, atlamayın!

 • avatar

  @deryabekit

  Ürgüp e yaklaşık 20 km uzaklıkta olan manastır çeşitli tahribatlara maruz kalsa da gezilecek görülecek yerler arasındadır

 • avatar

  @erkanerol9643

  Manastır kompleksi güzel ama gezip çıkarken birisi geldi 20 tl istedi.Giriş de gezmek için para istendiğine dair bir bilgi yok.Kaç kişi böyle gelip sonradan para ödüyor acaba..

 • avatar

  @bilginyazlik4620

  Ürgüp'e yaklaşık yarım saatlik bir araç sürüş mesafesinde bulunan manastır kompleksi yaklaşık 100 metrelik bir daire içerisinde yer alan çeşitli kaya oyma yapılardan oluşuyor. Manastır kompleksinde iki kilise, bir vaftiz havuzu (içinde hala su var), mutfak gibi kısımlardan oluşuyor. Kiliselerin içerisinde yer alan freskler benzersiz özellik ve güzelliğe sahipler. Manastırın bugün koruma ve yaşatma sürecini Cabir bey yürütüyor. Her daim semaveri kaynayan Cabir beyin çayından yudumlayıp bölgeyi bir de ondan dinlemelisiniz.

 • avatar

  @serhata2261

  Burası Kapadokya tanıtımlarında da bölge de sorulduğunda da bahsedilmiyor. Kesinlikle görülmeli harika bir kompleksi çok büyük uğraşlar la halk korumus destek için oraya ugranmali hem tarihi açıdan hem de doğal havası muhteşem.

 • avatar

  @oktay8691

  Ürgüp’e yaklaşık 17 km uzaklıkta olan Keşlik Manastırı, oldukça iyi korunmuş erken Hristiyanlık dönemi manastırlardan. Manastır, içinde baş melek Mikail (Arkhangelos) ve Hristiyan dünyasının ilk şehidi kabul edilen Aziz Srefanos’a adanmış iki ayrı kilise, Ayazma, yemekhane ve şaraphaneden oluşan bir bütün

 • avatar

  @mustafadursun7945

  Yenileme çalışmaları devam ediyor. Ulaşımı gayet kolay ve güzel bir kompleks. Girişte 10tl ücret ödeyerek gezebiliyorsunuz. Kilise, yemek odaları, erzak depoları, evler ve baş melek Mikail kilisesini gezebiliyorsunuz. Baya büyük bir alan, ben epeyce zaman harcadım içeride. Çok kısa bir bilgi verildi. Asıl işin garibi şöyleydi, girişteki abimiz baş melek Mikail kilisesinde turistlerin olduğunu sağlık sebebiyle onlardan sonra girmemi söyledi. Sonrasında bende etrafı turlamaya başladım. Aşağıya indim ki her yeri kapatıp gitmişler. Asıl görmem gereken Mikail kilisesi kapanmış. Her yere baktım fakat kimsecikler kalmamış, içeride tek başıma takıldım. En önemli kiliseyi görmek için gidip orayı göremeden çıktım resmen. İçeriye o giriş değil de yolun ortasından bile girebiliyorsunuz. Ben ödeme yapıp en önemli yeri göremedim üstüne bir de mekanı kapattılar. Arabam dışarıda duruyor ve etrafta başka hiç bir şey yok. Nasıl olurda kapatıp gittiler ve ben orayı göremedim, sinirden parçalayacaktım kapıları. Yani bu tarz yapılarda yabancı turist değilsen hiç bir değerin yok. Orada kapıyı kırsam her yere zarar versem kimsenin ruhu duymayacak. Bu mu yenileme, bu mu koruma? Ülkem adına gerçekten çok garip, saçma ve üzücü şeyler yaşamaktan bıktım. Buraya saatlerimi harcayıp her yere yorum yazıyorum. Umarım yetkililer bunları okur ve dikkate alır. Gerçekten YAZIK!

 • avatar

  @barbarosgokkus

  Kapadokya bölgesinin en büyük tarihi Kiliselerinden biri.Bizim ziyaretimiz esnasında tadilat vardı.Eminim ki tadilattan sonra harika bir eser olarak ziyaret edilebilir.Yinede içerisini oranın sorumlusu Cabir bey gezdirdi ve tek tek eserleri anlattı.Teşekkürler.

 • avatar

  @huseyinsonmez3408

  Ürgüp'ün çok bilinmeyen gizli hazinelerinden. Ürgüp'e 17 km uzaklıkta, bir yarısında Eylül 2021 itibariyle restorasyon çalışmaları devam ediyor. Giriş için 10 Tl ödüyorsunuz.


 • Künye

  ✅ Gezilecek Yerler : Keşlik Manastırı
  ✅ Giriş Ücreti : Ücretsiz
  ✅ Yerel Rehber : 10 Değerlendirme
  ✅ Genel Puan : 4.7/5.0

  Çalışma Saatleri

  Pazartesi 09:00 - 17:00
  Salı 09:00 - 17:00
  Çarşamba 09:00 - 17:00
  Perşembe 09:00 - 17:00
  Cuma 09:00 - 17:00
  Cumartesi 09:00 - 17:00
  Pazar 09:00 - 17:00

  İşletmeyi Sahiplenin

  Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.  Katkı Sağlayanlar

  Gezilecek Yerler Keşlik Manastırı Keşlik Manastırı +908500000000 50400 Cemil/Ürgüp/Nevşehir, Turkey Keşlik Manastırı Ülkemizin kültürel kimliğini oluşturan tarihi ve kültürel miraslarımızın arasında yer alan Nevşehir Keşlik Manastırı, Kappadokya bölgesinde yer almaktadır. Gittiğinizde eşsiz ve orman gibi muhteşem doğasıyla sizi kendisine hayran bırakan Nevşehir Keşlik Manastırı, görülmeye değer bir gezilecek yerler arasında yer alıyor. ₺₺ TR 38.5141597 34.9424833 True Türkiye Sigara İçilmez Yerel Rehber Nakit, Kredi Kartı
  4.7/5 10