icon
Yükleniyor..

Kilis Ulu Cami

Ulu Cami Kilis bulunan Dini Yerler 'den biridir. Bu sayfa Ulu Cami hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Ulu Cami hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Ulu Cami düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Kilis Bölgesinden daha fazla gezilecek yer keşfetmek için Kilis sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfadaki bilgileri güncellemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsin. 

Yerel Rehber olmak için iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

Devamını Göster

Kilis Ulu Cami Sigara İçilmez
Kilis Ulu Cami Park Yeri
Kilis Ulu Cami Ücretsiz
Kilis Ulu Cami Açık Hava
+(1)

Sıkça Sorulan Sorular


Konum


Yorumlar 4.2307692307692 Puan

 • avatar

  @zaferkahraman

  Anadolunun dört bir yanındaki camilerden bir tanesi de burda çıktı karşıma. İslam tarihinde Ulu Camiler, bir güç göstergesi ve bağımsızlık sembolü olarak inşa edilmişlerdir. Bugün ilçe olan fakat zamanında şehir olarak kabul edilen yerlerde inşa edilmişlerdir. Dönemin sultanlarının, beylerinin de dahil olduğu Cuma namazları kılındığından dolayı şehrin en büyük camileri konumunda olmuşlardır.

 • avatar

  @muhibbi

  Bir çok şehrimizin Ulu Camilerini görme fırsatı buldum maalesef Kilis Ulu Cami çok bakımsız ve kendi haline bırakılmış. Cami içinde çok rahatsız edici bir esans kokusu var ve iç restorasyon hiç olmamış bir sıva atıp geçmişler

 • avatar

  @hasanbahrikoyut

  Saruhan Beyliği döneminde yapılmış muhteşem bir Camii.

 • avatar

  @afethikucuktepe

  Manisanın eş eski tarihi camii. Manisa'nın sırtlarında. Bugün uzun bir restorasyon sonrası yeniden ibadete açıldı. (2.9.2022) Hayırlı olsun.

 • avatar

  @ahmetckasabali

  Ne zaman bitecek bu tadilat 2018 den beri bekliyoruz sevgili bakanlık yetkilileri Geldik kapalı gene Her ilin ULU CAMİ si var ????

 • avatar

  @ismailercelik

  Tadilattadir. Ziyaret yapilamamaktadir. Önünde bulunan çeşmenin suyu soğuk ve tatlıdır. Çay bahçelerinden Manisa izlenebilir. Çay içilerbir.

 • avatar

  @harunenginefe

  Manisa'nın simgelerinden ve dini açıdan muazzam bir yer. Fakat tadilat uzun zamandır devam ediyor ve bu sıkıcı....

 • avatar

  @adematmaca

  Güzel tarihi bir yer ancak Eğer yapılmışsa Restorasyon çok kötü.

 • avatar

  @mahmutakkan

  Saruhanoğulları Beyliği’nin en önemli yapılarındandır. Muzafereddin İshak Bey tarafından 1366 yılında Mimar Emet Bin Osman’a yaptırılmıştır. Manisa Ulu Cami, Beylikler Dönemi’nin en önemli ve ilgi çekici cami planı olarak gösterilmektedir. Sipil Dağı kuzey eteğinde kurulan külliye; cami, medrese, türbe ve kuzeydoğusundaki hamamdan oluşmaktadır. Cami enine dikdörtgen bir plana sahip olup sekizgen ayak sistemi üzerine oturan bir büyük kubbeyle örtülmüştür. Tek minareli olan caminin hakiki kündekari tekniği ile yapılmış olan minberi Beylikler Dönemi Türk ahşap oymacılığının şaheserlerinden biridir. Minber Manisa Müzesi'nde korunmaktadır. “Fethiye Medresesi” adıyla anılan medrese, caminin batı bitişiğinde tek eyvanlı, iki katlı olarak camiden on yıl kadar sonra aynı mimar tarafından yapılmıştır.

 • avatar

  @rustemkaragulle

  Manisada süper bir noktadan izlemek için çok iyi bir atmosfer

 • avatar

  @abetulmakas

  Kilis'in en eski mahallelerinden, Hacı Gümüş, Hurufat Defterinde ki adıyla Sibat Mahallesinde bulunan Ulu Cami 13. yy eserlerinden. Dikdörtgen şeklinde yapılmış, zamanında medrese olarak kullanılmış. Kilis Meydanına yakın ama eski, dar sokaklardan gidildiğinden bir yabancı için yolu bulmak zor.

 • avatar

  @aydinkaradaban

  şu an restorasyon aşamasında eski hali bilirim çok güzel ayrıca manisaya karşı güzel manzarası var

 • avatar

  @zehrabildirici

  Tarihi dokusu ve mimarı çok güzel.Konutların arasında sıkışıp kalmış bir mekan bulması biraz zor.Ziyarete kapalı olmasından dolayı içini gezemiyor olmamız üzücü.


Yorum yazabilmek için gerekli.Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar