icon

Kilis Ulu Cami

 • (13 Yorum)

Gezilecek Yerler

4.2

Rezervasyon Yap

Müsaitlik & Fiyat Sorgula

 • ARA

 • YOL TARİFİ

 • KAYDET

 • WEB SİTESİ

Ulu Cami Kilis bulunan Dini Yerler 'den biridir. Bu sayfa Ulu Cami hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Ulu Cami hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Ulu Cami düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Kilis Bölgesinden daha fazla gezilecek yer keşfetmek için Kilis sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfadaki bilgileri güncellemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsin. 

Yerel Rehber olmak için iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

Özellikler

Kilis Ulu CamiSigara İçilmez
Kilis Ulu CamiPark Yeri
Kilis Ulu CamiÜcretsiz
Kilis Ulu CamiAçık Hava
Kilis Ulu CamiGezilecek Yerler

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Yorumlar

4.2
Puanlama :


 • avatar

  @okunla

  Anadolunun dört bir yanındaki camilerden bir tanesi de burda çıktı karşıma. İslam tarihinde Ulu Camiler, bir güç göstergesi ve bağımsızlık sembolü olarak inşa edilmişlerdir. Bugün ilçe olan fakat zamanında şehir olarak kabul edilen yerlerde inşa edilmişlerdir. Dönemin sultanlarının, beylerinin de dahil olduğu Cuma namazları kılındığından dolayı şehrin en büyük camileri konumunda olmuşlardır.

 • avatar

  @carmen

  Bir çok şehrimizin Ulu Camilerini görme fırsatı buldum maalesef Kilis Ulu Cami çok bakımsız ve kendi haline bırakılmış. Cami içinde çok rahatsız edici bir esans kokusu var ve iç restorasyon hiç olmamış bir sıva atıp geçmişler

 • avatar

  @buralarigezdim

  Saruhan Beyliği döneminde yapılmış muhteşem bir Camii.

 • avatar

  @afethikucuktepe2072

  Manisanın eş eski tarihi camii. Manisa'nın sırtlarında. Bugün uzun bir restorasyon sonrası yeniden ibadete açıldı. (2.9.2022) Hayırlı olsun.

 • avatar

  @ahmetckasabali

  Ne zaman bitecek bu tadilat 2018 den beri bekliyoruz sevgili bakanlık yetkilileri Geldik kapalı gene Her ilin ULU CAMİ si var ?

 • avatar

  @ismailercelik

  Tadilattadir. Ziyaret yapilamamaktadir. Önünde bulunan çeşmenin suyu soğuk ve tatlıdır. Çay bahçelerinden Manisa izlenebilir. Çay içilerbir.

 • avatar

  @harunenginefe

  Manisa'nın simgelerinden ve dini açıdan muazzam bir yer. Fakat tadilat uzun zamandır devam ediyor ve bu sıkıcı....

 • avatar

  @adematmaca

  Güzel tarihi bir yer ancak Eğer yapılmışsa Restorasyon çok kötü.

 • avatar

  @mahmutakkan

  Saruhanoğulları Beyliği’nin en önemli yapılarındandır. Muzafereddin İshak Bey tarafından 1366 yılında Mimar Emet Bin Osman’a yaptırılmıştır. Manisa Ulu Cami, Beylikler Dönemi’nin en önemli ve ilgi çekici cami planı olarak gösterilmektedir. Sipil Dağı kuzey eteğinde kurulan külliye; cami, medrese, türbe ve kuzeydoğusundaki hamamdan oluşmaktadır. Cami enine dikdörtgen bir plana sahip olup sekizgen ayak sistemi üzerine oturan bir büyük kubbeyle örtülmüştür. Tek minareli olan caminin hakiki kündekari tekniği ile yapılmış olan minberi Beylikler Dönemi Türk ahşap oymacılığının şaheserlerinden biridir. Minber Manisa Müzesi'nde korunmaktadır. “Fethiye Medresesi” adıyla anılan medrese, caminin batı bitişiğinde tek eyvanlı, iki katlı olarak camiden on yıl kadar sonra aynı mimar tarafından yapılmıştır.

 • avatar

  @rustemkaragulle

  Manisada süper bir noktadan izlemek için çok iyi bir atmosfer

 • avatar

  @abetulmakas8066

  Kilis'in en eski mahallelerinden, Hacı Gümüş, Hurufat Defterinde ki adıyla Sibat Mahallesinde bulunan Ulu Cami 13. yy eserlerinden. Dikdörtgen şeklinde yapılmış, zamanında medrese olarak kullanılmış. Kilis Meydanına yakın ama eski, dar sokaklardan gidildiğinden bir yabancı için yolu bulmak zor.

 • avatar

  @aydinkaradaban8181

  şu an restorasyon aşamasında eski hali bilirim çok güzel ayrıca manisaya karşı güzel manzarası var

 • avatar

  @zehrabildirici7890

  Tarihi dokusu ve mimarı çok güzel.Konutların arasında sıkışıp kalmış bir mekan bulması biraz zor.Ziyarete kapalı olmasından dolayı içini gezemiyor olmamız üzücü.


 • Künye

  ✅ Gezilecek Yerler : Kilis Ulu Cami
  ✅ Giriş Ücreti : Ücretsiz
  ✅ Yerel Rehber : 13 Değerlendirme
  ✅ Genel Puan : 4.2/5.0

  Çalışma Saatleri

  Pazartesi 09:00 - 17:00
  Salı 09:00 - 17:00
  Çarşamba 09:00 - 17:00
  Perşembe 09:00 - 17:00
  Cuma 09:00 - 17:00
  Cumartesi 09:00 - 17:00
  Pazar 09:00 - 17:00

  İşletmeyi Sahiplenin

  Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.  Katkı Sağlayanlar

  Gezilecek Yerler Kilis Ulu Cami Kilis Ulu Cami +908500000000 Nurettin, Eşref Kastelli Sk. No:28, 79000 Kilis Merkez/Kilis, Türkiye Kilis Ulu Cami Kilis Ulu Cami hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Kilis Ulu Cami Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada. ₺₺ TR 36.7135972 37.1152785 True Türkiye Sigara İçilmez Yerel Rehber Nakit, Kredi Kartı
  4.2/5 13