icon

Kleopatra Havuzları

 • (7 Yorum)

Gezilecek Yerler

3.7

Rezervasyon Yap

Müsaitlik & Fiyat Sorgula

 • ARA

 • YOL TARİFİ

 • KAYDET

 • WEB SİTESİ

1. Pamukkale Kleopatra Havuzları Nerede?
Pamukkale Kleopatra Havuzları Denizli iline bağlı Pamukkale ilçesinin kuzeyinde bulunmaktadır. Kuş uçuşu ile bakıldığında, tamamen ormanla kaplı olan havuzlar birbirinden kopuk olarak görünür. Yüzyıllar önce Roma İmparatorluğu tarafından kullanılan havuzlar, kıyısında küçük bir köyün bulunduğu, bir yarımadanın içerisindedir.

2. Nasıl Gidilir?
Pamukkale Kleopatra Havuzlarına Denizli'den hareket ederek kolayca ulaşılabilmektedir. Öncelikle Denizli'ye ulaştıktan sonra Denizli-Pamukkale arasındaki ulaşım, otobüslerle sağlanmaktadır. Havuzlar, Pamukkale ilçesinin merkezine yaklaşık 25 km uzaklıktadır. Denizli'den havuzlara giden otobüsler, Pamukkale ilçesinin merkezine ulaştıktan sonra, havuzları hedef almaktadır.

3. Gezilecek Yerler Nelerdir?
Pamukkale Kleopatra Havuzları, ziyaretçileri tarafından yaklaşık 300 metrelik bir parkur boyunca gezilebilmektedir. Bu parkurun etrafında, engin ormanlar, yemyeşil bahçeler ve antik Roma ve M.Ö.200 yılına ait eserler bulunmaktadır. Havuzların hemen yanı başında yer alan antik şehir Hierapolis, dünyanın en eski termal banyolarından oluşan antik bir mekan olarak ünlüdür. Aynı zamanda, bu şehrin içerisinde bulunan antik tiyatro ve kutsal tapınaklar da ziyaret edilebilir.

4. Neler Yapılabilir?
Pamukkale Kleopatra Havuzları ziyaretçilerine keyifli bir hafta sonu ya da tatil yaşatmaktadır. Havuzlarda, dinlenmek, plajda yüzmek, küçük araçlarla gezmek ve deniz kenarında piknik yapmak gibi aktiviteler yapılabilir. Ziyaretçiler ayrıca, yüzme havuzlarının yanı sıra yakınlardaki antik şehrin sokaklarını gezerek, tarihî eserleri gözlemleyebilir ve yürüyüşler yapabilir. Ayrıca, Hierapolis'te bulunan antik tiyatroya da gidilebilir.

Özellikler

Kleopatra HavuzlarıSigara İçilmez
Kleopatra HavuzlarıPark Yeri
Kleopatra HavuzlarıÜcretsiz
Kleopatra HavuzlarıAçık Hava
Kleopatra HavuzlarıGezilecek Yerler

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Yorumlar

3.7
Puanlama :


 • avatar

  @gezipgeliyorum

  Antalyaya gelipte gitmemek olmaz 1 defa gitmek yeterli çünkü hep aynı aktiviteler ama binin tekneye 1 defa

 • avatar

  @gezenanne

  Pamukkale hierapolis antik kent içerisinde..

 • avatar

  @gezmesanati2619

  Turistlerin akın ettiği,orada yüzünce güzelleşileceğine inanılan mineral dolu havuz.Travertenler çok güzel ama çok kalabalık ve bozulmaya müsait.Hierapolis Antik kenti de muhteşem eserlerle dolu,harika bir manzaraya sahip

 • avatar

  @semirersoy

  Eşsiz denizi ile insanı büyüleyen bir yer.

 • avatar

  @mhmttshn

  Bence güzel gidip görülmeye değer bir yer

 • avatar

  @yavuzcalapverdi

  Gitmenizi tavsiye etmem hiç bi şey yok.......dalgadan geberirsiniz......

 • avatar

  @erhanarmada

  Abartılacak bir yer değil ya


 • Künye

  ✅ Gezilecek Yerler : Kleopatra Havuzları
  ✅ Giriş Ücreti : Ücretsiz
  ✅ Yerel Rehber : 7 Değerlendirme
  ✅ Genel Puan : 3.7/5.0

  Çalışma Saatleri

  Pazartesi 09:00 - 17:00
  Salı 09:00 - 17:00
  Çarşamba 09:00 - 17:00
  Perşembe 09:00 - 17:00
  Cuma 09:00 - 17:00
  Cumartesi 09:00 - 17:00
  Pazar 09:00 - 17:00

  İşletmeyi Sahiplenin

  Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.  Katkı Sağlayanlar

  Gezilecek Yerler Kleopatra Havuzları Kleopatra Havuzları +908500000000 Kleopatra Havuzu Lake, Turkey Kleopatra Havuzları Pamukkale Kleopatra Havuzları Denizli iline bağlı Pamukkale ilçesinin kuzeyinde bulunmaktadır. Kuş uçuşu ile bakıldığında, tamamen ormanla kaplı olan havuzlar birbirinden kopuk olarak görünür. Yüzyıllar önce Roma İmparatorluğu tarafından kullanılan havuzlar, kıyısında küçük bir köyün bulunduğu, bir yarımadanın içerisindedir. ₺₺ TR 36.5372222 31.9886111 True Türkiye Sigara İçilmez Yerel Rehber Nakit, Kredi Kartı
  3.7/5 7