icon
Yükleniyor..

Kocagöl

Kocagol Dalaman bulunan Popüler Yerler 'den biridir. Bu sayfa Kocagol hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Kocagol hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Kocagol düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Dalaman Bölgesinden daha fazla gezilecek yer keşfetmek için Dalaman sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfadaki bilgileri güncellemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsin. 

Yerel Rehber olmak için iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

Devamını Göster

Kocagöl Sigara İçilmez
Kocagöl Park Yeri
Kocagöl Ücretsiz
Kocagöl Açık Hava
+(1)

Sıkça Sorulan Sorular


Konum


Yorumlar 5 Puan

 • avatar

  @nusretcimen

  Fethiye ile Köyceğiz arasında Göcek tünelinden çıktıktan sonra Sarsala koyuna giden yol üzerinde görülmesi gereken nadide bir yer. Yol kenarında mola verip epey aradım ama göl kenarına inen bir yol hiç göremedim. Ayrıca gölün kenarında kaderine terk edilmiş tanınmaz bir halde Lissai antik kenti var. Ortada kalan bir şey yok her şey taştan ibaret. Bu golü gördükten sonra devam edip doğal güzellikleri izlemeyi ihmal etmeyin. Çok keyif aldım. İyi tatiller.

 • avatar

  @adaletadalet

  Yol kenarı da durup sandalyenizi atın varsa yanınızda çay kahve 10 numara 5 yıldız keyif manzara muhteşem.

 • avatar

  @edapektas

  Gün batımı manzarası harika, Sarsala Koyu dönüşünde fotoğraf çekmek için mutlaka bir mola vermelisiniz

 • avatar

  @alimert

  Sessiz sakin huzurlu

 • avatar

  @ozansoydas

  Yol kenarına kamp sandalyelerini atıp yüksek dağlarla, ağaçlarla ve göz zevkini bozacak sıfır yapıyla çevrili manzarasını seyretmek, insanın bir süre için kafasındaki düşüncelerden uzaklaşıp huzur bulması için birebir. Hemen yanı başındaki Lissai antik kentine ilişkin kalıntılar o kadar kötü durumda ki uzaktan bakıldığında, bölgenin doğal dokusunda bulunan kayalarla karıştırmak işten bile değil. Gölün etrafında yer yer bulunan arı kovanlarından da anlaşılacağı gibi bölgede birçok çeşit çiçek var. Renk renk çiçekleri görmeyi ve koparmamayı ihmal etmemek lazım.

 • avatar

  @serkanakbaba

  Manzara efsane

 • avatar

  @dogasu

  Doğa harikası

 • avatar

  @arzuoruc

  Dalaman'a yaklaşık 6 km mesafede bulunan Koca Göl, Kapukargın Köyü sınırları içinde olup, köyün güneydoğusuna uzanmaktadır.Muhteşem doğa güzelliğiyle dingin suyuyla huzur veriyor.Ayrıca Kocagöl yakınlarında bulunan Lissa Antik Kenti'de tarihi açıdan burayı daha da önemli kılıyor. Bence Dalaman Belediyesi acil bir şekilde gölün kıyılarını düzene sokup yerli ve yabancı turistlere kayık ve tekne turu ile gezi düzenlemeli. Yerden yüksek arabanız yoksa göle kadar inme şansınız yok çünkü yol çok bozuk.Ama yol üzerinde durup uzaktan resimleme ve görme imkanınız var.Manzarası harika.Sarsala Koyu'na giderken bir mola verip göl seyredilebilir. Karar sizin.

 • avatar

  @mustafakarabulu

  Muhteşem bir tabiat harikası. Göl ve Minnak adası...

 • avatar

  @hakanbaydogan

  Fethiye Dalaman taraflarına yolunuz düşerse biraz uğraşıp bu göle gitmeniz ve özellikle resim çekmeyi benim gibi seviyorsanız, 100'lerce kare çekmelisiniz... fotoğraflar yaz mevsimine ait ama inanın son baharda bu resimler görsel şölene dönüşür... hatta sıkılırsanız ve şanslı gününüzdeyseniz balık bile avlayabilirsiniz burada...


Yorum yazabilmek için gerekli.Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar