icon
Yükleniyor..

Kocatepe Camii

 • (7 Yorum)

Gezilecek Yerler

5.0

Rezervasyon Yap

Müsaitlik & Fiyat Sorgula

 • ARA

 • YOL TARİFİ

 • KAYDET

 • WEB SİTESİ

Kocatepe Camisi Ankara bulunan Dini Yerler 'den biridir. Bu sayfa Kocatepe Camisi hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Kocatepe Camisi hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Kocatepe Camisi düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Ankara Bölgesinden daha fazla gezilecek yer keşfetmek için Ankara sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfadaki bilgileri güncellemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsin. 

Yerel Rehber olmak için iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

Özellikler

Kocatepe CamiiSigara İçilmez
Kocatepe CamiiPark Yeri
Kocatepe CamiiÜcretsiz
Kocatepe CamiiAçık Hava
Kocatepe CamiiGezilecek Yerler

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Yorumlar

5.0
Puanlama :


 • avatar

  @gnristan

  Mimari tasarımı Sultanahmet Cami ile birebir aynı, Kızılay meydanına 10dk yürüme mesafesinde. İmamının çok güzel sesi var. Abdest alma yerleri biraz daha temiz, peçete bulunan ve havadar olması gerekiyor. Cami altında ücretli otoparkı bulunmakta. Bulabilirseniz çevresi de de park edecek boş yer bulabilirsiniz.

 • avatar

  @esrapil

  İstanbul'da Çamlıca, Sultanahmet, Ayasofya gibi camiileri gördükten sonra çok heybetli gelmeyen ama Ankara gibi maneviyatı soğuk bir şehrin tam göbeğinde içleri ısıtan camimizdir. Tam ortasındaki avize muhteşemdir. Müezzin ve imamın hitabeti, kıraatları çok etkileyici. Rabb'im yapandan, hizmet eden hademe-i hayratlarından ve camii cemaatinden razı olsun...

 • avatar

  @ufukcopur4175

  Ankara nın en büyük camisi. Yeri itibari ile pekçok noktadan görülebiliyor. Bir akşam vakti ziyarette bulundum, tenha idi. Avlusu geniş. Pek çok cenaze namazı merasimi burda yapılıyor. Devlet kademesinde cenazesi genellikle bu cami de kaldırılıyor. Yan tarafinda kapalı otopark var. Ücreti 0-1 saat 15 tl, sonrası her saat +5 tl. Yüksek bir otopark ücreti. Ve giriş turnukesinin etrafında ücretlendirme tablosu yok. Görüpte girmeyen çok olur diyorlar sanırım.

 • avatar

  @sercanbal5522

  Kocatepe Camii toplam 4500 m² alana yayılmaktadır. İnşaat aşaması ülkenin ekonomik ve sosyal durumu ile birlikte projede çıkan sıkıntılar nedeniyle 20 yıl gibi uzun bir süre sürmüştür. Her ne kadar proje konusunda kopya tartışması çıksa da, mimari özellikleriyle geçmişi günümüze taşıyan muhteşem bir eserdir. Caminin 4 minaresi 88 metre uzunluğa sahiptir. Ayrıca Camii altında bulunan ticarethaneler, kütüphane, idari birimler, konferans salonu ile birlikte sadece ibadet için değil sosyal yaşam içinde etkin bir şekilde kullanılmaktadır. Caminin alt kısmında otopark olmasına rağmen yaklaşık 1 yıldır kullanıma kapalıdır. Tamamen Osmanlı Mimarisinden esinlenilen Kocatepe Camii ahizeleri, mermerleri, kapıları, çinileri ve bir çok parçası el emeği ile yapılmış ustalık işi eserlerdir.

 • avatar

  @hifzisimsek3100

  Ankara'nın en büyük ve sembol camilerinden. Türkiye'nin üçüncü büyük camisi. Kızılay'dan yürüyerek gidilebiliyor. 1987 yılında tamamlanmış bir cami. Caminin konumu bir tepede olduğu için çoğu yerden görünebiliyor. Altında konferans salonu, kütüphane, gasilhane var. Caminin iç yüksekliği 44,85 metre olup 26 kubbeli bir tasarıma sahiptir.

 • avatar

  @kaya9447

  Kocatepe Cami harika bir yapıya ve tarihe sahip turistlerin de sık ziyareti oluyor. İnsana huzur veriyor. Kütüphane konferans salonu ve otoparkı var. Gidilmesi gereken başlıca yerlerdendir.

 • avatar

  @mehmetenginozen4908

  Bahçe zeminin revize edilmesi gerekiyor.. Allah, ezansız-cemaatsiz bırakmasın. Yıllar önce daha bakımlı Beğendik mağazası vardı alt katında..onun altında da otopark vardı. Şimdilerde çok atıl bir kenar mahalle gibi etraf bakımsız.karsidaki kültür merkezi daha çok etkinliğe ev sahipliği yapmalı ki; cazibe merkezi olsun. En kısa zamanda düzelir umuduylaa. • Çalışma Saatleri

  Pazartesi 09:00 - 17:00
  Salı 09:00 - 17:00
  Çarşamba 09:00 - 17:00
  Perşembe 09:00 - 17:00
  Cuma 09:00 - 17:00
  Cumartesi 09:00 - 17:00
  Pazar 09:00 - 17:00

  İşletmeyi Sahiplenin

  Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


  Katkı Sağlayanlar

  Gezilecek Yerler Kocatepe Camii Kocatepe Camii +908500000000 Kültür, Dr. Mediha Eldem Sk. No:67, 06420 Çankaya/Ankara, Türkiye Kocatepe Camii Kocatepe Camisi: Ankara bölgesinde bulunan Dini Yerler ‘den biridir.Kocatepe Camisi Hakkında Yerel Rehberler tarafında yazılmış binlerce yorumu okumak için YerelNET sitesini ziyaret edin. ₺₺ TR 39.9166089 32.8607062 True Türkiye Sigara İçilmez Yerel Rehber Nakit, Kredi Kartı
   İçerik Haritası
  1. Ana Sayfa
  2. Kocatepe Camii
  3. Kocatepe Camii Yorumları
  4. Kocatepe Camii Özellikler
  5. Kocatepe Camii Fiyat Listesi
  6. Kocatepe Camii İletişim
  5.0/5 7