Küp Şelaleleri

Küp Şelaleleri Adana bulunan Popüler Yerler 'den biridir. Bu sayfa Küp Şelaleleri hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Küp Şelaleleri hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Küp Şelaleleri düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Adana Bölgesinden daha fazla gezilecek yer keşfetmek için Adana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfadaki bilgileri güncellemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsin.

Yerel Rehber olmak için iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.
Daha fazla göster

Küp Şelaleleri Sigara İçilmez
Küp Şelaleleri Park Yeri
Küp Şelaleleri Ücretsiz
Küp Şelaleleri Açık Hava
+(1)

Konum

Kirazlı Mahallesi, Aladağ Adana TR, 01720 Aladağ, Turkey Yol Tarifi

Sıkça Sorulan Sorular

Yorumlar 2.2 Puan

 • avatar

  Mesut Akcan

  İmamoğlu-Aladağ-Küp şelalesi yolu ile gittim. Gidecekseniz Aladağdan geçen yoldan gitmeyin. Stabilize orman yolu. Yol yer yer bozuk. Araç yüksek değilse altını yere vurabilirsiniz. 25 mayıs 2022 tarihi itibari ile gittiğimde çalışma olduğu için merdiven ve köprüleri sökmüşler yenisini yapıyorlardı. Şelalelerin bazılarını köprü olmadığı göremedim. Dönüş yolu olarak Kozan yolunu kullandım. Dönüş yolu Aladağ yoluna göre daha iyi. Bir müddet stabilize yoldan sonra asfalt yol başlıyor. Görmeye değer mi? Alternatif etkinlik yoksa ve yola katlanırsanız olabilir. Kararsızsanız gitmeyin.

 • Yolculuğumuzu iki kişi yaptık. Tabelaları takip ederek gittik. İlk küp şelaleleri tabelasından sonra yaklaşık 20 km stabilize bir yoldan devam ediyorsunuz.Yol boyunca Zamantı ırmağını takip ediyorsunuz.Yaklaşık 1 saat sürüyor. Yol boyunca güzel manzaralar var hepsinde durup fotoğraflar çektik. Şelalere vardığımızda arabayı yukarı da park edip şelalere doğru merdivenler ile indik.(Merdivenler yarım yamalak henüz tamamlanmamış o yüzden tehlikeli olabilir.) Aşağı tarafta şelalelerin olduğu yerde piknik yaptık ve suya girdik.(Su çok soğuk ve asla açılmadık çünkü akıntı var dikkat etmek lazım). Suyu soğuk ama çok güzeldi. Dönerken geldiğimiz yoldan geri döndük. Yol boyunca karşılaştığınız insanlara yol sorun özellikle dönerken bir kaç kere yanlış yere girdik. Doğa harikası insan eli değmemiş harika yerlerdi. Telefon çoğu yerde hiç çekmiyor sıfır sinyal var. Herhangi bir sosyal tesis yok. Piknik yapacaklar kamp atacaklar tam teçhizat gitmeliler. Şelale kenarında piknik yaparken en çok sineklerden rahatsız oldum. Kara sinek çok fazla. Sinek ilacı almak faydalı olabilir.Genel olarak en azından bir kere gidilmesinden görülmesinden yanayım. Doğa aşığı yeşil ve maviyi beraber görmek isteyenler kesinlikle görmeli. Yol sizi korkutmasın. Eğer yolları güzel olsaydı herkes ulaşırdı ve doğa bu kadar el değmemiş kalmazdı. Zaten her gün gidip geleceğiniz yol değil. En azından bir kere o yola katlanın ve güzel yerler görün ????

 • avatar

  Mustafa Asrag

  Yol berbat lastikler yarıldı ben yandım siz yanmayın Yol toprak kaya yağmur yağsa topraga gömülürsünüz ben araştırmadan gittim arabanın dengesi bozuldu ancan kırılmaz cam 4 çeker jiip yada traktör le gidin yol yok gibi dağlardan taş Kaya parçası düşüyor

 • avatar

  Ramazan Koç

  Böylesine güzel göz alıcı insanı kendisine bağlayan bir doğa harikası yerin böylesin rezil bakımsız bir yola sahip olması akıl alacak bir davranış değildir. Böylesine tristlik yerlerimizin yolları adam akıllı yapılmayarak trizime ne kadar çok değer verdiğimizi güzel bir şekilde belli ediyorlar. 20 km berbat bir yol var ilerde yolun asvalt olacağını düşünerek ilerledim yoksa arabamı hiç öyle bir yola sürerek ömrünü azaltmazdım. Buraya gitmeyin görmeyin gezmeyin demenin daha kibar bir yolu vardır bu kadar kötü yollara gerek yok.

 • avatar

  Ceylan Demir

  Bu kadar rezil bir yol olamaz,aksam saatlerinde yola çıktık yolun bu kadar berbat olduğunu bilsek kesinlikle gitmezdik,dönüşte ayni berbat yoldan gidilemez diye düşünüp kapuzbaşı tarafına geçmek istedik ama resmen 10km dağa çıktık ve yol toprak yol bile değil kaya dolu bi yoldu.. Kesinlikle ömür boyu bi daha gitmeyecegimiz garanti. Gidecek olan varsa hic zahmet etmesin aracınıza,zamanınıza yazık ..


Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar

Benzer Yerler

Japon Bahcesi

Japon Bahcesi

( Yorum)
Ücretsiz
Piazza

Piazza

( Yorum)
₺₺
Tahtakale

Tahtakale

( Yorum)
Ücretsiz
Feraye

Feraye

( Yorum)
Ücretsiz