icon

Mehmet Bey Camii

 • (7 Yorum)

Gezilecek Yerler

5.0

Rezervasyon Yap

Müsaitlik & Fiyat Sorgula

 • ARA

 • YOL TARİFİ

 • KAYDET

 • WEB SİTESİ

Mehmet Bey Camii İnegöl bulunan Dini Yerler 'den biridir. Bu sayfa Mehmet Bey Camii hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Mehmet Bey Camii hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Mehmet Bey Camii düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. İnegöl Bölgesinden daha fazla gezilecek yer keşfetmek için İnegöl sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfadaki bilgileri güncellemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsin.

Yerel Rehber olmak için iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

Özellikler

Mehmet Bey CamiiSigara İçilmez
Mehmet Bey CamiiPark Yeri
Mehmet Bey CamiiÜcretsiz
Mehmet Bey CamiiAçık Hava
Mehmet Bey CamiiGezilecek Yerler

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Yorumlar

5.0
Puanlama :


 • avatar

  @serkanyildirim7703

  1450 yilinda yapilmis Sultan Abdülhamid in tugrasini barindiran ve 12 köşeli şadirvaniyla tarihi bir camii. Camii kubbesiz bir camiidir. Yaninda bulunan kubbe ise bir külliyedir. Yani orda eskiden bulunan bir medresedir. Camiide arka tarafi mezarliktir. Bir adet turbe ve iki tane molla mezari bulunur. Gerisi yakin zamanda ölen rahmetlilerin mezarlaridir. Türbede Siyahser Veli bulunur. Bu yüzde camiiye ve o bölgenin mahallesine siyahser denir. Fakat not olarak soyleyeyim. Siyahser mah. gitmenizi tavsiye etmem. Yine Karamanoglu Mehmet Beyligi yapirmistir. Camiide iki gorevli vardir. Ne yazık ki kisin vakit namazlarinda cemaat sayisi 10 u çok fazla geçmez. Yazin da cok farkı yoktur. Camiinin on tarafinda genis bir alan bulunur. Çim ve uzun agaclari icinde barindirir. Camiinin cogu camiide bulundugu gibi küçük de olsa bir adet gasilhanesi bulunur.

 • avatar

  @yakupkayacan

  Tarih kokuyor resmen

 • avatar

  @mahmutsinanozka

  15.yy. da yapılmış, 2. Abdülhamid tarafından 19.yy.da onarılmış, bakımlı ve temiz, büyük ağaçlar bulunan güzel bir bahçesi var, şadırvanı ve tuvaleti temiz. Cami görevlilerini tebrik ediyorum.

 • avatar

  @nazlikelleci

  Degisik muhtesem bir tabiyati ve enerjisi var

 • avatar

  @kamildincer

  Memleketim Karaman görülmesi gereken mükemmel tarih kokan bir cami

 • avatar

  @aliakman8884

  Karabas tecvidi yazari Karabaş Veli Hazretlerinin de kabristaninin bulunduğu, bunyesinde medreseninde bulundugu gezilesi, gorulesi, bilinesi bir Cami.

 • avatar

  @volkankeskin2993

  Karabas tecvidin musannifini ziyaret ettik insallah daha guzel zamanda daha iyi bir sekilde ziyaret ederiz.Butun karaman anlatilirken onu eksik saymak hata olur.O ki MOLLA ABDURAAHMAN KARABAŞI HAZRETLERIDIR.Mevlam ondan razi olsun.Bilinmesi gereken bir sahsiyet.Karman ne kadar Yunus Emre,Piri Reis memleketiyse o kadar MOLLA ABDURRAHMAN KARABASI HAZRETLERININ memleketidir.Karaman gelip yolu dusen olursa mutlaka ugramasini ve hayir ,duada bulunmasini niyaz ederim.Rabbim sefaatlarina nail eylesin.


 • Künye

  ✅ Gezilecek Yerler : Mehmet Bey Camii
  ✅ Giriş Ücreti : Ücretsiz
  ✅ Yerel Rehber : 7 Değerlendirme
  ✅ Genel Puan : 5.0/5.0

  Çalışma Saatleri

  Pazartesi 09:00 - 17:00
  Salı 09:00 - 17:00
  Çarşamba 09:00 - 17:00
  Perşembe 09:00 - 17:00
  Cuma 09:00 - 17:00
  Cumartesi 09:00 - 17:00
  Pazar 09:00 - 17:00

  İşletmeyi Sahiplenin

  Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.  Katkı Sağlayanlar

  Gezilecek Yerler Mehmet Bey Camii Mehmet Bey Camii +908500000000 Karamanoğlu Mehmet Bey, 449. Sk. No:25, 70200 Karaman Merkez/Karaman, Turkey Mehmet Bey Camii Mehmet Bey Camii hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Mehmet Bey Camii Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada. ₺₺ TR 37.1727041 33.2186446 True Türkiye Sigara İçilmez Yerel Rehber Nakit, Kredi Kartı
  5.0/5 7