icon
Yükleniyor..

Midyat Meryem Ana Kilisesi

Meryem Ana Kilisesi Midyat bulunan Dini Yerler 'den biridir. Bu sayfa Meryem Ana Kilisesi hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Meryem Ana Kilisesi hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Meryem Ana Kilisesi düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Midyat Bölgesinden daha fazla gezilecek yer keşfetmek için Midyat sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfadaki bilgileri güncellemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsin. 

Yerel Rehber olmak için iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

Devamını Göster

Midyat Meryem Ana Kilisesi Sigara İçilmez
Midyat Meryem Ana Kilisesi Park Yeri
Midyat Meryem Ana Kilisesi Ücretsiz
Midyat Meryem Ana Kilisesi Açık Hava
+(1)

Sıkça Sorulan Sorular


Konum


Yorumlar 3.2 Puan

 • avatar

  @muratkayce

  Kiliselere giriş yasak ????

 • avatar

  @volkancurta

  Dikkat ediniz, bu kilise Midyat'ta Anıtlı Köyü yolu üzerinde bulunuyor... Hemen hemen her kilise de Meryem Ana'ya atfen ufak ibadethane yerleri yer aldığından, navigasyona meryem ana kilisesi yazdığınızda çokça seçenek karşınıza çıkacaktır. Gerçek Meryem Ana Kilisesi ve Patrikhanesi Mardin Midyat Anıtlı köyü yakınlarında olandır... İlk zamanlarda bizde bu yanılgıya düştük... Aradığımız yer burası fakat navigasyonda başka yerler çıkıyordu... Gerçek Meryem Ana Kilisesi ve Patrikhanesi Anıtlı kötü yakınlarında olan bu Kilisedir... 12 Kralın katkısıyla Meryem Ana'ya bağışlanarak yapılmış olan bu kilisenin bakımı ve temizliğini halen Süryani bir aile üstleniyor. 2000 yıllık olduğu tahmin edilen Kilise, Süryanilerin, müslumanlardaki Hac vazifesi gibi gezilmesi önemli olan kutsal mekanlarından...

 • avatar

  @ozayozfidan

  pazar günleri kaçta açılıyor ?

 • avatar

  @yavuzozdemir

  Midyat'a geldiyseniz buranın kapalı olduğunu bilerek gelin. O kadar yolu gelmisseniz gidin Midyat cihan lokantasina ve kendinizi ödüllendirin.

 • avatar

  @elmaswtrs

  Ziyaret amaçlı değil ayin için orada bulundum. Ayinler Fransızca ve Türkçe olmak üzere yapılıyor. Atmosferi ve tarihi oldukça görülmeye değer.

 • avatar

  @tugce“sea”gun

  Kapalı, sadece dışından görülüyor

 • avatar

  @caglaresatoglu

  Görülmeye kesinlikle değer...

 • avatar

  @ipeknurakkilic

  Girişi bulamadık.

 • avatar

  @erginyildirim

  Içinde restorant havuz ve çocuklar için park bulunan kocaman bir yer ve istanbul boğaz manzaralı içinde otoparkta mevcut ve ücretli muhteşem bir manzara

 • avatar

  @ecegunes

  Asıl adı Eglise Notre Dame de l'assomption olan kilise Moda civarında levantenlerin yoğun olduğu yıllarda inşa edilmiştir. Mimarı Giovvanni Barberini adlı bir italyandır.


Yorum yazabilmek için gerekli.Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar