icon

Milas Euromos Ören Yeri

 • (5 Yorum)

Gezilecek Yerler

5.0

Rezervasyon Yap

Müsaitlik & Fiyat Sorgula

 • ARA

 • YOL TARİFİ

 • KAYDET

 • WEB SİTESİ

Milas Euromos Ören Yeri, Muğla'nın Milas ilçesinin, Demircili köyünde bulunan antik kent olarak bilinmektedir. M.Ö. 1. yüzyıla kadar uzanan antik kentin kalıntıları, Demircili köyünün güneyindeki tepelerin üzerinde bulunmaktadır. Milas Euromos Ören Yeri'nin, çevresindeki bölgeye çeşitli kültürlerin katkılarından oluştuğu görülmektedir.

Milas Euromos Ören Yeri'ne Nasıl Gidilir?

Milas Euromos Ören Yeri, Muğla'nın Milas ilçesinin Demircili köyüne yaklaşık 8 kilometre uzaklıktadır. Ören yeri, Muğla-Milas karayolundan ayrılan, Demircili köyüne ulaşılan yol üzerindedir. Demircili köyüne ulaştığınızda, antik kalıntıların bulunduğu tepelerin yamacından geçerek, ören yerine ulaşım sağlanabilmektedir.

Gezilecek Yerler

Milas Euromos Ören Yeri, birçok antik eserin kalıntılarının bulunduğu kültür birikimleri içeren önemli bir kent olarak bilinmektedir. Çeşitli medeniyetlerin kalıntılarının saklandığı bu antik kentte, günümüzde de kalıntılarının korunduğu gezilecek yerler bulunmaktadır. Milas Euromos Ören Yeri'nde; çeşitli mezar taşları, sütunlar, anıtlar ve yerleşim alanları gibi gezilecek yerler bulunmaktadır.

Günümüzde Milas Euromos Ören Yeri, ziyaret edenleri, antik kentin çeşitli medeniyetleri keşfetmeye davet etmektedir. Ören yerinin sütunları, anıtları, mezar taşları gibi gezilecek yerleri, günümüzün kültür birikimlerinin anlaşılmasına ve özellikle M.Ö. dönemlerdeki medeniyetlerin araştırılmasına yardımcı olmaktadır.

Milas Euromos Ören Yeri, ziyaretçileri çağlar arası önemli bir mirası keşfetmeye davet etmektedir. Ören yerinin çevresindeki bölge, ziyaretçilerin, antik kentin kalıntılarının yanı sıra, doğal güzellikleriyle de, büyülenmeye davet etmektedir. Milas Euromos Ören Yeri, antik kültürün keşfedilmesi ve araştırılmasına imkan sağlayan, önemli bir gezilecek yer olarak karşımıza çıkmaktadır.

Özellikler

Milas Euromos Ören YeriSigara İçilmez
Milas Euromos Ören YeriPark Yeri
Milas Euromos Ören YeriÜcretsiz
Milas Euromos Ören YeriAçık Hava
Milas Euromos Ören YeriGezilecek Yerler

Fiyatlar

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Yorumlar

5.0
Puanlama :


 • avatar

  @gnristan

  Biz kapanış saatinden sonra Bodrum-İzmir yolunda yolun kenarında 20 metre içeride harika bir ören yeri. Kazı çalışması sürdüğü için ziyaret saatlerinde (varsa) rehberli gezmek daha sağlıklı olacaktır. Ziyaret ücreti 20-50 lira bandında, muhtemelen müzekart geçerli. Seyir terası ve anıt mezar kısımlarını ziyaret saati bittiği için bekçi abimizin hatrıyla göz atmak için 10 dk şöyle bir göz gezdirdik. Tavsiye ederim gezmenizi, biz memnun kaldık

 • avatar

  @Rota Bul

  Müzekart gecerli. Onunde otopark mevcut. WC var. Yol uzerinde. Zeus Tapinagi kisme ayakta. Zeus tapinagini gecip soldaki patikadan yukari cikarsaniz ilk sehir suruna gelecek ve kusbakisi ovayi goreceksinjz. Oradan tekrar patikayi izlerseniz tiyatroya ulasacaksiniz. Buraya ulasmak giristen maksimum 10 dakika suruyor. Oren yeri oldukca kucuk, kisa surede gezebilirsiniz.

 • avatar

  @sabire

  Milas-Bafa yolu üzerinde hiç vakit kaybetmeden yol üzerinden girebileceğiniz bir ören yeri. Kapsamlı, geniş bir alana yayılan kazı çalışması henüz yok. Biz de açıkçası restorasyon çalışmaları hala süren Zeus Tapınağı'nı görmek için uğradık. Bütün ilgi, enerji, güç sanırım bu yapıya verilmiş. Diğer alanlarda herhangi bir çalışma göremezken burada detaylı bir çalışma söz konusu. Sanırım bu da ziyaretçilerin bu ören yerine ilgisini çekebilmek için önem verilen bir çalışma. Genelde ziyaretçiler antik tiyatroları çok severler ve bu yüzden ilk çalışma başlatılan yerler oralar olur ama burada Zeus Tapınağı baş rolde gibi. Dilerseniz biraz daha yürüyerek antik tiyatroyu da görebilirsiniz.

 • avatar

  @gezendiva

  Euromos Antik Kenti geniş bir alana yayılmış ve halen kazı çalışmaları devam etmekte olan büyüleyici bir ören yeri. İçerisindeki tapınağı, tiyatrosu ve mezarları ile dönemin içerisinde nefes alıyor hissini alıyorsunuz. Devam eden kazı ve yenileme çalışmaları ile geçmişe yapılan yolculuğun aşamalarını gözleriniz ile görebiliyorsunuz. Gittiğimiz dönemde giriş ücreti 15₺ idi.

 • avatar

  @gnristan

  Kazı çalışmalarının deva ettiği bu yerde ilk girişte Zeus tapınağında yapılan çalışmaları görebilirsiniz. Daha sonra tiyatro alanına geldiğinizde örnek kazım yerlerini ve tiyatronun yer altında kalan kısmını görme imkanınız var. En fazla 30 dakikada gezebileceğiniz bu yeri kaçırmamanızı tavsiye ederim.


 • Künye

  ✅ Gezilecek Yerler : Milas Euromos Ören Yeri
  ✅ Giriş Ücreti : Ücretsiz
  ✅ Yerel Rehber : 5 Değerlendirme
  ✅ Genel Puan : 5.0/5.0

  Çalışma Saatleri

  Hergün 09:00 - 18:00

  İşletmeyi Sahiplenin

  Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.  Katkı Sağlayanlar

  Gezilecek Yerler Milas Euromos Ören Yeri Milas Euromos Ören Yeri +908500000000 Kızılcakuyu, 48200 Milas/Muğla, Türkiye Milas Euromos Ören Yeri Milas Euromos Ören Yeri, Muğla'nın Milas ilçesinin, Demircili köyünde bulunan antik kent olarak bilinmektedir. M.Ö. 1. yüzyıla kadar uzanan antik kentin kalıntıları, Demircili köyünün güneyindeki tepelerin üzerinde bulunmaktadır. Milas Euromos Ören Yeri'nin, çevresindeki bölgeye çeşitli kültürlerin katkılarından oluştuğu görülmektedir. ₺₺ TR 37.374109 27.6752037 True Türkiye Sigara İçilmez Yerel Rehber Nakit, Kredi Kartı
  5.0/5 5