icon

Nallıhan Kuş Cenneti

 • (5 Yorum)

Gezilecek Yerler

4.8

Rezervasyon Yap

Müsaitlik & Fiyat Sorgula

 • ARA

 • YOL TARİFİ

 • KAYDET

 • WEB SİTESİ

Nallıhan Kuş Cenneti Ankara bulunan Popüler Yerler 'den biridir. Bu sayfa Nallıhan Kuş Cenneti hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Nallıhan Kuş Cenneti hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Nallıhan Kuş Cenneti düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Ankara Bölgesinden daha fazla gezilecek yer keşfetmek için Ankara sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfadaki bilgileri güncellemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsin.

Yerel Rehber olmak için iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

Özellikler

Nallıhan Kuş CennetiSigara İçilmez
Nallıhan Kuş CennetiPark Yeri
Nallıhan Kuş CennetiÜcretsiz
Nallıhan Kuş CennetiAçık Hava
Nallıhan Kuş CennetiGezilecek Yerler

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Yorumlar

4.8
Puanlama :


 • avatar

  @melisadnz

  Bugün Beypazarı çevresindeyiz. Beypazarı ve Nallıhan arasında bulunan tabiat parkı yol üzeri uğrayabileceğiniz güzel bir yer. Yol kenarında bulunuyor ekstra olarak bir yol gitmeniz gerekmiyor. Yol kenarına aracınızı park ederek çevreyi izleyebilir fotoğraf çekebilirsiniz. Büyük umutlar ile gelmeyin çünkü geldiğinizde hani bişey yok ki diyeceksiniz. Sabah erken saatlerde kuşların uçuşuna denk gelebilirsiniz. Erken saatlerde burayı ziyaret etmek hem güneşin sıcaklığından etkilenmemek hemde kuşları görmek için güzel bir tercih olabilir. Giriş için bir ücret ödemiyorsunuz. Uzun süreli bir vakit geçirme olmuyor zaten maksimum 5 - 10 dk bile anca duruyorsunuz. Fotoğraf severlerin mekanı oluyor genellikle. Sabah saatlerinde profesyonel fotoğraf ile ilgilenen arkadaşlar geliyor o anı ölümsüzleştiriyorlar. Çevresinde oturacak bir yer veya ihtiyaçlarınızı göndereceğiniz büfe bulunmuyor.

 • avatar

  @erolzengin1623

  Kuşların farklı farklı dizilimlerle uçtuğu vir göl ve gölün devamında rengarenk uzanan kayalar... Parkın giriş kısmında yol çalışması var ama bu parka giriş çıkışlarda sorun teşkil edecek bir durum değil. Ardı arkası kesilmeyen bir uçuş trafiği söz konusu, sanki kuşlar göletin üzerinden uçup civardaki tepelerin arkasından tur atıp tekrar göletin üzerinden geçiyorlar...

 • avatar

  @hakanahmetarac

  Çok güzel bi yer özellikle doğa fotoğrafçıları için müthiş dağ,göl ve kuş manzaraları oluşabiliyor gün içinde farklı saatlerde. Koruma altında kamp atabiliyorsunuz wc otopark görevliler ve gözetleme kuleleri var (seyretmek için dürbün objektif vs gerekli kuşlar çok yakında değiller) Görevliler ilgililer ayrıca içinde küçük bir müzesi ve fotoğraf sergisi mevcut . Mayıs-haziran su seviyesi ve kuşların daha yoğun olduğu dönemmiş.Bölgede gezilecek kız tepesi ve mars bölgesi denilen yerler gezilebilir. Bu arada kamp alanında fazla ağaç olmadığı için gölgelik çok yok ve sinek koruyucu alın mutlaka yanınıza sinekler fena? Son olarakda zaten mevcut bir yol köprü vs varken böyle harika bir bölgenin içine yine müthiş bir yeni beton yol köprü projesile ediliyor gibi gözüküyor ne yazıkki!!

 • avatar

  @bugramermer8625

  Ankara merkeze 2 saat uzaklıkta fotoğraf ve trekking meraklıları için güzel yer. Özellikle fotoğraf diyelim. Şimdi konuma gelirseniz. Renkli tepelerle aranızda göl manzaranız bulunuyor. Tam karşıdan gören iskelede var. Benim gibi tepelere çıkmak isterseniz mekandan çayırhan köprüsünü geçince sağınızdan bir yol ayrılıyor. ( şantiye girişi gibi gözükür girin sorun yok 40 metre sonra yol düzeliyor) oraya girin o zaman tepelere ulaşıyorsunuz :)

 • avatar

  @cc8628

  Doğa harikası bir yer genellikle kuşların göç zamanında bir çok kuş türüne sahiplik ediyor mükemmel fotoğraf yakalamanızı sagliyor. Nallıhan Kuş Cenneti, hem Nallıhan ilçesinde hem de Ankara’da gezilmesi gereken yerlerden bir tanesidir. Tarihi İpek Yolu üzerinde ve Sakarya Nehri havzasında bulunan Nallıhan Kuş Cenneti, 1994 yılında koruma altına alınan bir bölgedir. 425 hektarlık bir alana sahip olan Nallıhan Davutoğlan Kuş Cenneti, 179’dan fazla kuşa ev sahipliği yapmaktadır. İstanbul ve Çanakkale Boğazlarından gelen kuşların göç yolu üzerinde bu alan özellikle ilkbaharda ve sonbaharda göç halinde olan göçmen kuşlar için iyi bir barınak görevi görmektedir. Nallıhan Kuş Cenneti’nin en dikkat çekici özelliklerinden birisi sarı, kahverengi ve kırmızı tabakalardan oluşan dağlarıdır. Bu renkli tepeler, bölgenin fotoğraflarında ilk dikkat çeken detaylardır. Jeolojik yapısı nedeniyle çökelme yaşanması ve farklı renklerdeki toprak tabakalarının üst üste gelmesi, bu güzel görüntünün oluşmasını sağlamaktadır. Türkiye’de yaşayan 6 balıkçıl türünün 5’i bu bölgede bulunmaktadır. Kara Çaylak, Akkuyruklu Kartal, Gökdoğan, Kuzgun, Kırmızı Gagalı, Dar Karpası bu bölgede görülür. Bir yıl boyunca, burada 10 tür yırtıcı kuş, 5 tür baykuş, 35 tür su kuşu, 80 tür ötücü Kuş görülür. Haziran´da 3 bin leylek, 150 kara leylek, kışın 3 bin angut kuşu yaşar.


 • Künye

  ✅ Gezilecek Yerler : Nallıhan Kuş Cenneti
  ✅ Giriş Ücreti : Ücretsiz
  ✅ Yerel Rehber : 5 Değerlendirme
  ✅ Genel Puan : 4.8/5.0

  Çalışma Saatleri

  Pazartesi 09:00 - 17:00
  Salı 09:00 - 17:00
  Çarşamba 09:00 - 17:00
  Perşembe 09:00 - 17:00
  Cuma 09:00 - 17:00
  Cumartesi 09:00 - 17:00
  Pazar 09:00 - 17:00

  İşletmeyi Sahiplenin

  Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.  Katkı Sağlayanlar

  Gezilecek Yerler Nallıhan Kuş Cenneti Nallıhan Kuş Cenneti +908500000000 Davutoğlan, Ankara Nallıhan Yolu, 06920 Nallıhan/Ankara, Turkey Nallıhan Kuş Cenneti Nallıhan Kuş Cenneti hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Nallıhan Kuş Cenneti Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada. ₺₺ TR 40.106386 31.59955 True Türkiye Sigara İçilmez Yerel Rehber Nakit, Kredi Kartı
  4.8/5 5