icon

Nebiyan Dağı

 • (9 Yorum)

Gezilecek Yerler

4.2

Rezervasyon Yap

Müsaitlik & Fiyat Sorgula

 • ARA

 • YOL TARİFİ

 • KAYDET

 • WEB SİTESİ

Samsun Nebiyan Dağının Tarihi
Samsun Nebiyan Dağı, çok eski bir tarihe sahiptir ve bu dağ, eski Yunan mitolojisinde görülmesine rağmen, Medeniyetler Çağına kadar geçmişe uzanır. Bu dağa, kaynakların bahsettiğine göre, çok eski Mısır ve Hitit uygarlıklarına ait tapınaklar ve mezarlar bulunmaktadır. Mısır mitolojisinde, bu dağın kutsal olduğu ve Horus'un Nebiyan Dağı olarak adlandırıldığı düşünülmektedir.

Samsun Nebiyan Dağında Gezilecek Yerler
Samsun Nebiyan Dağı'nda, tarihi ve doğal güzelliklerin her ikisi de bulunmaktadır. Dağın yüksek ve yeşil tepeleri, insanları kendine çekmektedir. Dağın çevresinde, çok sayıda antik tarihi bölge, gezilecek yerler vardır. Bunlar arasında, Eski Türklerin kutsal mezarları, çeşitli antik tarihi mezarlar, eski Roma mezarları ve antik tarihi tapınaklar bulunur. Ayrıca, Samsun Nebiyan Dağı'nda, nehirler, göller ve çeşitli bitki örtüsü vardır.

Dağda Yürüyüş ve Bisiklet
Samsun Nebiyan Dağı'nın üstünde yürüyerek ya da bisiklet sürerek keşfedilebilir. Yürüyüş, ormanların içinde ağaçlar arasında yapılan keyifli bir aktivitedir. Dağa tırmanmak, yürüyüşçülerin ve bisiklet tutkunlarının keyifli bir deneyim yaşamalarını sağlamaktadır. Dağa tırmananlar, muhteşem manzaralar eşliğinde, pırıl pırıl havada dağın zirvesinde eşsiz bir manzara görebilirler.

Kamp ve Diğer Aktiviteler
Samsun Nebiyan Dağı'nın çevresinde kamplar kurulabilir. Dağ nasıl tırmanılacağını öğrenmek için, çevredeki kamplarda sınırlı sayıda konaklama imkanı da vardır. Ayrıca, dağın çevresinde, şnorkelle veya tırmanışla yüzme, dağ bisikleti sürme, yakanak kamp yapma veya sadece yürüyüş yapmak gibi pek çok farklı aktivite de mevcuttur.

Samsun Nebiyan Dağı, Sivas'ın Yıldızeli ilçesinde bulunan ve Türkiye'nin en yüksek dağlarından biri olan bir dağdır. Dağ, çevresindeki antik tarihi mekanlar, göller, nehirler ve çeşitli bitki örtüsü ile çok sayıda turisti kendine çekmektedir. Samsun Nebiyan Dağı'nda, yürüyüş, bisiklet, kamp, yüzme ve tırmanış gibi birçok farklı aktivite yapılabilmektedir. Bu dağ, tarih ve kültür açısından son derece önemlidir ve günümüzde de turistlerin ilgi odağıdır.

Özellikler

Nebiyan DağıSigara İçilmez
Nebiyan DağıPark Yeri
Nebiyan DağıÜcretsiz
Nebiyan DağıAçık Hava
Nebiyan DağıGezilecek Yerler

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Yorumlar

4.2
Puanlama :


 • avatar

  @gnristan

  Lezzetli yemekler ve hızlı servis, temiz restoran.

 • avatar

  @onurbal

  Girişte yazan fiyatla hesap öderken istenen fiyat farklıydı, nedeni sorulunca o küçük biy dendi fakat dışarda asılan yazida böyle birşey yazmıyordu, o yüzden ben pek beğenmedim.

 • avatar

  @erdemorhan

  Uygun fiyata lezzetli yemekler

 • avatar

  @farukselmankati

  Normal . Fiyatlar yüksek olmasa da kalitede ona göre

 • avatar

  @ahmetozturk1995

  İlgi, alaka için teşekkürler. Nezih bir ortamda uzunca oturabildik.

 • avatar

  @serkankoksel3093

  Eski lezzeti yok. Temiz ama gitmeye gerek bi yer degil

 • avatar

  @erdaltural

  Mütevazi bir esnaf lokantası. Tavuk döneri, pidesi ve 3-5 çeşit sulu yemeği bulunur. ızgara köfte vardır. Ayrıca 3-4 çeşit de çorba sunmaktadır . fiyatları gayet uygundur

 • avatar

  @emrahmerhaba

  Döner inanılmaz kötüü Emrah HANZADE İsterseniz Tel de yazarım.

 • avatar

  @omerinmaceralar1116

  Esnaf lokantası kıvamında; fiyatları uygun. Tavuk döner, lahmacun, pide, çorba ve et yemekleri var.


 • Künye

  ✅ Gezilecek Yerler : Nebiyan Dağı
  ✅ Giriş Ücreti : Ücretsiz
  ✅ Yerel Rehber : 9 Değerlendirme
  ✅ Genel Puan : 4.2/5.0

  Çalışma Saatleri

  Pazartesi 09:00 - 17:00
  Salı 09:00 - 17:00
  Çarşamba 09:00 - 17:00
  Perşembe 09:00 - 17:00
  Cuma 09:00 - 17:00
  Cumartesi 09:00 - 17:00
  Pazar 09:00 - 17:00

  İşletmeyi Sahiplenin

  Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.  Katkı Sağlayanlar

  Gezilecek Yerler Nebiyan Dağı Nebiyan Dağı +908500000000 Mimarsinan, Mustafa Kemal Blv., 55200 Atakum/Samsun, Turkey Nebiyan Dağı Samsun Nebiyan Dağı, çok eski bir tarihe sahiptir ve bu dağ, eski Yunan mitolojisinde görülmesine rağmen, Medeniyetler Çağına kadar geçmişe uzanır. Bu dağa, kaynakların bahsettiğine göre, çok eski Mısır ve Hitit uygarlıklarına ait tapınaklar ve mezarlar bulunmaktadır. Mısır mitolojisinde, bu dağın kutsal olduğu ve Horus'un Nebiyan Dağı olarak adlandırıldığı düşünülmektedir. ₺₺ TR 41.331982 36.2832647 True Türkiye Sigara İçilmez Yerel Rehber Nakit, Kredi Kartı
  4.2/5 9