icon
Yükleniyor..

Nevşehir Meryem Ana Kilisesi

Meryem Ana Kilisesi Nevşehir bulunan Dini Yerler 'den biridir. Bu sayfa Meryem Ana Kilisesi hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Meryem Ana Kilisesi hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Meryem Ana Kilisesi düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Nevşehir Bölgesinden daha fazla gezilecek yer keşfetmek için Nevşehir sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfadaki bilgileri güncellemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsin. 

Yerel Rehber olmak için iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

Devamını Göster

Nevşehir Meryem Ana Kilisesi Sigara İçilmez
Nevşehir Meryem Ana Kilisesi Park Yeri
Nevşehir Meryem Ana Kilisesi Ücretsiz
Nevşehir Meryem Ana Kilisesi Açık Hava
+(1)

Sıkça Sorulan Sorular


Konum


Yorumlar 3.8333333333333 Puan

 • avatar

  @ramazanakkas

  Arkadaşlar bugün buraya da gittim müze kart geçmiyor giriş kişi başı 27bucuk buçuguda var????şaka gibi????????neyse girdik Meryem Ana kilisesinde resim fotoğraf makinesi yasak küçük bir yer girdiginle çıktığın bir oluyor içerde güvenliler var hayır ne alacaksan bol bol mum var oda tanesi beş TL kapıdan çıktık bu kadar valla değmez pişman oldum

 • avatar

  @muhammedyasaras

  Şu an restore ediliyor açıldıktan sonra Müze veya turizm Kilisesi olarak kullanacaktır

 • avatar

  @gurdal

  Meryem ana kilisesi dışında bir şey yok. Otoparktan aşağıya iniş çok dik bir yol çıkması sıcak günlerde sıkııntılı. Kutsal bir mekan olarak ziyaret etmek dışında hristiyan değilseniz çok bir esprisi yok.

 • avatar

  @tigindemirel

  "Meryem tam olarak Efes'te değil fakat yakınında bir yerde yaşıyordu... Meryem'in evi Kudüs'ten gelen yolda solda kalan bir tepede, Efes'ten üç buçuk saatlik bir uzaklıktaydı. Bu tepe Efes'ten yukarı dik bir şekilde eğimliydi, şehir güneydoğudan yaklaşan birine göre yükselen bir zemindeydi... Dar yol güneye doğru bir tepeye uzanır, bu tepenin zirvesinde yarım saatlik bir yolculukla çıkılabilecek yamuk bir plato bulunmaktaydı" - Anne Catherine'nın (1774-1824) rüya tabirinden.

 • avatar

  @muhammedaltin

  Muhteşem tarihi dokusuyla tarihe tanıklık eden nadide eserlerden biri. Bunaltıcı sıcaklara inat serinletici atmosferi insanların yanan yüreklerine serin sular serpiyor. Alandaki kafelerin hizmeti hat safhada. Tarihine gelecek olursak Hz.İsa’nın havarilerinden olan Yuhanna ile Hz. Meryem Kudüs’te artan baskıdan dolayı Efes’e gelirler ve Hz.Meryem son zamanlarını burada geçirir. Bu olaydan yüzyıllar sonra Augustin tarikatına bağlı alman bir rahibe olan Anna Katharine Emmerick. Meryem ana'ya ait olan efes'teki yeri hasta yatağında gördüğü bir rüya üzerine tarif etmiştir. Hayatının büyük bir kısmını da yatalak olarak geçirmiştir. Kilisede bazı Papa’ların ziyaretlerinde kendilerinden bıraktıkları hatırlarım görmeniz mümkün.

 • avatar

  @asenakamisli

  Gerçekten maneviyatın içinde olduğunuzu hissettiğiniz ve herkesin saygılı olduğu bir mekan , gidince huzurlu bir ortam var , evin içinde fotoğraf çekmek yasak , Efes antik kentine uğradıktan sonra kesinlikle uğranmalı.

 • avatar

  @mehmetfarukkisi

  Tarihi dokuya sahip olunması ve saygı duyulması gereken bir yer . Coğrafyamızda olduğu için mutlu olmalıyız. Giriş ücreti Yok WC lavabolar temiz ve bakımlı.

 • avatar

  @hasandemiralay

  Bakımsız harabeye dönmüş çok iyi bir çalışmayla turizme kazandırılabilir

 • avatar

  @oktay

  Kilise dışarıdan çok güzel gozukiyor ama maalesef kapalı bu ikinci gelişim ama halen kapalı acaba içeride neler yapiyorlar

 • avatar

  @oktay

  Kilise dışarıdan çok güzel gozukiyor ama maalesef kapalı bu ikinci gelişim ama halen kapalı acaba içeride neler yapiyorlar

 • avatar

  @cemilabi

  Gözden çıkarılmış. Kaderine terkedilmiş Ayakta durmakta zorlanıyor.

 • avatar

  @ebubekirboyar

  Çok şükür etrafını dikenli teller ile çevirdiler çok geç kalındı yapı çok hasar gördü belediye başkanı yakın zamanda restore edilecek diyor umarım daha da geç kalınmadan restorasyon başlar ve aslına uygun restore edilir


Yorum yazabilmek için gerekli.Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar