icon

Ortahisar Kalesi

 • (5 Yorum)

Gezilecek Yerler

5.0

Rezervasyon Yap

Müsaitlik & Fiyat Sorgula

 • ARA

 • YOL TARİFİ

 • KAYDET

 • WEB SİTESİ

Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde çok sayıda kalenin bulunması, ülkenin kültürel ve arkeolojik mirasını tekrar canlandırmaktadır. Nevşehir İlinde bulunan Ortahisar Kalesi, bu sayıdaki kalelerin arasındadır ve görülmeye değer güzellikler ve tarihin izini sürme imkanı sunmaktadır.

Nevşehir Ortahisar Kalesi Hakkında

Ortahisar Kalesi, beyaz renkli mermer ve taştan yapılmış geleneksel dokuz katlı bir kaledir. Kale, Cappadocia'nın batısında, Uçhisar Köyü'nün 300 metre güneyinde bulunur. Kale 18. yüzyılda yapıldı ve 19. yüzyılda büyük bir restorasyon geçirdi. Bir zamanlar kale İstanbul ve Ankara'ya çok yakın olduğu için önemli bir savunma noktasıydı.

Gözlem Noktaları

Ortahisar Kalesi'nin zirvesinde, Cappadocia'nın tüm güzelliklerini ayağınızın altında görebilirsiniz. Zirvede bulunan gözlem noktalarından Cappadocia'nın bu bölgesindeki uzak ve yakın tüm olası manzaraları seyredebilirsiniz. Özellikle gece manzarası, fotoğraf severler için de eşsiz bir güzellik sunmaktadır.

Dinlenme Alanları

Ortahisar Kalesi'nde dolaşarak bir bölgelerinde bulunan kafelerde, daha sonra biraz dinlenme imkanı sunmaktadır. Saçakların üzerindeki küçük masalar, konuklarına ülkenin harika manzaralarının eşlik ettiği rahat bir dakika sunmaktadır.

Gezilecek Yerler

Ortahisar Kalesi'ne yakın bölgelerde birçok gezilecek yer bulunmaktadır. Bu tarihsel şirin şehirde Uçhisar Köyü'nün adının verildiği Uçhisar Tepesi yüksekten aşağı bakmakla eşsiz bir güzellik ortaya çıkarır. Ayrıca, Avanos'a yakın bulunan Zemi Valley, Göreme National Parkı, Paşabağı, Ürgüp ve Güvercinlik Vadisi'nde de eşsiz güzellikleri keşfedebilirsiniz.

Ortahisar Kalesi, tarihin izlerini yaşamak isteyenler için harika bir gezi noktasıdır. Kale, aynı zamanda Cappadocia'nın kültürel mirasının tüm güzelliklerini göstermektedir. İstanbul ve Ankara'ya çok yakın olan Nevşehir Ortahisar Kalesi'ni ziyaret ederek, ülkenin arkeolojik, kültürel ve turistik değerlerinin önemini hissedebilirsiniz.

Özellikler

Ortahisar KalesiSigara İçilmez
Ortahisar KalesiPark Yeri
Ortahisar KalesiÜcretsiz
Ortahisar KalesiAçık Hava
Ortahisar KalesiGezilecek Yerler

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Yorumlar

5.0
Puanlama :


 • avatar

  @huseyintaskin4087

  cok zor cikiliyor oldukca dik merdivenli..Ama manzara bir harika...

 • avatar

  @ialn4076

  Kenti heryerden gören otantik doğal bir yapı Ortahiar kalesi. Ürgüp, Göreme gibi örenyerlerine olan yakınlığıyla da gezilmesi gereken önemli bir belde. Kapadokyanın doğal iki kalesinden biri. Her mevsim gezilebilecek bir kent dokusuna sahip. Türkiye'nin doğal narenci ambarlarından en önemli lokasyonlarından biri de Ortahisar'dır.

 • avatar

  @mehtapozkan

  Çok güzel

 • avatar

  @ilkerkaplan1671

  Büyüleyici manzara

 • avatar

  @huseyingenc6286

  ortahisarın güzel mekanlarından olan kalemiz gezmeye değer. Bir kalemiz daha var ishak kalesi ortahisarın güzel görülmeye değer kalesi ve dahası kaleden kaleye yer altı geçişi için bir tüneli var açılmayı bekliyor yer altı çarşısı olduğu söyleniyor


 • Künye

  ✅ Gezilecek Yerler : Ortahisar Kalesi
  ✅ Giriş Ücreti : Ücretsiz
  ✅ Yerel Rehber : 5 Değerlendirme
  ✅ Genel Puan : 5.0/5.0

  Çalışma Saatleri

  Pazartesi 09:00 - 17:00
  Salı 09:00 - 17:00
  Çarşamba 09:00 - 17:00
  Perşembe 09:00 - 17:00
  Cuma 09:00 - 17:00
  Cumartesi 09:00 - 17:00
  Pazar 09:00 - 17:00

  İşletmeyi Sahiplenin

  Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.  Katkı Sağlayanlar

  Gezilecek Yerler Ortahisar Kalesi Ortahisar Kalesi +908500000000 Aşağı, Nevşehir Ürgüp Yolu, 50240 Uçhisar/Nevşehir Merkez/Nevşehir, Turkey Ortahisar Kalesi Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde çok sayıda kalenin bulunması, ülkenin kültürel ve arkeolojik mirasını tekrar canlandırmaktadır. Nevşehir İlinde bulunan Ortahisar Kalesi, bu sayıdaki kalelerin arasındadır ve görülmeye değer güzellikler ve tarihin izini sürme imkanı sunmaktadır. ₺₺ TR 38.6088095 34.8191959 True Türkiye Sigara İçilmez Yerel Rehber Nakit, Kredi Kartı
  5.0/5 5