icon

Oylat Kaplıcaları

 • (9 Yorum)

Gezilecek Yerler

4.3

Rezervasyon Yap

Müsaitlik & Fiyat Sorgula

 • ARA

 • YOL TARİFİ

 • KAYDET

 • WEB SİTESİ

Oylat Kaplıcaları İnegöl bulunan Popüler Yerler 'den biridir. Bu sayfa Oylat Kaplıcaları hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Oylat Kaplıcaları hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Oylat Kaplıcaları düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. İnegöl Bölgesinden daha fazla gezilecek yer keşfetmek için İnegöl sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfadaki bilgileri güncellemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsin.

Yerel Rehber olmak için iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

Özellikler

Oylat KaplıcalarıSigara İçilmez
Oylat KaplıcalarıPark Yeri
Oylat KaplıcalarıÜcretsiz
Oylat KaplıcalarıAçık Hava
Oylat KaplıcalarıGezilecek Yerler

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Yorumlar

4.3
Puanlama :


 • avatar

  @antalyarehber

  Ormanları ,şifali suları , dev mağarası ,şelalesi gezilesi yer oylat . Otelleri , günübirlik kaplıcaları şifalı sularından faydalanın.Kaplicalara gelmeden büyük magarasini mutlaka gezin.Özellikle şelalesine çıkın.( Şelale yolu bir km,ilk zorlu bir çikis gerektiriyor rahat kıyafet ve ayakkabı seçin)Ancak yolun sonundaki şelalenin güzelliği harika .Ormanları her mevsim başka güzel.Ayrica oksijen deposu.Merkezde bulunan pazarından çevrede yetişen doğal yiyeceklerden mutlaka alın.Atv turlarida var . Kısacası ailecek güzel bir hafta sonu gezisi olur.

 • avatar

  @gmuratbaydur6914

  Oylat isminin tarihi hikayesi; Devrin Bizans Tekfurunun güzeller güzeli kızı çaresi olmayan bir hastalığa yakalanır. Tedavisi için dönemin tüm hekimlerine, şifacılarına gitmesine rağmen kızının hastalığına bir çare bulamaz. Yüzünde ve vücudunda yaralar oluşan kızını Tekfurdan uzak tutmak ve çare bulamadıkları için şimdi Oylat olarak bildiğimiz bölgeye getirirler. Kızın iyileşmesinden ümidi kesen hekimler “Öl Yat” diyerek kızı bırakıp bölgeden ayrılırlar. Tekfur kızı bölgede çıkan kaplıca suyunda yıkanarak iyileşmeye başlar. O dönemden günümüze kadar bu suyun şifa kaynağı olduğuna inanılır. Oylat isminin de bu hikaye geçen “Öl Yat” sözünden günümüze aktarıldığı rivayet edilir. Kireçlenme, romatizmal ağrılar, böbrek rahatsızlıkları, kadın hastalıkları, cilt, deri altındaki bağ dokusunun yaygın iltihabı, kadın hastalıkları, beyin yorgunluğu, belden aşağı iki bacağın felç durumu, kırık yerlerin katılaşarak deforme olduğu rahatsızlıklar, katılaşmış ve spastizite kazanmış felç durumları, çocuk felci, sinir uyuşukluğu ve sinir ağrıları, muhtelif nevralji (sinir ağrıları), nevritler (sinir ağrıları) sinir uyuşukluğu, siyatik (bacak ana sinir iltihabı), nevralji ( Karıncalanmadan oluşan sinir iltihabı), çocuk felci, katılaşmış ve spastizite kazanmış felç durumu, kırık yerlerin katılaşarak deforme olduğu hastalıklar, belden aşağı iki bacağın felç durumu, sinir sisteminin vücut dengesini ve çalışmasını bozması durumunda iç salgıların kontrolü, beyin yorgunluğu, kadın hastalıkları, kireçlenme ve romatizmal ağrılar, eklem ve civar iltihaplanmaları, deri altındaki bağ dokusunun yaygın iltihapları, böbrek rahatsızlıkları, cilt hastalıkları, reflü, düşük ve yüksek tansiyon hastalıklarında tansiyonu dengeler, sedef hastalığı olarak sıralanır.

 • avatar

  @gencaygencal

  Oylatın doğası muhteşem. Meydanı güzel ama arka taraftaki patika yollardan dere boyunca yürüyüş yapmak çok güzel. Köprüleri dar yolları ile sanki bir ormanda yürüyüş yapıyorsunuz. Biz Aşiyan'da kaldık. Çok eski bir otel ama sadece konaklama olarak kullandık. Yemekleri restoranda yedik . Restoranları vasat gerçekten. Yorumlarda okudum bir dahakine mirza marketten tost denicem merak ettim. Hamam olarak da sugesam aile hamamını tercih ettik. Çok memnun kaldık fakat suyu soğuktu kaplıca suyu soğursa şifa olmaz diye biliyorum. O yüzden asiyanin aile hamamını da en son bir kere kullandık. Cok eski de olsa En alt katta olduğu için direk soğumadan şifalı su geliyor. Bu arada gerçekten şifalı geldi bize. Faydasını çok gördük

 • avatar

  @kacirbulent

  Ben Çağlayan otelde kaldım. Genel olarak otel ve havuzlar temiz.Ancak yemekler vasat. Pirinc pilavinin bu kadar kötü yapilabildigini ilk defa gördüm. Otelde 5 gün konakladim ama odam bir kere bile temizlenmedi. Çarşı içinde çok fazla iyi şey söyleyemem. 4 adet cafe restaurant var. Menüsünde yazan ızgaradan istiyorsun "et çeşitlerimiz yok diyorlar. İki adet kibrit kutusu büyüklüğünde pirzola veya istavritten hallice bir balık icin( onlar alabalık diyorlar) 100 TL ödemeniz gerekiyor. Bir diğerinde içtiğim mercimek çorbası lezzetini geçtim sıcak bile değildi.kunefenin içinde alakasız bir peynir vardı. Koy pazarına kaziklanmak istemiyorsaniz bence hiç gitmeyin ama illede gidecekseniz meyvesini kendiniz seçin yoksa kaşla göz arasında curukleri torbaniza dolduruyorlar. Bütün bunların arasında güzel olanlarda var. Mirza markette 30 TL ye çok güzel bir karışık tost yiyebilirsiniz.Oldukcada temiz bir yer.Firindan ekşi mayali güzel ekmekler yada hemen karşısında güzel bir kavunlu dondurma da tavsiye ederim . Bozburun cafede güzel ve keyifli bir çay keyfide surebilirsiniz. Oylat in muhteşem doğası tertemiz havası ve şifalı suları da unutulmamalı.

 • avatar

  @fatihcaliskan2483

  Yeri bursaya biraz uzak olsada gerçekten çok güzel Bi yer burası.kaplica suyununda çok faydalı olduğu söyleniyor.mekan gezmek anlamindada çöm şeyler veriyor oylat selalesine doğru yürüyüş yaparak gidin 1 km mesafede yürüme yolu ve şelale de çok güzel.oteller güzel Su güzel.magaraya gidin orasida Bi harika gittiğim mağaralar arasında ilk sıralarda diyebilirim giriş ücreti 7 tl.kaplicayi seviyorsanız gerçekten güzel Bi tatil geçirebilirsiniz gabiki gunubirlikte gidip gezip suya girip gelebilirsiniz.

 • avatar

  @cihangiruygun

  Doğası, sıcak suyu ve harika ortamıyla muhteşem bir yer. Üç farklı konaklama alternatifi var. Bir tane 5 yıldızlı bir otel, bir tane apart otel ve birkaç tane de pansiyon tarzı yer var. Fiyatları diğer kaplıcalara göre normal hatta daha uygun denebilir. Şelale kaplıca bölgesinden 1.5 km mesafede ve yürüyüş yolu gayet güzel yapılmış. 24 saat su sesi, şifalı bir kaplıca ve gökyüzünü görmeyeceğiniz bir orman deneyimi istiyorsanız burası tam size göre. Ulaşım İnegöl-Tavşanlı yolu üzerinden yaklaşık 20 km mesafede. Ayrıca kaplıcaya gelmeden 5 km geride bir de mağara var.

 • avatar

  @zanner

  OYLAT'IN TARİHÇESİ Bizans imparatorluğu zamanında İnegöl civarına hakim olan Tekfur'un sevgili bir kızı vardır. Günün birinde bu kızcağız hastalanır. Yatağa düşer Zamanın hekimleri Tekfur'un kızının derdine çare bulamazlar. Hastalık çok uzun sürer. Tekfur kızının ızdırabına tahammül edemez. Kızının gözü önünde eriyip gitmesine dayanamayan Tekfur kızını o zaman için adsız olan buraya göderir. Kızı buraya getirirler kendisinin son günlerini yaşadığına inanarak,öl yat diyip bırakırlar çaresiz bir derdi olduğuna inanılan Tekfur'un kızı her gün bu sularla yıkana yıkana gün geçtikçe iyileşir ve kısa zamanda eski sıhhat ve neşesine kavuşarak babası'nın sarayına döner. O gün bu gündür öl-yat kaplıcası civar halkı tarafından bir şifa kaynağı olarak tanınır ve kullanılır. Bu şifalı su yine o sudur, fakat zaman öl yat'ı oylat yapmıştır.

 • avatar

  @sedatpenekli

  Rezervasyon için aradım daha başta o kadar ilgisiz kalındıki ne kimseyi karalamak amacım nede laf olsun diye arama kayıtları var herşeyi kabul ettiğimi belirttiğim halde 5 dakikaya arayıp rezervasyonu tamamlayacağız denildi hiç birindede donulmedi iyikide dönmemişler daha başta sorun yaşadım birde ödeme yapıldıktan sonra yaşamak vardı aşiyan oteli kesinlikle tavsiye etmem 1 yıldız verdim aslında eksi 10 vermek isterdim seçeneği olsaydı

 • avatar

  @burcuekiz

  Yorumumu şu an otelden yazıyorum. Otel 3 yıldızlı diye geçiyor bu durumda verdiği hizmette 3 yıldızlık. Suyu gerçekten güzel. Kışın akşamları lobi katında oturacak yer bulmak sıkıntı (hafta içi durumunu bilmiyorum) ayrıca banyoda duş alırken fayansa yapışmanız gerekiyor ancak su size azda olsa temas edebiliyor çok trajikomik birşey olmuş hiç böylesini görmemiştim :)


 • Künye

  ✅ Gezilecek Yerler : Oylat Kaplıcaları
  ✅ Giriş Ücreti : Ücretsiz
  ✅ Yerel Rehber : 9 Değerlendirme
  ✅ Genel Puan : 4.3/5.0

  Çalışma Saatleri

  Pazartesi 09:00 - 17:00
  Salı 09:00 - 17:00
  Çarşamba 09:00 - 17:00
  Perşembe 09:00 - 17:00
  Cuma 09:00 - 17:00
  Cumartesi 09:00 - 17:00
  Pazar 09:00 - 17:00

  İşletmeyi Sahiplenin

  Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.  Katkı Sağlayanlar

  Gezilecek Yerler Oylat Kaplıcaları Oylat Kaplıcaları +908500000000 Hilmiye, Oylat Caddesi, 16410 İnegöl/Bursa, Turkey Oylat Kaplıcaları Oylat Kaplıcaları hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Oylat Kaplıcaları Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada. ₺₺ TR 39.9273822 29.5855943 True Türkiye Sigara İçilmez Yerel Rehber Nakit, Kredi Kartı
  4.3/5 9