icon

Paşabağ

 • (10 Yorum)

Gezilecek Yerler

4.4

Rezervasyon Yap

Müsaitlik & Fiyat Sorgula

 • ARA

 • YOL TARİFİ

 • KAYDET

 • WEB SİTESİ

Nevşehir Ürgüp Paşabağ, Türkiye'nin güneybatısında bulunan ve Cappadocia bölgesinin en önemli turistik merkezlerinden biri olan bir yerdir. Ürgüp Paşabağının nerede olduğu, nasıl gidileceği ve gezilecek yerler hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için bu makale tam da aradıkları bilgileri sunuyor.

Nerede?

Nevşehir Ürgüp Paşabağ, Türkiye'nin Nevşehir iline bağlı olarak konumlandırılmıştır. Türkiye'nin tam ortasında bulunan Nevşehir, Ankara ile Konya arasında bir mesafede bulunmaktadır. Ürgüp Paşabağının nerede olduğunu belirlemek için, öncelikle Nevşehir'e gitmek gerekmektedir.

Nasıl Gidilir?

Nevşehir'e gitmek için, hava yolu, otobüs ve tren seçenekleri mevcuttur. Hava yoluyla Nevşehir'e ulaşmak için, Ankara veya İstanbul'dan Nevşehir Havalimanına direk uçuşlar mevcuttur. Otobüs seçeneğiyle Nevşehir'e gitmek isteyenler, Ankara veya İstanbul'dan hareket eden otobüsleri kullanabilirler. Tren seçeneğiyle ise, Ankara, Konya veya İstanbul'dan Nevşehir'e gitmek mümkündür.

Ürgüp Paşabağına Nasıl Gidilir?

Ürgüp Paşabağına gitmek için, öncelikle Nevşehir'e gitmek gerekmektedir. Nevşehir'e ulaşıldıktan sonra, ürgüp Paşabağına gitmek için otobüs veya araba kiralama seçenekleri kullanılabilir. Otobüs seçeneğiyle ürgüp Paşabağına gitmek isteyenler, Nevşehir otobüs terminali üzerinden ürgüp Paşabağına ulaşabilirler. Araba kiralama seçeneğiyle ise, araba kiralamak isteyenler, Nevşehir'de bulunan araba kiralama ofislerinden araba kiralayabilirler.

Gezilecek Yerler

Ürgüp Paşabağı, Cappadocia bölgesinin en önemli turistik merkezlerinden biri olması nedeniyle, birçok gezilecek yer barındırmaktadır. Paşabağ'da bulunan en önemli gezilecek yerlerden bazıları şunlardır:

• Paşabağının eşsiz doğal güzelliği: Paşabağ, yer yüzünün en eşsiz ve güzel doğal manzaralarından birine sahiptir. Paşabağın eşsiz doğal güzelliği, her yıl binlerce turisti ağırlamaktadır.

• Paşabağının tarihi: Paşabağ, tarih boyunca birçok medeniyet tarafından yaşanmıştır. Paşabağ, Roma, Bizans ve Osmanlı dönemlerinde yaşanmıştır. Bu dönemlerin izleri bugün hala Paşabağın her köşesinde görülebilmektedir.

• Paşabağının mağaraları: Paşabağ, Cappadocia bölgesinin en önemli mağaralarından birine sahiptir. Mağaralar, binlerce yıldır insanlar tarafından kullanılmış ve bugün hala turistlerin gezmesi için açık durumdadır.

• Paşabağının kiliseleri: Paşabağ, Cappadocia bölgesinin en önemli kiliselerinden birine sahiptir. Kiliseler, binlerce yıldır insanlar tarafından kullanılmış ve bugün hala turistlerin gezmesi için açık durumdadır.

• Paşabağının manastırları: Paşabağ, Cappadocia bölgesinin en önemli manastırlarından birine sahiptir. Manastırlar, binlerce yıldır insanlar tarafından kullanılmış ve bugün hala turistlerin gezmesi için açık durumdadır.

Nevşehir Ürgüp Paşabağ, Türkiye'nin Cappadocia bölgesinin en önemli turistik merkezlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Ürgüp Paşabağının nerede olduğu, nasıl gidileceği ve gezilecek yerler hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için bu makale tam da aradıkları bilgileri sunuyor.

Özellikler

PaşabağSigara İçilmez
PaşabağPark Yeri
PaşabağÜcretsiz
PaşabağAçık Hava
PaşabağGezilecek Yerler

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Yorumlar

4.4
Puanlama :


 • avatar

  @istanbul34

  Ortam manzara çok guzel

 • avatar

  @behicebostan8570

  Natural Wonder place in the Avanos urgüp Zelve trıangle

 • avatar

  @mehmetkorkutan

  Girişte müze kartı geçerli ve fotoğraf çekinmek için nevşhiri temsil etmesi yönünden asıl mekan diyebilirim. Peribacalarının olduğu insanların asıl mek ettiklerinin yeri

 • avatar

  @azadyalcin9780

  Göremeye 10 dakika mesafede . Çok etkileyici bir ambiyansa sahip.Peri bacalarınin çok belirgin olduğu bir yer

 • avatar

  @muhyassestac7193

  Göreme ve Zelve açık hava müzelerin yanında çok küçük kalıyor ama bölgeye gelmişseniz ve vaktiniz varsa görün tabii

 • avatar

  @mbbmbb

  Tas toprak

 • avatar

  @mahmuthoca

  Kalenin olduğu yerde midilli atlar var cocuklar istedi bindirdik 60 saniye sürdü sürmedi 20 lira verdik mecbur diger kardes de istedi 20 de ona verdik resmen soygun

 • avatar

  @niyaziconger

  Cok bakimsiz di.goreme acik hava muzesine gittiyseniy buranin cazip hic bir yani yok.

 • avatar

  @oguzhanerdogan3276

  Gez gez bitmiyor güzelim memleket. Ama insanın bir süre sonra dermanı kalmıtor dolaşmaya. O zaman şöyle etrafınıza bir bakıyorsunuz ki başka bir etkileyici güzellik var hemen oraya yöneliyorsunuz yorgunluğunuzu unıtup. Burada gezerken çok fazla rehbere falanda ihtiyaç duymuyorsunuz

 • avatar

  @hifzisimsek7811

  Burası zelveye giderken yol üzerinde bulunuyor. Peri bacalarının en güzel örnekleri burada bulunuyor. Araçla yakınına kadar gitmek mümkün. Müzekart geçerli. Kapadokyayı gezerken burayı gezmeden gitmeyiniz.


 • Künye

  ✅ Gezilecek Yerler : Paşabağ
  ✅ Giriş Ücreti : Ücretsiz
  ✅ Yerel Rehber : 10 Değerlendirme
  ✅ Genel Puan : 4.4/5.0

  Çalışma Saatleri

  Pazartesi 09:00 - 17:00
  Salı 09:00 - 17:00
  Çarşamba 09:00 - 17:00
  Perşembe 09:00 - 17:00
  Cuma 09:00 - 17:00
  Cumartesi 09:00 - 17:00
  Pazar 09:00 - 17:00

  İşletmeyi Sahiplenin

  Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.  Katkı Sağlayanlar

  Gezilecek Yerler Paşabağ Paşabağ +908500000000 Pasabag, 50180 Göreme/Nevşehir Merkez/Nevşehir, Turkey Paşabağ Nevşehir Ürgüp Paşabağ, Türkiye'nin güneybatısında bulunan ve Cappadocia bölgesinin en önemli turistik merkezlerinden biri olan bir yerdir. Ürgüp Paşabağının nerede olduğu, nasıl gidileceği ve gezilecek yerler hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için bu makale tam da aradıkları bilgileri sunuyor. ₺₺ TR 38.6619444 34.8402778 True Türkiye Sigara İçilmez Yerel Rehber Nakit, Kredi Kartı
  4.4/5 10