icon

Patara Plajı

 • (10 Yorum)

Gezilecek Yerler

4.6

Rezervasyon Yap

Müsaitlik & Fiyat Sorgula

 • ARA

 • YOL TARİFİ

 • KAYDET

 • WEB SİTESİ

Patara Plajı Nerede?

Patara Plajı, Fethiye’nin Göcek beldesine 15 kilometre mesafede yer alan ve Türkiye’nin en uzun plajları arasında yer alan Patara Plajı, Antalya’nın Kaş ilçesine bağlı Patara Köyü’nde bulunmaktadır. Bu plaj, Türkiye’nin tek doğal ve milli park alanı olan Patara Milli Parkı’nın içinde konumlanmıştır.

Nasıl Gidilir?

Patara Plajı’na Fethiye’den taksi veya minibüslerle ulaşım sağlanabilmektedir. İstanbul’dan Antalya yolu üzerinden Fethiye’ye ulaşabilirsiniz. Fethiye’de konaklamanız durumunda, hava koşulları uygunluğunda oradan tekne ile direkt Patara Plajı’na ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler: Patara Milli Parkı’nın içinde konumlanan Patara Plajı’na gitmeden önce milli parkın kuzeyindeki Kalkan ilçesindeki Kaputaş Plajı’nın denize girmeyi unutmamak gerekir. Patara Plajı’nın doğal güzelliği ile yüzyıllar boyunca içinde bulunduğu antik kentin izleri, turistlerin günlerce burada kalmasını sağlayacaktır. Patara Plajı’nın doğal güzelliğinin yanı sıra, kumsalın çevresindeki yürüyüş rotaları, antik kent sokakları ve yağmur ormanları ziyaret edilecek çok sayıda yer içermektedir.

Güvenlik: Patara Plajı, sahil güvenliğinin çok iyi olduğu bir alandır. Sahil çevresindeki dalgalar çoğu zaman denizcinin önünde engel oluşturmamaktadır. Patara Plajı’nın çevresi, balık köyleri ve yüzmek için çok güzel bir alandır. Plajda güneşlenme, yürüyüş, şnorkelle denizin derinliklerinde gezinme ve dalış yapma gibi aktiviteler yapmak mümkündür.

Özellikler

Patara PlajıSigara İçilmez
Patara PlajıPark Yeri
Patara PlajıÜcretsiz
Patara PlajıAçık Hava
Patara PlajıPlaj
Patara PlajıGezilecek Yerler

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Yorumlar

4.6
Puanlama :


 • avatar

  @bayramgok

  Denizde ve sahilde hiç taş yok ve sahildeki kum çok güzel. Ancak denizli çok dalgalı fotoğraflarda paylaştım. Yüzme konusunda istediğiniz zevki alamayabilirsiniz ancak çocuğunuz varsa kumun tadını iyi çıkabilir.

 • avatar

  @ahmetkasimdebgi3424

  Uçsuz bucaksız kum plaj ve antik kent ile özellikle gün batımı eşşiz panoramik bir manzara sunuyor. Girişte satılan 10 gün geçerli 10 geçişli kart 2022 ağustos itibari ile 75 TL idi. İçerde araç otoparkı var. Kaş belediyesi eliyle işletilen bir büfe var. Şemsiye 5 TL, şezlong 50 TL idi. Hemen derinleşmeyen ama dalgalı olan bir deniz sizi bekliyor. Bu yönüyle çocuklu aileler için çok iyi bir ortam diyebiliriz özellikle kumla oynamayı seven çocuklar için bulunmaz bir fırsat. Akşam 20 sonrası yalnız ziyaretçiler dışarı alınıyor nedeni ise akşam kumsalı kullanan deniz kaplumbağaları(caretta).

 • avatar

  @humeyraseles8988

  Yüzdüğüm en iyi plajlardan. İncecik kum, sıcacık su.

 • avatar

  @yusufkoca9045

  Kum çok güzel. Göz alabildiğine kumsal ve deniz. Su dalgalıydı. Seven için eğlenceli. Hemen derinleşmiyor. Park yeri yeterliydi. İşletmeden şezlong şemsiye kiralayabiliyorsunuz. Kendiniz de getirebilirsiniz. Yiyecek içecek serbest. Biraz bakımsız. Yollar, duş, soyunma kabinleri bakım istiyor. Çöpler akşama kadar toplanmıyor doldu taştı. Kafeterya yemekleri ortalama. Girişte müzekart gerekiyor.

 • avatar

  @fatihbilge1555

  Harika kum, temiz deniz. Ama belediye şezlong ve şemsiye fiyatını fazla tutmuş. O güneşte de şemsiyesiz olmaz.

 • avatar

  @ibrahimkarat2327

  Türkiye'nin en güzel kum plajlarından muzekart ile ücretsiz giriş süt mısır 10tl biz beğendik.

 • avatar

  @ogretwomen

  Çok dalgalı... Antik kent desen acınacak halde.

 • avatar

  @bircankahramanb5341

  Bir yanın antik kent bir yanın deniz, görülmeli!

 • avatar

  @mustafasefaburh

  Zemin kum, deniz hafif dalgalı, suyu berrak.

 • avatar

  @ismaileren735

  Gercekten harika. Kumu ve suyu cok guzel. Suyu ılık. Plaj cok uzun


 • Künye

  ✅ Gezilecek Yerler : Patara Plajı
  ✅ Giriş Ücreti : Ücretsiz
  ✅ Yerel Rehber : 10 Değerlendirme
  ✅ Genel Puan : 4.6/5.0

  Çalışma Saatleri

  Pazartesi 09:00 - 17:00
  Salı 09:00 - 17:00
  Çarşamba 09:00 - 17:00
  Perşembe 09:00 - 17:00
  Cuma 09:00 - 17:00
  Cumartesi 09:00 - 17:00
  Pazar 09:00 - 17:00

  İşletmeyi Sahiplenin

  Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.  Katkı Sağlayanlar

  Gezilecek Yerler Patara Plajı Patara Plajı +908500000000 Patara Beach, Gelemiş, 07976 Kaş/Antalya, Turkey Patara Plajı Patara Plajı, Fethiye’nin Göcek beldesine 15 kilometre mesafede yer alan ve Türkiye’nin en uzun plajları arasında yer alan Patara Plajı, Antalya’nın Kaş ilçesine bağlı Patara Köyü’nde bulunmaktadır. Bu plaj, Türkiye’nin tek doğal ve milli park alanı olan Patara Milli Parkı’nın içinde konumlanmıştır. ₺₺ TR 36.2753567 29.2843598 True Türkiye Sigara İçilmez Yerel Rehber Nakit, Kredi Kartı
  4.6/5 10