icon

Peri Bacaları

 • (10 Yorum)

Gezilecek Yerler

4.8

Rezervasyon Yap

Müsaitlik & Fiyat Sorgula

 • ARA

 • YOL TARİFİ

 • KAYDET

 • WEB SİTESİ

Avanos, Nevşehir'in merkez ilçesi olan ve ünlü Peri Bacaları ile ünlü olan bir şehirdir. Şehir, Cappadocia bölgesinin doğu tarafında yer almaktadır. Şehirde çok sayıda antik kalıntı ve tarihi yerleri ile ünlüdür. Şehir, Peri Bacaları sayesinde tarihsel bir merkez olmuştur ve çok sayıda tarihi ve kültürel ziyaretçi çekmektedir.

Nerede bulunur?

Avanos Peri Bacaları, Cappadocia bölgesinin doğu bölgesinde, Nevşehir merkez ilçesinde bulunur. Peri Bacaları, Avanos kasabasının hemen güneyinde bulunmaktadır. Cappadocia'nın ünlü yerleri arasında yer almasının yanı sıra, Avanos şehri de bölgenin önemli turistik ziyaret merkezlerinden biridir.

Nasıl Gidilir?

Avanos Peri Bacalarına gitmek için Nevşehir merkez ilçesinden başlayabilirsiniz. Avanos'a gitmek için Nevşehir'e direkt uçuşlar mevcuttur. Ayrıca Avanos'a Ankara, İstanbul ve İzmir'den de otobüs ve tren seferleri mevcuttur. Nevşehir merkez ilçesinden Avanos kasabasına giderken, Peri Bacalarının yer aldığı alana ulaşmak için sadece birkaç kilometre kadar gidilmesi gerekmektedir.

Gezilecek Yerler

Avanos Peri Bacaları, Avanos kasabasının hemen güneyinde yer almaktadır. Bu bölgede tarihi ve doğal güzellikleri görmek için çok sayıda turist ziyaret etmektedir. Peri Bacalarının bulunduğu alanda çok sayıda kalıntı mevcuttur. Bunlar arasında; Çatılı Kaya Mağaraları, İhlara Vadisi ve tarihi Avanos köyü yer almaktadır. İhlara Vadisi Meryem Ana Kilisesi de ünlü bölgelere arasındadır. Avanos'a giderken, buradaki tarihi ve kültürel mekanları keşfetmek için ziyaretçileri çekmektedir.

Avanos Peri Bacaları bölgesinde, konaklama ve yemek seçenekleri de mevcuttur. Genelde bu bölgedeki yerler, daha sakin ve sessiz bir alana sahiptir. Bölgede çok sayıda otel ve pansiyon mevcuttur. Bu mekanlarda, nevşehir ve bölge özelliklerinden beslenen lezzetler tatmak mümkündür.

Avanos Peri Bacaları bölgesi, çevresinde bulunan tarihi ve doğal güzellikleri ile ünlüdür. Ziyaretçiler, bu bölgenin tarihi ve kültürel mekanlarını keşfetmek için ideal bir yerdir. Ayrıca, bu bölgedeki yemek ve konaklama seçenekleri de mevcuttur. Avanos Peri Bacaları'nın yer aldığı bölgeye gitmek için Nevşehir merkez ilçesinden ulaşım imkanı mevcuttur.

Özellikler

Peri BacalarıSigara İçilmez
Peri BacalarıPark Yeri
Peri BacalarıÜcretsiz
Peri BacalarıAçık Hava
Peri BacalarıGezilecek Yerler

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Yorumlar

4.8
Puanlama :


 • avatar

  @gnristan

  Türkiye'de böyle bir turistik yerin olması büyük bir nimet. İnsan kendisini ayrı bir gezegende hissediyor. Balonlar için güneş doğmadan gitmeniz gerekir hepsini aynı anda görürsünüz. tarifi zor. Görmeniz elzem

 • avatar

  @emrephoto

  Ürgüp, Göreme, Avanos, Derinkuyu, hepsi güzel..Doğal,tarihi güzellikler birarada.

 • avatar

  @gzdkzl

  Kesinlikle görülmesi gereken bir şehir.En çok Ürgüp beğendim.Goreme ve Avanos da gezilmeli.Urgupte kalınacak yerler daha çok ve daha merkezde.Aracinizla yada turla gitmekte fayda var.Minubuslerle çok zaman kaybı ve heryerde bulamıyorsunuz.Acikhava müzesinden dönüşte 3 saat minibüs bekledik mesela o yüzden araç şart bence.Urgupte mantı yemelisiniz.

 • avatar

  @gezginadam2078

  Kapadokya entersan bir yer. Mutlaka görülmesi gereken yerlerden. Türkiye'nin her yerine yakın. Yalnız heryerden para istenmesi hoş değil. Balona binen yerli yok zaten. Ama ören yerlerine de fahiş fiyat isteniyor.

 • avatar

  @mahmutkurt923

  İç turizmde atlanılmayacak yerlerden. Mutlaka görün...

 • avatar

  @burakcanciz

  Görülmeye değer güzel yerler

 • avatar

  @serdaryilmaz9866

  Her insanın görmesi gereken bir yer

 • avatar

  @hyperzone5187

  Harika ama yerlere çöpler ile doluydu

 • avatar

  @naciozturk

  Doğa harikası ancak her yerde olduğu gibi insanlarımız pis kötü. Her yeri çöplüğe çevirmekte üstümüze yok

 • avatar

  @sametkorkmaz7174

  2 günlük Kapadokya gezim hakkında bir kaç dipnot paylaşalım.Kışın Muhteşem miş ben kışın iyi olmaz sanıyordum kışın daha az kişi var .Kapadokya, Orta Anadolu'da, Nevşehir, Kayseri, Kırşehir, Aksaray, ve Niğde Etrafında tarihi bir bölgedir. Kapadokya, eşsiz doğal görüntüsünü peribacaları ve etrafında bulunan sönmüş volkanların lavlarına borçludur. ? Kapadokya’daki en önemli yerler; ?Ürgüp ?Göreme ?Ihlara Vadisi ?Selime ?Güzelyurt ?Uçhisar ?Avanos ?Zelvedir. ~Gitmeden müze kart çıkarın 5 yerde lazım oluyor öğrenci 30 ₺ yetişkin 70 ₺ (1 yıl boyunca geçerli) Kahvaltı yı uç Hisar da yapıp yolculuğa başlayın sonra Ürgüp Göreme Avanos ve sona ıhlara de Selime yi bırakın. Avanos da çömlek yapın çömlek aldım o kadar kırılmadan eve getirdim evde kırıldı ?.ıhlara ya geçince. Gez gez bitmez’ dediğimiz Ihlara Vadisi’ni anlamak ve içe sindirmek için bir gününüzü ayırsanız yeridir. Çünkü vadi için ‘tarih gördüm bitti, doğa gördüm bitti’ diyemeyecek kadar bir büyülü yolculuğa çıkacaksınız. Zaten vadi için de aynen bu tabiri kullanıyorlar ‘Kapadokya’nın büyüsü!’ Hasan Dağı eşliğinde, bozkırdan vadinin yolu takip edilerek inildiğinde önce görünmeyen, ‘çok mu gözde büyütülmüş bir yer acaba, hani ‘Ihlara Vadisi nerede’ diye soranları sonradan yanıltan ve cennetle buluşturan bir yer Ihlara Vadisi.


 • Künye

  ✅ Gezilecek Yerler : Peri Bacaları
  ✅ Giriş Ücreti : Ücretsiz
  ✅ Yerel Rehber : 10 Değerlendirme
  ✅ Genel Puan : 4.8/5.0

  Çalışma Saatleri

  Pazartesi 09:00 - 17:00
  Salı 09:00 - 17:00
  Çarşamba 09:00 - 17:00
  Perşembe 09:00 - 17:00
  Cuma 09:00 - 17:00
  Cumartesi 09:00 - 17:00
  Pazar 09:00 - 17:00

  İşletmeyi Sahiplenin

  Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.  Katkı Sağlayanlar

  Gezilecek Yerler Peri Bacaları Peri Bacaları Peri Bacaları +908500000000 Peri Bacaları Üçgüzeller, 50400 Ürgüp/Nevşehir, Turkey Peri Bacaları Avanos, Nevşehir'in merkez ilçesi olan ve ünlü Peri Bacaları ile ünlü olan bir şehirdir. Şehir, Cappadocia bölgesinin doğu tarafında yer almaktadır. Şehirde çok sayıda antik kalıntı ve tarihi yerleri ile ünlüdür. Şehir, Peri Bacaları sayesinde tarihsel bir merkez olmuştur ve çok sayıda tarihi ve kültürel ziyaretçi çekmektedir. ₺₺ TR 38.636239 34.8893822 True Türkiye Sigara İçilmez Yerel Rehber Nakit, Kredi Kartı
  4.8/5 10