icon
Yükleniyor..

Rüstem Paşa Camii Ermenek

Rüstem Paşa Camii Ermenek bulunan Dini Yerler 'den biridir. Bu sayfa Rüstem Paşa Camii hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Rüstem Paşa Camii hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Rüstem Paşa Camii düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Ermenek Bölgesinden daha fazla gezilecek yer keşfetmek için Ermenek sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfadaki bilgileri güncellemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsin. 

Yerel Rehber olmak için iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

Devamını Göster

Rüstem Paşa Camii Ermenek Sigara İçilmez
Rüstem Paşa Camii Ermenek Park Yeri
Rüstem Paşa Camii Ermenek Ücretsiz
Rüstem Paşa Camii Ermenek Açık Hava
+(1)

Sıkça Sorulan Sorular


Konum


Yorumlar 4.7272727272727 Puan

 • avatar

  @abdulhamidd

  Kanuni Sultan Süleyman’ın damadı Sadrazam Rüstem Paşa tarafından 1561 yılında yaptırılan bu camii, Mimar Sinan’ın İznik Çinileri ile bezeli en önemli eserlerinden biridir.

 • avatar

  @parmaaluminyum

  Paşa camilerinden. Eminönü çarşısının bir köşesinden Altın Boynuz Haliç'e gülümsüyor. Mütevazi ve ihtişamlı. İkisi bir arada. Çarşının hızlı atmosferinden Huzur-u İlahi'ye yükselişe sebep manevi mekan. Yükseliş aynı zamanda fiziki. Çünkü camiye merdivenlerden üst kata çıkılarak ulaşılıyor. Bekleriz efendim.

 • avatar

  @asliilker

  Edirne Selimiye Camisi yapılmadan önce, Hasircilar caddesi uzerinde bir nevi ön maket çalışması gibi, Mimar Sinan tarafından1561 yilinda yapılmış bir eser. Ozellikle çini islemelerinin görülmesini tavsiye ederim.

 • avatar

  @firatcaglayan

  Kanuni Sultan Süleyman'ın Sadrazamlarından ve aynı zamanda kızı Mihrimah Sultan'ın kocası olan Damat Rüstem Paşa için Mimar Sinan'a yaptırıldı (1561). 1562 tarihli su mülknamesinde (Konyalı) caminin bittiği söylenir. Fakat ruhsatta öyle yazsa da Mimar Sinan 1562'de henüz caminin yerinin tespiti ve hazırlanmasıyla uğraşıyordu. Tamamlanması tahmini 1562-1564 arası olabilir.

 • avatar

  @barbarosburcin

  Dünya ve Türkiye sanat tarihi için önemli bir eser. "Khan Academy" derslerinde dahi cami hakkında bilgi veriliyor. 2022 öncesinde restorasyondaydı. Caminin çevresi de düzenlense iyi olur. Dışardan böyle güzel bir eser belli olmuyor.

 • avatar

  @ez

  ISTANBUL EMİNÖNÜ RÜSTEM PAŞA CAMİI KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN,IN DAMADI SADRAZAM RÜSTEM PAŞA TARAFINDAN 1555/1561 YILLARI ARASINDA HALİÇTEN SÜLEYMANİYE,YE DOGRU BAKILDİNDA ÖNEMLİ BIR YERE SAHİP OLAN EŞSIZ BİR MİMAR SİNAN ESERİ RÜSTEM PAŞA ŞEHZADE CAMİİ HAZİRESİNDEKI TÜRBESINE DEFNEDİLMİŞTİS MİHRİMAH SULTAN BABASI KANUNİ SULTAN SÜLEYMANLA SÜLEYMANİYE HAZİRESINDE YATMAKTADIR

 • avatar

  @ismailuresin

  Rüstempaşa Camii... tarih

 • avatar

  @yasarkiraz

  Eski camilerden bir tanesi

 • avatar

  @ademaydin

  meydan Cami Olarak Biliniyor Ermenek Otogar Bölgesinde Bulunuyor.Taş Restorasyon Geçirmiş Muhteşem Özelliği Olan Minaresi Yolun Karşısında Bulunan Ayrı MİNARELİ Camimiz

 • avatar

  @nurkirazli

  Minaresiyle cami kısmı yolun iki ayrı kısmında bulunan tarihi cami.

 • avatar

  @huseyindilek

  Minaresi ayrı mescidi ayrı bir cami yeni restore gördü ama orjinalden taviz verilmedi


Yorum yazabilmek için gerekli.Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar