icon

Rüstem Paşa Camii Osmaneli

 • (15 Yorum)

Gezilecek Yerler

4.9

Rezervasyon Yap

Müsaitlik & Fiyat Sorgula

 • ARA

 • YOL TARİFİ

 • KAYDET

 • WEB SİTESİ

Rüstem Paşa Camii Osmaneli bulunan Dini Yerler 'den biridir. Bu sayfa Rüstem Paşa Camii hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Rüstem Paşa Camii hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Rüstem Paşa Camii düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Osmaneli Bölgesinden daha fazla gezilecek yer keşfetmek için Osmaneli sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfadaki bilgileri güncellemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsin. 

Yerel Rehber olmak için iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

Özellikler

Rüstem Paşa Camii OsmaneliSigara İçilmez
Rüstem Paşa Camii OsmaneliPark Yeri
Rüstem Paşa Camii OsmaneliÜcretsiz
Rüstem Paşa Camii OsmaneliAçık Hava
Rüstem Paşa Camii OsmaneliGezilecek Yerler

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Yorumlar

4.9
Puanlama :


 • avatar

  @Nerede

  Kanuni Sultan Süleyman’ın damadı Sadrazam Rüstem Paşa tarafından 1561 yılında yaptırılan bu camii, Mimar Sinan’ın İznik Çinileri ile bezeli en önemli eserlerinden biridir.

 • avatar

  @mustafakilic7817

  Şuan Eminönü bölgesine en yakin ibadete acik tarihi cami burası, camiye merdivenler ile çıkılıyor etrafı küçük dükkanlar ile dolu.

 • avatar

  @metingul

  Tarihinde gelen çok güzel hediyesi bize kıymetini bilelim harika bir sanat eseri

 • avatar

  @kenanlatifoglu4663

  Paşa camilerinden. Eminönü çarşısının bir köşesinden Altın Boynuz Haliç'e gülümsüyor. Mütevazi ve ihtişamlı. İkisi bir arada. Çarşının hızlı atmosferinden Huzur-u İlahi'ye yükselişe sebep manevi mekan. Yükseliş aynı zamanda fiziki. Çünkü camiye merdivenlerden üst kata çıkılarak ulaşılıyor. Bekleriz efendim.

 • avatar

  @onurciftci8

  Edirne Selimiye Camisi yapılmadan önce, Hasircilar caddesi uzerinde bir nevi ön maket çalışması gibi, Mimar Sinan tarafından1561 yilinda yapılmış bir eser. Ozellikle çini islemelerinin görülmesini tavsiye ederim.

 • avatar

  @aysegultemel

  Kanuni Sultan Süleyman'ın Sadrazamlarından ve aynı zamanda kızı Mihrimah Sultan'ın kocası olan Damat Rüstem Paşa için Mimar Sinan'a yaptırıldı (1561). 1562 tarihli su mülknamesinde (Konyalı) caminin bittiği söylenir. Fakat ruhsatta öyle yazsa da Mimar Sinan 1562'de henüz caminin yerinin tespiti ve hazırlanmasıyla uğraşıyordu. Tamamlanması tahmini 1562-1564 arası olabilir.

 • avatar

  @serdar3349

  Eminönü dar sokaklarında güzel ve ferah bir camii. Çinileri göz alıcı. Mimar Sinan Tarafından Selimiye Camiinin provası olarak yapıldığı söylenir. Yolunuz Eminönüne düştüğünde uğramadan geçmeyin. Ayakkabıları yanınıza almak için poşet götürmenizi tavsiye ederim. Tekrar gideceğim bir yer...

 • avatar

  @huseyindoganbas

  Dünya ve Türkiye sanat tarihi için önemli bir eser. "Khan Academy" derslerinde dahi cami hakkında bilgi veriliyor. 2022 öncesinde restorasyondaydı. Caminin çevresi de düzenlense iyi olur. Dışardan böyle güzel bir eser belli olmuyor.

 • avatar

  @tevfikkucuk8842

  Dedelerimizin eşsiz miraslarından;yeni restorasyon sonrası daha bir güzel… Şehrin keşmekeşinden bunalan İçin birebir… Dar merdivenlerden üst avluya çıkıp etraftı seyredip bol bol resim çekebilirsiniz.

 • avatar

  @hyildiz

  ISTANBUL EMİNÖNÜ RÜSTEM PAŞA CAMİI KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN,IN DAMADI SADRAZAM RÜSTEM PAŞA TARAFINDAN 1555/1561 YILLARI ARASINDA HALİÇTEN SÜLEYMANİYE,YE DOGRU BAKILDİNDA ÖNEMLİ BIR YERE SAHİP OLAN EŞSIZ BİR MİMAR SİNAN ESERİ RÜSTEM PAŞA ŞEHZADE CAMİİ HAZİRESİNDEKI TÜRBESINE DEFNEDİLMİŞTİS MİHRİMAH SULTAN BABASI KANUNİ SULTAN SÜLEYMANLA SÜLEYMANİYE HAZİRESINDE YATMAKTADIR

 • avatar

  @mr5287

  Uzun zamandır restorasyondaydı. Çarşı içinde hoş bir camii. Süslemesi ve çinileri ile ünlü, huzur dolu bir mabet.

 • avatar

  @alikokileingilizce574

  Farklı mimarisi var. Güzel cami, lefke taşı kullanılmıştır.Osmaneli merkezde yer alıyor.

 • avatar

  @halilonal4624

  Atmosferi güzel ahşap ve taş güzel uyum içinde kullanılmış. Özellikle pencere pervazları diyebileceğim bölümler güzel muhafaza edilmiş. Yapılan restorasyonlar iyi düşünülerek yapmış. Minber kısmı ilk yapımımdan kalmış gibi. Dışardan ışığın süzülüşü hoştu güzel bir detay uğrayın mutlaka derim.

 • avatar

  @selimer649

  Çok şirin ilçenin güzel camisi Çevrende zeytin ağaçları ile hoş bir seda bıraktın bende, duvar hat sanatın minber ve mihrabın ile huşu buldum namazımda. Allah emeği geçenlere rahmet eyleye

 • avatar

  @mustafabayramkaya7900

  Çok hoş ve temiz bir cami işlemeleri ve tavan yapısi gayet güzel. Kanuni Sultan Süleyman ın damadı Rüstem Paşa tarafından 1542 de yaptırılmış 18.yy da restorasyondan geçmiş. Mimar sinan ın kalfası tarafından yapılmış. Osmaneli ne gelenlerin görmeden gitmemesi gerekir. Tam bir şaheser. Yapandan yaptırandan Allah c.c razı olsun. Allahım burada namaz kılmanızı nasip etsin inşaAllah. Allah ziyaretinizi kabul etsin.


 • Künye

  ✅ Gezilecek Yerler : Rüstem Paşa Camii Osmaneli
  ✅ Giriş Ücreti : Ücretsiz
  ✅ Yerel Rehber : 15 Değerlendirme
  ✅ Genel Puan : 4.9/5.0

  Çalışma Saatleri

  Pazartesi 09:00 - 17:00
  Salı 09:00 - 17:00
  Çarşamba 09:00 - 17:00
  Perşembe 09:00 - 17:00
  Cuma 09:00 - 17:00
  Cumartesi 09:00 - 17:00
  Pazar 09:00 - 17:00

  İşletmeyi Sahiplenin

  Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.  Katkı Sağlayanlar

  Gezilecek Yerler Rüstem Paşa Camii Osmaneli Rüstem Paşa Camii Osmaneli +908500000000 Camicedit, Sakarya Cd. No:26, 11500 Osmaneli/Bilecik, Türkiye Rüstem Paşa Camii Osmaneli Rüstem Paşa Camii Osmaneli hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Rüstem Paşa Camii Osmaneli Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada. ₺₺ TR 40.3589312 30.0118196 True Türkiye Sigara İçilmez Yerel Rehber Nakit, Kredi Kartı
  4.9/5 15