icon

Samsun Amazon Heykeli

 • (7 Yorum)

Gezilecek Yerler

3.6

Rezervasyon Yap

Müsaitlik & Fiyat Sorgula

 • ARA

 • YOL TARİFİ

 • KAYDET

 • WEB SİTESİ

Samsun Amazon Heykeli: Güneydoğu Karadeniz Bölgesinin, Türkiye’nin güneşin doğduğu sahil şehri Samsun’daki, eşsiz manzaraları sunan ve kültürünün gururunu barındıran anıtıdır.

Nerede?

Samsun Amazon Heykeli, Samsun’un Atakum ilçesindeki, Atakum Sahili’nin uzak köşesinde yer alır. Amazon Heykeli, sahilin önünde konumlanmış ve hemen deniz kenarına kurulmuştur.

Nasıl Gidilir?

Samsun Amazon Heykeli’ne ulaşmak için, Atakum Sahili’ne yönelmek gerekir. Atakum Sahili, Samsun’un merkezi noktasından yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Atakum Sahili’ne ulaşmak için otobüs, taksi veya kendi aracınızla gidebilirsiniz.

Ulaşım, Amazon Heykeli’ne ulaşmak için otobüs, taksi veya kendi aracınızla olanaklıdır. Araç ile gidenlerin, Atakum Sahili’nde bulunan küçük park alanına girmesi gerekmektedir. Park alanından, sahil boyunca yürümek suretiyle Amazon Heykeli’ne ulaşılır.

Gezilecek Yerler

Samsun Amazon Heykeli, Samsun’un geleneksel güzellikleri arasında yer almaktadır. Heykelden yaklaşık bir kilometre uzaklıktaki Atakum Sahili, küçük kumsalları ve deniziyle eşsiz manzaralar sunmaktadır. Sahil boyunca uzun bir yürüyüş yapmak mümkündür.

Samsun Amazon Heykeli’nin yakınındaki tarihi yerler arasında Şehitler Anıtı, Çakır Kalesi, Atakum Balıklığı ve Atakum Yat Limanı yer almaktadır. Şehitler Anıtı, Atatürk’ün Samsun’a ayak basmasını kutlamak amacıyla kurulmuştur. Çakır Kalesi Samsun’un tarihi ve turistlik gezilecek yerlerinden biridir. Atakum Balıklığı, sadece balık tutmak için değil, aynı zamanda eşsiz manzaralarının keyfini çıkarmak için de ideal bir noktadır. Atakum Yat Limanı ise, yelkenli seyirler yapmak ve denizi güzel bir şekilde seyretmek için ideal bir yerdir.

Atakum Sahili’ndeki tarihi yerleri ve Amazon Heykeli’ni görmek isteyenler, Samsun’un merkezinden 15 kilometre uzağa gitmeleri ve sahil boyunca yürümeleri gerekir. Burası, eşsiz doğal güzelliği ve çok sayıda turistik gezilecek yerleri ile görenleri büyülemektedir.

Özellikler

Samsun Amazon HeykeliSigara İçilmez
Samsun Amazon HeykeliPark Yeri
Samsun Amazon HeykeliÜcretsiz
Samsun Amazon HeykeliAçık Hava
Samsun Amazon HeykeliGezilecek Yerler

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Yorumlar

3.6
Puanlama :


 • avatar

  @elifdoganay8479

  Eskiden burda amazonlar varmış. Amazonların köle erkekleri tuttukları yerlerin tasviri var. Amazon kadınların dinlenme alanları ve kullandıkları aletler var. Kraliçe Hyppolite'in tasviri ve savaşçılarının tasvieleri yer alıyor. Çadırları da var. Çok hoş bir yer. Amazonlar hakkında kısa bir araştırma yapıp gelmek daha mantıklı olur. Bizim rehberimiz anlattı. Önceden anlatılanları dinleyerek sonra incelemek daha keyifli.

 • avatar

  @onurciftci8

  Tamam iyi güzel ancak arkadaş bu kadarcık yer için o kadar eleman çalıştırmaya gerek yok. Amazon köyü değil Amazon Sokağı diye işletilebilir. Giriş yetişkin 7 TL çocuk 3 TL. Batı parka gelince ziyaret edilebilir ama sırf burası için çıkıp gelmeye değmez.

 • avatar

  @asabican

  28.08.2022 itibariyle giriş 7 TL, çocuk 3 TL, içeride amazonlara dair orijinal hiçbirşey yok, herşey yapma, içerisi çok küçük, biraz zorlama bir müze olmuş, yetiskinlere çok uygun değil, 9 yaşında kızım çok beğendi. Girişin sol tarafında üstte çadırlar var ama girmek yasak, görevliye sordum, ilk açıldığında restoranmış bu çadırlar, iş yapamadığı için kapanmış. Benim yorumum ; restoran ayağına zorlama bi müze yapılmış, iş yapamayınca tatsız tuzsuz bi yer olmuş, umarım sonu Ankapark gibi olmaz.

 • avatar

  @nilnil

  Giriş ücretli pahalı olmamakla birlikte ufacık bir yer icin para ödemeye değmiyor..2 çadır açıktı.Bir de cam içerisinde savaşçı amazon kadınları bulunuyor.Mağara içerisinde amazon kadınlarının heykelleri var.7 sene önce gittiğim zaman ne varsa hala o var.Dışarıda su falan bulamazsınız ihtiyaç karşılamak için hiç bir şey yok.Tuvalet dahi yok.Kısa sürede gezebilirsiniz yani.Mağara içi amazon kadınları güzel.Resim çekilmek için ideal. Dışarı da deniz manzarası çok güzel.2 dev aslan ve dev savaşçı amazon kadını heykeli var.Fena bir yer değil tavsiye edilir ama geliştirilmesi lazım.

 • avatar

  @terzimikailmutl3532

  Belediyenin bence turistik çalışması diyebiliriz.cunku oluşturulan evler,Amazon kadınları, mağaralar dışında birşey yok.bu köye gündüz saatinde giriş yapılabiliyor.aksam gelirseniz giriş yapamazsınız ama pek de birşey kaybetmezsiniz.magaralarin içi gayet soğuk ☺️giriş ücreti yetişkin 7 ,öğrenci 3 lira.koyun ilerisinde büyük bir Amazon heykeli ve iki tane aslan heykeli var.bunlar parkın içinde olduğu için akşam da görülebilir.yani serinleyip ,oturmak dinlenmek,sahilde yürüyüş yapmak isterseniz bu köye de ugrayabilirsiniz?

 • avatar

  @leylaural1358

  Belediyenin bence turistik çalışması diyebiliriz.cunku oluşturulan evler,Amazon kadınları, mağaralar dışında birşey yok.bu köye gündüz saatinde giriş yapılabiliyor.aksam gelirseniz giriş yapamazsınız ama pek de birşey kaybetmezsiniz.magaralarin içi gayet soğuk ☺️giriş ücreti yetişkin 7 ,öğrenci 3 lira.koyun ilerisinde büyük bir Amazon heykeli ve iki tane aslan heykeli var.bunlar parkın içinde olduğu için akşam da görülebilir.yani serinleyip ,oturmak dinlenmek,sahilde yürüyüş yapmak isterseniz bu köye de ugrayabilirsiniz?

 • avatar

  @mertsahin6230

  Akşam saatlerinde giderseniz giriş tarafındaki köy kısmı kapalı oluyor. Meydan bölümünde iki adet büyük aslan ve bir adet asker heykeli olan geniş bir alan. Görüşüp gezilmeye değer mi derseniz pek sayılmaz ancak geçerken uğrayabilirsiniz. Deniz kıyısına bakan kısımda banklara oturup kayalıklara vuran dalgaları izleyerek temiz bir hava almak için ideal


 • Künye

  ✅ Gezilecek Yerler : Samsun Amazon Heykeli
  ✅ Giriş Ücreti : Ücretsiz
  ✅ Yerel Rehber : 7 Değerlendirme
  ✅ Genel Puan : 3.6/5.0

  Çalışma Saatleri

  Pazartesi 09:00 - 17:00
  Salı 09:00 - 17:00
  Çarşamba 09:00 - 17:00
  Perşembe 09:00 - 17:00
  Cuma 09:00 - 17:00
  Cumartesi 09:00 - 17:00
  Pazar 09:00 - 17:00

  İşletmeyi Sahiplenin

  Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.  Katkı Sağlayanlar

  Gezilecek Yerler Samsun Amazon Heykeli Samsun Amazon Heykeli +908500000000 Baruthane, 55100 İlkadım/Samsun, Turkey Samsun Amazon Heykeli Güneydoğu Karadeniz Bölgesinin, Türkiye’nin güneşin doğduğu sahil şehri Samsun’daki, eşsiz manzaraları sunan ve kültürünün gururunu barındıran anıtıdır. ₺₺ TR 41.3222166 36.3283435 True Türkiye Sigara İçilmez Yerel Rehber Nakit, Kredi Kartı
  3.6/5 7