icon
Yükleniyor..

SANDLAND (Antalya Kum Heykel Müzesi)

SANDLAND 

(Antalya Kum Heykel Müzesi) devasa boyutlarda yüzlerce kum heykelin sergilendiği, alan genişliği, katılan sanatçı sayısı ve kullanılan kum miktarı gibi özellikleriyle 2006 yılından beri düzenlenen dünyanın en eski, prestijli ve en büyük kum heykel etkinlikleri arasında yer almaktadır.

Kum heykel sanatı son yıllarda dünyada yeni yeni yaygınlaşan özel bir Ephemeral (geçici) bir sanat türüdür. Alternatif sanatlar kapsamında yer alan kum heykel etkinliklerinde sadece su ve nehir kumu kullanılmaktadır. Her yıl Nisan ayında uluslararası heykeltıraşlar tarafından yapılan heykeller yüzerce ton ağırlığında, metrelerce uzunluk ve yüksekliğe sahip sadece suyun ve kumun kullanıldığı muhteşem eserler olarak ortaya çıkar. Kum heykel sanatı, hiçbir
şeyin kalıcı olmadığı ve her şeyin bir gün yok olacağı felsefesini taşır. Bu yüzden izleyenleri hayrete düşüren bu eşsiz eserler kısa bir dönem sergilendikten sonra yenileri yapılmak üzere yıkılarak tamamen ortadan kaldırılırlar.

Antalya’nın dünyaca ünlü Lara Sahili’nde yaklaşık 7 bin metrekare alanda, 10 bin ton nehir kumu kullanılarak, dünyanın birçok ülkesinden katılan profesyonel kum heykel sanatçılarının 3 hafta süren performansları neticesinde ortaya çıkan muhteşem eserler her gün ziyaret edilebilir. Dünyanın ilk ve tek 12 ay ziyarete açık sergisi olan Sandland, 1 Mayıs-1 Kasım döneminde her gün 09:00-23:00 saatleri arasında, 1 Kasım-1 Mayıs döneminde ise 09:00- 19:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Bu yıl düzenlenen serginin yeni teması ”UZAY MACERASI” olarak belirlenmiştir. Sergide insanlığın uzaya olan yolcuğu keyifli ve öğretici bir yaklaşımla kronolojik sırayla işlenmiştir. Bu kapsamda sergi alanında Leonardo Da Vinci, Galileo, Wright Kardeşler, Montgolfier Kardeşler, Hazerfen Çelebi, Zeplin, uzaya ilk çıkan insan olan Yury Gagarin, aya ilk ayak basan insan Neil Amstrong, Columbia Uzay Mekiği, Space X Dragon 2 Kapsülü, Mars Uzay Kolonisi, Güneş Sistemi’nde yer alan gezegenler ve daha onlarca tema çerçevesinde yapılan çok sayıda heykel yer almaktadır. Ayrıca Star Wars, Star Trek, Wall-E, Avatar, Guardians of the Galaxy, Fifth Element ve daha pek çok unutulmaz uzay filminin kahramanı da sergide canlandırılmıştır.

SANDLAND Müzesi

Tema bağlamında ziyaretçilere, güçlü teleskoplar ile canlı olarak güneş, ay ve gezegenleri dev ekranda izleme fırsatı sunulmakta, yine astronotların eğitim için kullanılan yer çekimsiz ortam yaratan insan jiroskopu da ziyaretçilere eşsiz bir deneyim yaşatmaktadır. 7’den 70’e herkese hitap eden etkinlik alanında minik ziyaretçiler, özel olarak oluşturulan Sihirli Kum Kale’de kinetik kum kullanılarak düzenlenen atölye programına katılabilmekte ve ilk sanat eserlerini yaratma fırsatı bulmaktadırlar.

Deniz kıyısında konumlanan sergide arzu eden misafirlere atv safari, su sporları ve benzeri etkinlik imkanları da sunulmaktadır. Sergi alanındaki heykeller geceleri led aydınlatma sistemi renklendirilmekte ayrıca tema çerçevesinde yapılan müzik yayınıyla ortam adeta masalsı bir havaya bürünmektedir. Müze Kafeteryası’nda yer alan bir diğer dev led ekranda ise merak edenler için heykellerin yapım aşamalarının yer aldığı belgesel gösterimi yapılmaktadır.

SANDLAND Giriş Ücreti ?

60 TL giriş ücreti var otopark geniş bir alanda park derdi yok . Çoçuklar için oyun alanı yapılmış çoçuklar orda eğlenirken siz rahatlıkla gezebilirsiniz 45 dk - 1 saat gezmeniz için yeterli olacaktır.

SANDLAND Nerede ?

Antalya’nın en ünlü plajlarından birisi olan Lara Plajı’nın hemen yanı başında yer alan Sandland’a ulaşım oldukça kolay. Sandland’ın tam olarak açık adresi ise şu şekilde;

Güzeloba Mahallesi, Lara Cd., 07230 Muratpaşa/Antalya

SANDLAND Müzesine Nasıl Gidilir ?

Sandland Müzesine Toplu Taşıma araçlarından LC07, LC07A, KL08 otobüsleri ile ulaşabilirsiniz. Sandland Müzesi Antalya Uluslarası Havalimanına 14 KM uzaklıktadır.

Hazır Gelmişken 

Yolunuz buralara kadar düştüyse Dünyaca ünlü Lara Plajlarını gezmeden, o masmavi denize girmeden olmaz. Hemen arkanızda bulunan Lara Plajı 'nı keşfedip doyasıya denizin tadını çıkarın :)

Devamını Göster

SANDLAND (Antalya Kum Heykel Müzesi) Kredi Kartı
SANDLAND (Antalya Kum Heykel Müzesi) Sigara İçilmez
SANDLAND (Antalya Kum Heykel Müzesi) Park Yeri
SANDLAND (Antalya Kum Heykel Müzesi) Müze
+(5)

Fiyatlar


Sıkça Sorulan Sorular


Konum


Yorumlar 3.8 Puan

 • avatar

  @muratseyircisey

  Seyirci kalma, verilen emeği, kumdan eserleri görmekten mahrum kalma. 150 Bin dokunuş ve 75 ton kum kullanılarak yapılan Atatürk kumdan heykeli tek kelime harika. Diğerleri mi..? Anlattırmayın bana, vakit yetmez.

 • avatar

  @siracettinarsla

  1.giriş ücreti çok fazla 60 tl..müze giriş kartı geçerli olmalı 2. Çevre çok bakımsız, temizlik yapılmalı 3. Eserler hasarlı, özünü kaybetmiş onarılmalı

 • avatar

  @burakkaya

  Arkadaşlarımdan edindiğim bilgiye göre her yıl farklı bir konsept ile ziyaretçi kabul ediyormuş. 2022 yılı temmuz ayında gittiğimde "Space" teması içerikli heykeller vardı. Konu kişisel olarak çok ilgimi çekmedigi için ben çok sevemedim; ancak tabi ki kumdan o derece güzel detaylı ve büyük heykellerin yapılması takdire şayan. Giriş ücreti Türkler için kişi başı 60 liraydı. Daha büyük ve özenli bir alan bekleyerek gitmiştim. Tuvalet vs durumları da Antalya'ya ve o konsepte yakışır durumda değildi. Ziyaretiniz hayal kırıklığı yaratabilir.

 • avatar

  @aksiyonolsun

  Antalya ya gidince mutlaka görülmesi gereken bir yer.... kumdan yapılmış harika heykeller... sadece kum ile bu kadar heykeli nasıl yapabildiler gerçekten inanmak zor... çok uğraş gerektiren birşey olsa gerek... ama gerçekten harika olmuş... tavsiye ederim....

 • avatar

  @djblntbasturk

  Emeğe saygı ellerine sağlık güzel olmuş ama bana fiyat biraz yüksek geldi öğrenci 50₺. Yetişkin 60₺. 3 kişi 170₺. 5dk. Yada en fazla 10 dk. dolaşıp fotoğraf video çekmek için fazla bence , fiyatı daha uygun olabilir .birde gündüz sıcakta değilde gece ziyaret edilmesi uygun saat 23:00'e kadar açıkmış , gündüz sıcakta gezmek hem sıkıcı ve yorucu hemde fotoğraf ve video çekerken telefonun ekranı görünmüyor..

 • avatar

  @eneshasanoglu

  60 TL giriş ücreti var otopark geniş bir alanda park derdi yok . Çoçuklar için oyun alanı yapılmış çoçyklar orda eğlenirken siz rahatlıkla gezebilirsiniz 45 dk - 1 saat gezmeniz için yeterli olacaktır ilginç bir müze .

 • avatar

  @batuhantahta

  Giriş ücreti 14.06.2022 Tarihinde kişi başı 60 TL. Bilet ile bir gün boyunca gir çık yapabilirsiniz lakin buna ne gerek var. İçerisi evet ilgi çekici kum heykelleri lakin toplasan 30 heykel vardır saymadım ama içeride max 30 dk zaman geçirebilirsiniz. Fiyatı buna göre baya fazla. İçerideki kafeterya fiyatları Euro cinsinden. TL kazanıyorsanız çay dahi içmezsiniz diyebilirim. Bana göre durumlar bu ☺️

 • avatar

  @ahmetakkus

  Güzel aslında özellikle gitmeye gerek yok derim, yolunuz düşerse gezilebilir. Sanırım ilk yapıldığı yıl çok daha fazla heykel varmış. Daha az heykel var şu anda. Giriş ücreti bu kadar yer için fazla geldi. Yetişkin 50TL, çocuk 30tl

 • avatar

  @hadi

  Güzel aslında özellikle gitmeye gerek yok derim, yolunuz düşerse gezilebilir. Sanırım ilk yapıldığı yıl çok daha fazla heykel varmış. Daha az heykel var şu anda. Giriş ücreti bu kadar yer için fazla geldi. Yetişkin 50TL, çocuk 30tl

 • avatar

  @yasinboztepe

  Bu sene sandland ta uzaya bakacagiz. *Uzayin onemli kesifcilerinin kumdan yapilmis heykellerini buyuk bir hayranlikla izleyebilirsiniz. Dunyanin dort bir yanindan gelen kum heykel sanatcilari muazzam bir calismayla kisa bir sure sonra degerli misafirlerine yaptiklari sahaser eserlerini tanitacaklar. *Teleskopla gunes sistemimizde ki gezegenlere buyuk bir hayranlikla bakabileceksiniz. Uydumuz Ayi hic bu kadar net gormemis oldugunuzu farkedeceksiniz. Sıkı durun teleskopu gunese cevirdiginizde patalamalarin parcalarini gorebileceksiniz. Uzay ve gokyuzu hayranlari buraya Sanland kum heykel Antalya Lara da Bu guzel tanitimin sahibi Sayin Cem Karaca' ya cok tesekkur ederiz.


Yorum yazabilmek için gerekli.Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar