icon
Yükleniyor..

Sarımsaklı Plajı

 • (11 Yorum)

Gezilecek Yerler

4.5

Rezervasyon Yap

Müsaitlik & Fiyat Sorgula

 • ARA

 • YOL TARİFİ

 • KAYDET

 • WEB SİTESİ

Sarımsaklı Plajı Balıkesir bulunan Popüler Yerler 'den biridir. Adını geçmiş zamanda bu bölgedeki kilise ve evlerin yapımı sırasında kullanılan sarı renkli taşlardan alan Sarımsaklı, Ayvalık ilçesinin şirin bir tatil beldesidir. Ilıman iklimin etkisi altında olan bu belde, kışları ılık ve yağışlı geçerken yazları ise kurak bir hava yaşatıyor. Bu nedenle Sarımsaklı, hem yaz hem de kış aylarında kafa dinlemek için gelen yerli ve yabancı turistlerin tatil için ilk tercihlerinden biri oluyor. Türkiye’de bu zamana kadar kayıt altına alınmış en fazla tarihi eve sahip olan Sarımsaklı, modern bir kasaba esintisi ile salaş bir tatil konsepti yaratıyor. Sokaklarında yerli halka ve küçük satış tezgahlarına sık sık rastlayabileceğiniz bu tatil beldesinde, yerli halkın ürettiği saf zeytinyağlarını tadabilir ya da bölgenin verimli topraklarında yetiştirilen taze otlarından satın alabilirsiniz. 

Sarımsaklı Plajı Nerede? 

Sarımsaklı Plajı Balıkesir ilinin Ayvalık ilçesine bağlı Küçükköy beldesinde yer alan bir plajdır., Ayvalık ilçe merkezine 8 km uzaklıkta bulunuyor. Türkiye’nin en uzun plajları arasında yer alan Sarımsaklı Plajı, 7 km uzunluğunda ve 100 m eninde bir güneşlenme terasına sahip. Hem denize girerek keyifli saatler geçirebileceğiniz hem de çevresindeki mekanlarda yemek yiyip bir şeyler içebileceğiniz Sarımsaklı Plajı için beldenin göz bebeği desek yanlış olmaz. Bu nedenle de kumsalı ve muhteşem deniziyle ziyaretçilerin bölgede en çok ilgisini çeken yerlerden biri. Çok sayıda konaklama tesisi seçeneğinin de bulunduğu Sarımsaklı Plajı, özellikle de yaz sezonunda yoğun bir ilgi görüyor. Tatil planınızı oluştururken buradaki otelleri araştırarak önceden hazırlık yapmanızı tavsiye ederiz. Sizin için hazırladığımız Sarımsaklı otelleri listesini inceleyerek hem beklentilerinize hem de bütçenize uygun oteli bulabilirsiniz.

Sarımsaklı Plajı Giriş Ücreti

Doğal güzellikleri olan Sarımsaklı Plajına girişler ücretsizdir. Bu plaja gelmek isteyenler de ancak şemsiye ve şezlong kiralayabilirler. Plajda kullanılan şemsiye ve şezlonglar kiralanacağı için belirli bir bedel ödenebilir. Bunun yanı sıra çevre illerden ve şehir dışından gelen yerli ve yabancı turistler plajda zaman geçirebiliyorlar. Kuzey Ege'de yer alan Sarımsaklı Plajı aynı zamanda bir halk plajıdır. Bu nedenle giriş için herhangi bir ücret verilmiyor.

Hazır Gelmişken

Sarımsaklı Plajı 'nı gezmeye gelmişken Ayvalık ve Balıkesir civarında gezilecek bir çok tarihi mekanı ve müzeyi ziyaret edebilirsiniz. Sitemizde bulunan Balikesir Müzeleri sayfasını ziyaret ederek Balikesir 'de gezilecek daha çok tarihi yeri ve müzeyi rotanıza ekleyebilirsiniz.

Özellikler

Sarımsaklı PlajıSigara İçilmez
Sarımsaklı PlajıPark Yeri
Sarımsaklı PlajıÜcretsiz
Sarımsaklı PlajıAçık Hava
Sarımsaklı PlajıPlaj
Sarımsaklı PlajıGezilecek Yerler

Fiyatlar

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Yorumlar

4.5
Puanlama :


 • avatar

  @mustafaagu

  Plaj uzun ve geniş. Deniz çok güzeldi. Güneş saat 14:00-16:00 arasında bile harikaydı. İki Şezlong için 160 lira, otopark için 30 lira aldılar. Ailecek vakit geçirebileceğiniz bir mekan fakat hafta içi boş yer bulursunuz. Hafta sonu tavsiye etmem, çok kalabalık olur.

 • avatar

  @neva6919

  Sarımsaklı Plajı, ince kumlu sahiliyle, tertemiz deniziyle en sevdiğim plajlardan. Benim gibi soğuk deniz sevenler için eşsiz bir plaj. Hafta içi nispeten sakin oluyor. Hafta sonu çok kalabalık olmasına rağmen, ona bile değer bence... Öyle güzel bir deniz, öyle güzel bir sahil ki, bence Akdeniz sahillerini aratmıyor. Dalgalı olmadığı için çocuklu aileler de rahatlıkla tercih edebilir. Zaten sahilden belli bir mesafeden sonrasına geçilmemesi için sınır da çekilmiş.

 • avatar

  @isilaydamlaerog3261

  Plajı çok kalabalık. Şenzloglar asla yetmiyor. Herkes erkenden gidip havlu bırakmayı tercih ediyor bu da şenzlongu boş lakin dolu gösteriyor. Denizi çok temiz ilk girildiğinde biraz soğuk oluyor fakat birden girerseniz alışıyorsunuz. Yosun dahi yok. Kumu taşsız sadece kumdan ibaret . Tek sorun şenzlong o da hallolursa süper olur. Tavsiyem erkenden gitmeniz

 • avatar

  @yasarcakmak

  Sarımsaklı Plajı uzun kumsalı sığ denizi ve temizliği ile yıllardır denize girdiğimiz bir güzelliktir. Ancak plaja akan derenin ıslah edilmemesi, zeytinyağı fabrikalarının atıklarının doğrudan denize akıtılması ayrıca belediyenin kıyıyı çeşitli şekillerde kiralayarak işgale yol açması ayrıca otellerin ve kıyıdaki işletmelerin halk plajını tamamen işgal ederek buranın yıllardır kahrını çeken burada yazlığı olan dinlenmeye gelen insanların maalesef denizden yararlanmasını engellemeleri, bu plajlar ilgili umutlarımızı tüketmektedir. Eğer bu dere ıslah edilmezse bu plaj güzelliğini ve cazibesini hızla yitirecektir. Yıllardır yerel yönetimler bu tatil yöresinden faydalanmış, ekmeğini yemiş ama yeterince yatırım yapmamıştır. Tabii hükümetlerin de kirlilikle mücadele etmemesi çok ciddi bir sorundur.

 • avatar

  @turanturan3088

  Kim Haklı Sarımsaklı Suyu buz ama sımsıcak kollarıyla insanın kalbini sarmalayan bir yer Sarımsaklı Kavurucu sıcakta insanın gönlünü serinleten bir yer saklı Ayın bir yarısıyla başbaşa denizin kenarına bırakırsın aklı Sen söylersin o dinler anıları kim haksız kim haklı SARIMSAKLI PLAJI Denizinin derinliği dubalara kadar boyu aşmayan bir yer(*) *Arada dikkat edin dalga olan bazı bölgelerde dubaya gelmeden omuz hizasını geçebiliyor! *Duş yerleri bazı plaj bölgelerinde ücretsiz fakat rüzgardan sular uçuyor sanki siz suyu kovalıyorsunuz ???? *Bozuk yoksa karnınız bozulduğunda bozulabilirsiniz, tuvalet işi problem olabilir.Çünkü en son 5 tl’ye gördüm. *Plajda 2 Şezlong 1 Şemsiye 100₺ bilginiz olsun. *Bazı yerlere dışarıdan yiyecek içecek sokulmazken, bazı bar cafelerin kiralanmış yerlerinde istediğinizi yemek içmekte özgürsünüz *Farklı ülkelerden insanlar mevcut Rus Fransadan Almanyadan Hollandadan vesaire *Gece boyu çoğu yer açık.Zaten gündüzün sıcağında çıkmayın.Yanıklar oluşabilir ✋Sarımsaklının denizi ferahlatıyor tavsiye ederim????????

 • avatar

  @huseyinkaraduma6319

  Plaj güzel deniz güzel ancak plajın neredeyse tümünü özel şirketlere kiraya vermiş belediye. Özel beachler şezlongları denize sıfır konumlandırmışlar, şemsiyesi ile gelen insanlar beachlerin şezlongları ile deniz arasında kalan mesafeye sıkışmak zorunda kalıyor. Belki de Dünya'nın en büyük plajına sahip sarımsaklı plajı bu yüzden sıkışık bir hal alıyor. Varlık içinde yokluk yaşamak gibi. Bundan 5-6 sene önce geldiğimiz zaman böyle değildi rahat bir şekilde şemsiyemizi açmıştık ve rahat bir şekilde güneşlenmiştik. Özel beachler şezlonglarını 10 metre geriye çekmeli bence bu şekilde belediye olaya el atarsa sorun ortadan kalkar. Ayrıca araba ile geldik 30 lira giriş ücreti aldılar.

 • avatar

  @mehmetzekiisikl

  Sarımsaklı plajı güzel olmasına güzel ama... 1.sahil plastik bardak dolu 2.copunuzu atacak yer yok 3. Ve en büyük sorunu ise, sarımsaklı da deniz kum ve kumda trakonya (tracine) adında zehirli bir balık yaşıyor. Kaza ile üstüne basarsanız vay halinize. Elinizin altında sıcak su bulunmali ve sokulan yerde diken görüyorsanız önce bir cımbız ile bu dikenleri çıkartmalı siniz, sonrasında yarayı kanatip zahiri biraz olsun dışarı atmalısınız, sonrasında "sıcak su" ile iyice yıkamalı. Mutlaka hastaneye gorunmelidiniz, alerjik bünyeli ve özellikle cocuksaniz ölümlere varan sonuclar çıkabiliyor. Hadi canım benimi bulacak demeyin, beni buldu.

 • avatar

  @zekayikose36

  16 Temmuz 2022 tarihinde denize girdiğim Ayvalık'ın meşhur sarımsaklı plajı. Suyu temiz ancak buz gibi.Bu bölgede sular zaten serin olur. Akdeniz gibi değildir. Su Hemen derinleşmiyor ve taşlı değil. Plajı kumlu ve temiz. Bu yüzden çocuklara uygun bir yer. Dubalardan iskele kurmuşlar atlamak için uygun. Su soğuk olduğu için denize hızlı bir giriş için avantaj. Güzel düşünülmüş. Plaj çok uzun ve geniş. Bu yüzden özel işletmeler bir hayli var. Ama kendi şemsiye ve sandalyeniz ile de gidebilirsiniz. Yani her türlü imkan kabiliyet var. Özel işletmelere giriş kişi başı 100 TL, plaj çardağı 800 TL. İçeçek 60 TL. Otopark gün boyu 30 TL. Otopark alanı geniş bu yüzden otopark sorunu yaşamazsınız. Ancak kumlu alanlar var aracınız batabilir dikkatli olmanız da fayda var. Oldu da araç kuma saplanır ise de o bölgede traktörler var onlar gelip ücreti karşılığında çekiyorlar. Bu büyüklükte ki Plaja göre çok az da olsa soyunma kabini ve duş var. Plajın hemen gerisinde tekel bayii, A101, ve dükkanlar mevcut. Şort terlik yiyecek içecek ihtiyacınızı buradan karşılaya bilirsiniz. Artı olarak plaj kenarına balık ekmek, kavun içinde dondurmacı vs geliyor bunlardan da faydalanabilirsiniz. Genel olarak fena bir yer değil gidilebilir. Ama bence yemek tercihinizi bu bölgede kullanmayın. ????️⛱️????????☀️????

 • avatar

  @muratyayli9043

  Deniz soğuktu ama zamanla vücut alışıyor Halk plajı da var kiralık şezlong ve şemsiyeli olan kısmı da var Halk plajı olan yerde belediyece yapılmış duş ve soyunma kabinleri mevcut Halk plajı genelde aralarda ve alanı dar kendi semsiyenizi götürün ancak ilerleyen saatlerde adım atılacak yer kalmıyor ve aşırı kalabalık oluyor ben 2 şezlong bir şemsiyeye 200 TL verdim ama değdi araçlar için otopark var belediyeye ait 30 TL ayrıca yine localar mevcut onlarda fiyat çok pahalı 900 TL ama pazarlığa açık ben pazarlık ile 750 TL ye indirdim diğer tesisleri de gezin fiyatları öğrenin öyle yer seçin hele bir yer vardı çocuk kabul edilmiyordu kısacası denizi güzel temiz biraz soğuk ama halk plajı afedersiniz leş gibi heryer çöp içinde maalesef bu yüzden paralı da olsa tesis daha iyi hele senede bir gün gidiyorsanız

 • avatar

  @elifkutlu

  Öncelikle yüzme bilmeyen 155 boyunda birisi olarak benim bile boyumu çok aşmıyor. Denizi berrak, temiz ve dalgasızdı. Plaj belediyenin ancak özel şezlong kiralayarak beachleri de tercih edebilirsiniz. Ama kendi sandalyenizi ve şemsiyenizi getiredebilirsiniz. Beach fiyatları 2 kişi 70-120 TL arası değişiyor. Ben white beach tercih ettim. 120tl idi. Belediyeden hariç özel Soyunma kabini, tuvalet ve duşları da var. Beachte dışarıdan alkol dışında yiyecek içecek getirmek serbest. Ancak getirmezsenizde simitçi, mısırcı,midyeci, meyveci ve Dondurmacilarda etrafta dolanıyor. Ben beğendim tavsiye ederim.

 • avatar

  @komodoejderi074347

  Off-sezon ziyaret ettim fakat kumsal beni benden aldı. Akdeniz'i aratmayan kumu ve denizi ile vakit geçirmeye birebir. Halka açık bir plaj fakat çardak ve kurulu şezlonglar sahip olundukları işletmelerce ücretlendiriliyorlar. Yazın park yeri bulmak büyük bir sıkıntı. • Çalışma Saatleri

  Pazartesi 08:30 - 19:00
  Salı 08:30 - 19:00
  Çarşamba 08:30 - 19:00
  Perşembe 08:30 - 19:00
  Cuma 08:30 - 19:00
  Cumartesi 08:30 - 19:00
  Pazar 08:30 - 19:00

  İşletmeyi Sahiplenin

  Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


  Katkı Sağlayanlar

  Gezilecek Yerler Sarımsaklı Plajı Sarımsaklı Plajı +908500000000 Millet CAD, Küçükköy, aspen, gül No:16 D:apt a-3, 10400 Ayvalık/Balıkesir, Türkiye Sarımsaklı Plajı Sarımsaklı Plajı Balıkesir bulunan Popüler Yerler 'den biridir. Adını geçmiş zamanda bu bölgedeki kilise ve evlerin yapımı sırasında kullanılan sarı renkli taşlardan alan Sarımsaklı, Ayvalık ilçesinin şirin bir tatil beldesidir. Ilıman iklimin etkisi altında olan bu belde, kışları ılık ve yağışlı geçerken yazları ise kurak bir hava yaşatıyor. ₺₺ TR 39.2675013 26.6710772 True Türkiye Sigara İçilmez Yerel Rehber Nakit, Kredi Kartı
   İçerik Haritası
  1. Ana Sayfa
  2. Sarımsaklı Plajı
  3. Sarımsaklı Plajı Yorumları
  4. Sarımsaklı Plajı Özellikler
  5. Sarımsaklı Plajı Fiyat Listesi
  6. Sarımsaklı Plajı İletişim
  4.5/5 11