icon

Sığacık

 • (5 Yorum)

Gezilecek Yerler

5.0

Rezervasyon Yap

Müsaitlik & Fiyat Sorgula

 • YOL TARİFİ

 • KAYDET

Sığacık, Ege Bölgesi'nde yer alan güzel bir köy. Sığacık, İzmir ilinin Seferihisar ilçesine bağlı bir yerleşim bölgesidir. Sığacık, Ege ve Akdeniz'in kesiştiği noktada yer alır. Sığacık, doğal güzellikleri, sakin ortamı ve deniz kenarında bulunan evleri ile çok popüler bir tatil beldesi olmuştur.

Sığacık'ın Güzellikleri

Sığacık, doğal güzellikleri, tarihi ve kültürel zenginlikleri ile çok popüler bir tatil beldesi olmuştur. Sığacık, mavi bayraklı bir koyu ve deniz kenarındaki evleri ile çok güzel bir manzaraya sahiptir. Sığacık, Ege Bölgesi'nin en güzel koylarından biri olarak bilinmektedir. Sığacık'ta deniz kenarındaki evlerin çoğu, sahil boyunda yürüyüş yapan turistlerin konaklaması için kiralanmaktadır.

Sığacık'ta Yapılabilecek Etkinlikler

Sığacık, tatilciler için birçok etkinlik sunmaktadır. Sığacık'ta deniz kenarında yürüyüş yapmak ve güneşlenmek çok popülerdir. Deniz kenarında bulunan restoranlar ve barlar, gününüzün keyfini çıkarmak için ideal bir ortam sunmaktadır. Sığacık'ta dalış ve yüzme de çok popülerdir. Ayrıca Sığacık'ta su sporları, kayak ve yelken gibi aktiviteler de yapılabilmektedir.

Sığacık, Ege Bölgesi'nde yer alan güzel bir köy olarak bilinmektedir. Doğal güzellikleri, tarihi ve kültürel zenginlikleri ile çok popüler bir tatil beldesi olmuştur. Sığacık'ta deniz kenarında yürüyüş yapmak, güneşlenmek, restoran ve barların keyfini çıkarmak, dalış ve yüzme, su sporları, kayak ve yelken gibi aktiviteler yapmak mümkündür. Sığacık, tatilcilerin keyifli vakit geçirebilecekleri bir ortam sunmaktadır.

Özellikler

SığacıkSigara İçilmez
SığacıkPark Yeri
SığacıkAçık Hava
SığacıkPlaj
SığacıkGezilecek Yerler

Fiyatlar

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Yorumlar

5.0
Puanlama :


 • avatar

  @erolbaday

  Temiz ve düzenli

 • avatar

  @ozzysavasci

  Çok huzurlu bir liman.Çevresinde restaurantlar , hediyelik eşya satan dükkanlar, barlar bulunuyor.Sığacık ruhunu yaşamak için en güzel lokasyon.

 • avatar

  @hdilekh_dilek

  Tekne turları için kalkış yeri.Ayrıca balık ve kahvaltı restaurantları mevcut. Turlar ile 4 5 koya uğranıyor.En son fiyat kişi başı 200 TL idi. Denizin suyu soğuk oluyor.

 • avatar

  @tarikisik1819

  Sakin sessiz çok hoş bir liman… İsterseniz kafanızı dinleyin isterseniz oltan azalan balık tutun isterseniz güzel bir yürüyüş yapın…nezih bir liman esnafları kibar yemek yiyebileceğiniz yerler mevcut…kaleye sınır hatta pazarın kurulduğu güne denk getirirseniz daha iyi olabilir…tekne turu yapmak isterseniz pazarlık yapmanızı öneririm internette kişi başı 89-110 TL gibi fiyatlar mevcut iken orada bulunan bir turcu bizden kişi başı 200 TL istedi

 • avatar

  @s&u

  İnsana huzur veren bir tılsımı var buranın..Sadece gün batımını izlemek bile çok keyifli..Yazın kalabalığından fark edemediğiniz kaleiçinin güzelliği sezon dışı boş sokaklarla daha çarpıcı bir şekilde gözler önüne seriliyor..Görülesi kaleiçi,izlenesi günbatımı ile doğa şölenini mutlaka görünüz efendim?


 • Künye

  ✅ Gezilecek Yerler : Sığacık
  ✅ Giriş Ücreti : Ücretsiz
  ✅ Yerel Rehber : 5 Değerlendirme
  ✅ Genel Puan : 5.0/5.0

  İşletmeyi Sahiplenin

  Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.  Katkı Sağlayanlar

  Gezilecek Yerler Sığacık Sığacık Sığacık, Liman Cd. No:46, 35460 Seferihisar/İzmir, Türkiye Sığacık Sığacık, Ege Bölgesi'nde yer alan güzel bir köy. Sığacık, İzmir ilinin Seferihisar ilçesine bağlı bir yerleşim bölgesidir. Sığacık, Ege ve Akdeniz'in kesiştiği noktada yer alır. Sığacık, doğal güzellikleri, sakin ortamı ve deniz kenarında bulunan evleri ile çok popüler bir tatil beldesi olmuştur. ₺₺ TR 38.1948906 26.7841473 True Türkiye Sigara İçilmez Yerel Rehber Nakit, Kredi Kartı
  5.0/5 5