icon
Yükleniyor..

Şuayb Antik Şehri

Suayip Sehri Şanlıurfa bulunan Popüler Yerler 'den biridir. Bu sayfa Suayip Sehri hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Suayip Sehri hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Suayip Sehri düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Şanlıurfa Bölgesinden daha fazla gezilecek yer keşfetmek için Şanlıurfa sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfadaki bilgileri güncellemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsin. 

Yerel Rehber olmak için iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

Devamını Göster

Şuayb Antik Şehri Sigara İçilmez
Şuayb Antik Şehri Park Yeri
Şuayb Antik Şehri Ücretsiz
Şuayb Antik Şehri Tarihi Yer
+(2)

Sıkça Sorulan Sorular


Konum


Yorumlar 3.2 Puan

 • avatar

  @saityakut

  yönlendirme tabelaları maalesef yok, rehberlik hizmeti yok tamamen kaderine terkedilmiş

 • avatar

  @nusraunal

  Urfa tam bir açık hava müzesi Burada 3500 adet mağara olduğu soylendi Çocuklar tanışıp konuşmayı seviyor. Burada kimse oturmuyor. Çocuklar çevre köyden gelmişler. Buranın tarihini anlatıyorlar. Hiç biri para dilenmedi.

 • avatar

  @ibrahimtekpinar

  Özellikle Harran üzerinden gelenler için yol çok kötü ve bozuk. Viranşehir yolundan gidin ve gidince harabenin bakımsızlığı insanı hüzünlendiriyor. Yıkıntı var. İçine evler yapılmış tahrip edilmiş ve ölmeye bırakılmış gibi yazık gerçekten çok yazık.

 • avatar

  @alaaddinattidemir

  şanli urfa Harran ilçesinde bulunuyor Şuayip antik kenti kent koyle iç içe levhalar yok gibi sorduğunuzda kimse tam tarif edemiyor bizde zor bulduk yollar bozuk ve dar meşakkatli gitmek antik kent neredeyse gömülmüş gibi kenti simgeleyen resimlerde iki pencere ayakta onun dışında çoğu yere gömülmüş öyle düz bi yolu yok inip inip çıkıyor atlayıp zıplayarak geziyorsunuz çekildiğim pozlarda tırmanmak zorunda kaldım kolay değil resimlere için zaten belli bi alanda resim cekiyorsunuz biraz dikkatli olmanız gerek sakatlanabilirsiniz sıcak bölgelerde akrep yılan gibi şeylerle karşılaşabilirsiniz

 • avatar

  @abetulmakas

  Kaderine terk edilmiş bir tarih... Sadece zamana karşı değil insanlara karşı da direniyor. Köylüler, tarihi taşlarla evlerini, bahçe duvarlarını yapmış. Kimse de sormamış "ne yapıyorsunuz?" diye. Bizim için büyük bir hayal kırıklığıydı. Rivayete göre; kuran- ı Kerimde de geçtiği gibi, Hz. Şuayip ile Hz Musa'nın buluşması burada gerçekleşmiş. Hz. Şuayib'in kızıyla burada evlenip, bir süre yaşamıştır. Ama burada ki kalıntılar Roma zamanından kalanlardır. Ziyaret sırasında köyün bütün çocukları etrafınızı sarıyor, çocuklar başi boş bir şekilde peşinizde geziyor. Biz akşam saat 18.00-19.00 gibi gezdik. Çocuklar, ören yeri mağaraları ve daha uzakları bizle gezdi. Bir anne, baba da sormadı, nerede çocuklar? diye.


Yorum yazabilmek için gerekli.Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar