icon

Tarsus Barajı

 • (6 Yorum)

Gezilecek Yerler

4.7

Rezervasyon Yap

Müsaitlik & Fiyat Sorgula

 • ARA

 • YOL TARİFİ

 • KAYDET

 • WEB SİTESİ

Tarsus Barajı, Çukurova Bölgesi’nde yer alan ve çevresinde doğa ile iç içe olan çok güzel bir gezilecek yerdir. Baraj, Kızılırmak Nehri’nde oluşturulmuştur ve Tarsus’un güney kısmında kendine yer bulmuştur. Baraj, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde bulunan Çukurova bölgesinin hafızasının bir kısmıdır.

Tarih

Tarsus Barajı, Çukurova Bölgesi’nde bulunan Mersin şehri ve çevresinde çok eski bir tarihe sahiptir. Baraj, 1971 yılında inşa edilmiştir ve 25 yıl sonra, 1996 yılında tamamlanmıştır. Baraj, Mersin ve çevresindeki tüm ormanların ve suların korunmasına yardımcı olmuştur.

Doğa ve Aktiviteler

Tarsus Barajı, Çukurova Bölgesi’ndeki güzel ve yeşil doğal alanları keşfetmek için eşsiz bir yerdir. Baraj, su kaynaklarının korunması için inşa edilmiş olmasına rağmen, tabiatın tadını doyasıya çıkarmak için de kullanılan bir güzelliktir. Çok sayıda aktiviteye katılmak ve doğal alanları keşfetmek için sizi uygun ortam sunar. Barajın çevresinde, birçok zamandan beri çok sayıda kızılırmak balıkları yaşamaktadır. Bunlar arasında mezgitler, somonlar, ıstakozlar ve kefaloslar yer almaktadır. Çevresinde yürüyüş, koşu, binicilik ve su sporları gibi aktivitelerde bulunulabilir.

Kültür ve Gastronomi

Tarsus Barajı, Çukurova Bölgesi’ndeki güzel kültürüyle de ünlüdür. Çevresinde meşhur kültür etkinlikleri ve şenlikleri düzenlenmektedir. Burada, çevredeki köylülerin ürettiği meyveler arasında, Mersin narı, üzüm, kayısı, incir, kaygana, badem ve üzüm suyu bulunmaktadır. Aynı zamanda Çukurova Bölgesi'nin özelliği olan köfte ve çiğ köfte de yemek için pazara çıkarılmaktadır.

Eğlence ve Gece Hayatı

Tarsus Barajı, Çukurova Bölgesi’nin en iyi gece hayatına sahiptir. Burada, çok sayıda kaliteli mekan ve diskolar bulunmaktadır. Bu mekanlar genelde akşam saatlerinde yoğunluk göstermektedir. Diskolarda eğlenmek, barlarda sohbet etmek ve çok sayıda sahil gezintisi yapmak, yalnız veya arkadaşlarınızla bu mekanlarda geceler geçirebilirsiniz. Son olarak, barajın ateş şovu her hafta sonu günbatımında çok sayıda izleyici çekmektedir.

Tarsus Barajı, Çukurova Bölgesi'ndeki güzellikleri keşfetmek isteyenler için mükemmel bir seçenek haline gelmiştir. Güzel doğal alanları, geleneksel tatları ve kaliteli gece hayatıyla Tarsus Barajı, kesinlikle gezilecek yerler arasında yer almaktadır.

Özellikler

Tarsus BarajıSigara İçilmez
Tarsus BarajıPark Yeri
Tarsus BarajıÜcretsiz
Tarsus BarajıAçık Hava
Tarsus BarajıGezilecek Yerler

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Yorumlar

4.7
Puanlama :


 • avatar

  @yerelistanbul

  mükemmel bir piknik alanı, ancak çok kirli, araç başı giriş ücreti alınarak sorun çözülebilir.

 • avatar

  @ramazanaslan6496

  Tarsus barajı gerçekten güzel bi alan ailenizle beraber vakit geçirmek için beynelmilel ben sakaryaliyim eşim tarsusulu heryil geliriz ve kesinlikle baraja gelir mangalimizi yapar baraj suyunun kenarında çayınızı içeriz yolunuz düşerse mutlaka ugramanizi tavsiye ederim

 • avatar

  @hakanyalman

  Ailenizle birlikte piknik yapabileceğiniz güzel bir yer temiz bir yer. Hafta sonları sıklıkla serinlemek için gelenler nedeniyle oturacak yer bulmakta zorlanabilirsiniz.

 • avatar

  @ozlemyildirim4165

  Çok güzel.. Tuvalet çok pis.. Çünkü insanlar kullanmayı bilmiyor.. Aile yeri..park da var.. Çocuklar için iyi oluyor.. Ama sandalye almadan gitmeyin..

 • avatar

  @mesut7892

  Haftasonu çok kalabalık olduğu için imkanınız varsa hafta içi gidiniz. Market sıkıntısı yaşayabilirsiniz. Mescid var fakat kapalı. Genel anlamda baraj güzel ama istenilen seviyede değil. En büyük etken insanımız çünkü ne doğaya ne insana ne kendine saygısı var... Not:Fotoğraflar farklı zamanlarda çekildi bilginize...

 • avatar

  @fatihmeral

  Tarsus barajı piknik alanı çok güzel bir şekilde peyzaj çalışması yapılmış fakat herhangi bir market vs yok tamamen restoranlar için kısıtlama koymuş bu yönden çok kötü yani ufak bir şey onusanız rezil oluyorsunuz diğer kötü yanı hafta sonları aşırı kalabalık buna bir önlem alınabilir hayvanat bahçesi için farklı bir tedbir geliştirilebilir çünkü insanlar yürüyemiyor bile kalabalıktan bu konuda geliştirme ihtiyacı var


 • Künye

  ✅ Gezilecek Yerler : Tarsus Barajı
  ✅ Giriş Ücreti : Ücretsiz
  ✅ Yerel Rehber : 6 Değerlendirme
  ✅ Genel Puan : 4.7/5.0

  Çalışma Saatleri

  Pazartesi 09:00 - 17:00
  Salı 09:00 - 17:00
  Çarşamba 09:00 - 17:00
  Perşembe 09:00 - 17:00
  Cuma 09:00 - 17:00
  Cumartesi 09:00 - 17:00
  Pazar 09:00 - 17:00

  İşletmeyi Sahiplenin

  Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.  Katkı Sağlayanlar

  Gezilecek Yerler Tarsus Barajı Tarsus Barajı +908500000000 Akşemsettin, 33480 Tarsus/Mersin, Turkey Tarsus Barajı Tarsus Barajı, Çukurova Bölgesi’nde yer alan ve çevresinde doğa ile iç içe olan çok güzel bir gezilecek yerdir. Baraj, Kızılırmak Nehri’nde oluşturulmuştur ve Tarsus’un güney kısmında kendine yer bulmuştur. Baraj, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde bulunan Çukurova bölgesinin hafızasının bir kısmıdır. ₺₺ TR 36.9521915 34.8935596 True Türkiye Sigara İçilmez Yerel Rehber Nakit, Kredi Kartı
  4.7/5 6