icon

Taşyaran Vadisi Tabiat Parkı

 • (11 Yorum)

Gezilecek Yerler

4.0

Rezervasyon Yap

Müsaitlik & Fiyat Sorgula

 • ARA

 • YOL TARİFİ

 • KAYDET

 • WEB SİTESİ

Taşyaran Vadisi Tabiat Parkı Uşak bulunan Parklar 'den biridir. Bu sayfa Taşyaran Vadisi Tabiat Parkı hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Taşyaran Vadisi Tabiat Parkı hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Taşyaran Vadisi Tabiat Parkı düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Uşak Bölgesinden daha fazla gezilecek yer keşfetmek için Uşak sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfadaki bilgileri güncellemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsin.

Yerel Rehber olmak için iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

Özellikler

Taşyaran Vadisi Tabiat ParkıSigara İçilmez
Taşyaran Vadisi Tabiat ParkıPark Yeri
Taşyaran Vadisi Tabiat ParkıÜcretsiz
Taşyaran Vadisi Tabiat ParkıAçık Hava
Taşyaran Vadisi Tabiat ParkıGezilecek Yerler

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Yorumlar

4.0
Puanlama :


 • avatar

  @rotabelli

  Mükemmel bir doğa mükemmel bir manzara.. Kesinlikle gelip görmelisiniz. Ulaşım maalesef zor, tanıtım ve reklam işçiliği ile turist ve ziyarete katkı sağlanmalı.

 • avatar

  @fatodgu

  İnmesi bir o kadar kolay çıkması bir o kadar zor bir vadi ama güzel değişik bir atmosferi var çok gezilecek ve yürünecek bir alanı yok ama gelip görülesi bir yer. Terlik ile gelinmesi çok tehlikeli kayalar çok kaygan spor ayakkabı ve altı tırtıklı bir ayakkabı ile gelinmesi daha iyi her ihtimale karşı

 • avatar

  @selcukarayici5103

  (Konum yanlış) Yandex üzerinden gidin o doğru yoldan götürüyor . çocuklu aileler için sıkıntılı bir yer olabilir çok dik Taşdan merdivenleri var açıkçası pek resimlerdeki gözüktüğü gibi bir yer değil biz Ağustos sonu gittimizden dolayımıdır bilmem ama şu çok çok azdı ve çamurlu idi.

 • avatar

  @ismailunlu

  Çok harika bir tabiat ve Doğa Parkı. Mükemmel bir yer. Uşak taraflarına düşerse yolunuz mutlaka zaman ayırmanızı tavsiye ederim. Doğa harikası, görülmeye değer çok güzel bir yer diyebilirim. Pişman olmayacaksınız, buna eminim. Hem Uşak ta ilginizi çekecek daha bir çok şeyi bulabilirsiniz. Örneğin bir yada bir kaç adet BATTANİYE alabilirsiniz. Çünkü burada üretilen çok çeşitli ürünler bulacaksınız.

 • avatar

  @ekdellal

  Muhteşem bir tabiat harikası. Mutlaka görmelisiniz.

 • avatar

  @serhatt5489

  Kula-Uşak arasındaki yoldan yaklaşık 1.5 km içeride. Girişten solda yukarıdaki alan piknik alanı olarak yapılmış, masalar var. Sağ tarafta aşağıdaki alan ise vadiye iniyor. Çardak şeklinde üstü kapalı oturma yerleri var. Araç park yeri var, giriş ücretsiz.

 • avatar

  @sedatocalan606

  İzmir tarafından gelirken ana yoldan çıkıp tabelaları takip ederek ulaşabilirsiniz. Girişte kimse yoktu, herhangi bir ücret veya fiyat tabelası da göremedik. WC, çeşme ve oturmak için piknik masaları ve çardaklar var. Masaların arasında uyuklayan zararsız görünen bir köpek vardı. Bizi görünce yanımıza geldi, biz de biraz yemek verdik. Daha da yukarıda piknik için ayrılmış bölüm ve etrafı görebileceğiniz bir ahşap kule de var. Mevsim itibariyle hava çok susacaktı ve su da çok az görünüyordu, o yüzden vadi tabanına aşağıya kayalara inmedik. Ama buna rağmen kayalar çok güzel görünüyor. Görülmesi gereken bir yer. Muhtemelen bahar aylarında su daha çok iken çok daha güzel görünüyordur.

 • avatar

  @mesutbolme

  Böyle güzel görülesi yerin navigasyonda doğru yolu göstermemesi ve İzmir uşak yolu üzerinde gerekli yerde tabela olmamasından dolayı düşük not verdim. Belki gidebilsem 5* verirdim. Kesinlikle navigasyon gösterdiği yerden gitmeyin yoksa İzmirden uşaka gelirken dönüş yolunu geçmiş olursunuz

 • avatar

  @kemalilyassagir6176

  TAŞYARAN KANYONU, Uşak-İzmir Karayolu üzerinde su, rüzgâr ve tektonik hareketler sonucu oluşmuş. Vadiyi kaplayan ve zeminden başlayarak farklı renklere bürünen kayalar, bir ressamın renk paleti gibi görünmektedir. Taşyaran Vadisine özgü bitki örtüsü ve jeolojik oluşumlar, Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından gelen turistler için özel bir alan oluşturmaktadır.Su, vadide kayaları yararak, jeolojik açıdan çok ilginç ve özel bir kanyon oluşturmuştur. Benim ziyaret ettiğim bugünlerde su çok fazla yoktu. Köylülerin anlattığı kadarı ile suyun bol olduğu dönemlerde burada müthiş bir anbians oluşyormuş. Kış döneminde vadi güneş almadığından akarsu buz tutmaktadır. Ege bölgesinde bir akarsuyun buz tuttuğunu görmek neredeyse imkânsız ama Taşyaran’da bunun keyfini çıkarabilirsiniz. Yer yer 30 - 40 santimetreyi bulan saydam buz kütlesinin altında yüzen balıkları rahatlıkla izlenebildigi anlatıldı. Anayoldan 1 km içerde mutlaka girin ücretsiz. Tuvalet piknik masaları ve kafeterya var..

 • avatar

  @ahmetcan3298

  Uşak İzmir yolu üzerinde 1.5km yola yakınlıkta, gündüz geçerken mutlaka uğrayın, piknik alanları ve tuvaletler çok temiz 2022 temmuz da

 • avatar

  @defnegurakan

  Güzel görülesi sakin bir yer gezmek için yürüyüş için müsait. Çay su tuvalet imkanlarında var. Ücretsiz. Çay 3 TL.


 • Künye

  ✅ Gezilecek Yerler : Taşyaran Vadisi Tabiat Parkı
  ✅ Giriş Ücreti : Ücretsiz
  ✅ Yerel Rehber : 11 Değerlendirme
  ✅ Genel Puan : 4.0/5.0

  Çalışma Saatleri

  Pazartesi 09:00 - 17:00
  Salı 09:00 - 17:00
  Çarşamba 09:00 - 17:00
  Perşembe 09:00 - 17:00
  Cuma 09:00 - 17:00
  Cumartesi 09:00 - 17:00
  Pazar 09:00 - 17:00

  İşletmeyi Sahiplenin

  Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.  Katkı Sağlayanlar

  Gezilecek Yerler Taşyaran Vadisi Tabiat Parkı Taşyaran Vadisi Tabiat Parkı +908500000000 Taşyaran Vadisi Tabiat Parkı, 64100 Ulucak/Merkez/Uşak, Turkey Taşyaran Vadisi Tabiat Parkı Taşyaran Vadisi Tabiat Parkı hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Taşyaran Vadisi Tabiat Parkı Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada. ₺₺ TR 38.6204376 28.9726735 True Türkiye Sigara İçilmez Yerel Rehber Nakit, Kredi Kartı
  4.0/5 11