icon
Yükleniyor..

Tokadı Hayreddin Türbesi

 • (10 Yorum)

Gezilecek Yerler

4.6

Rezervasyon Yap

Müsaitlik & Fiyat Sorgula

 • ARA

 • YOL TARİFİ

 • KAYDET

 • WEB SİTESİ

Tokadı Hayreddin Türbesi Bolu bulunan Tarihi Mekanlar 'den biridir. Bu sayfa Tokadı Hayreddin Türbesi hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Tokadı Hayreddin Türbesi hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Tokadı Hayreddin Türbesi düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Bolu Bölgesinden daha fazla gezilecek yer keşfetmek için Bolu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfadaki bilgileri güncellemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsin.

Yerel Rehber olmak için iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

Özellikler

Tokadı Hayreddin TürbesiSigara İçilmez
Tokadı Hayreddin TürbesiPark Yeri
Tokadı Hayreddin TürbesiÜcretsiz
Tokadı Hayreddin TürbesiAçık Hava
Tokadı Hayreddin TürbesiGezilecek Yerler

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Yorumlar

4.6
Puanlama :


 • avatar

  @epigraf

  Ankara İstanbul otoyolunun Abant çıkışından ayrılarak gidebilirsiniz. Ormanlık alanda yeşillikler içinde manevi huzur bulacağınız bir mekan.

 • avatar

  @turgayyildiz5478

  Ben burayı her yıl ziyaret ederim son 2 yıldır gelmiyordum 21.08.22 de gittiğimde korkunç bir tablo ile karşılaştım buranın bütün maneviyatını bozmuşlar cami yıkılmış, içeriyi panayır ve piknik alanına çevirmişler , geçici mescid yapmışlar bay bayan girişi aynı , bir tane aşevi ve vakıf binası diye bir bina dikmişler içeriye gereksiz konfor sağlamış yöneticiler kendilerine buraya bu hale getirenlerden Allah hesap soracaktır .ÇOK YAZIK NEFİSLERİNE KURBAN ETMİŞLER BU MANEVİYAT YUVASINI

 • avatar

  @yakubterzi

  ELHAMDULİLLAH GİDİP GÖRMEK VE ORDA DUA ETME ŞANSIMIZ OLDU. Atmosferi çok güzel manevi kokuyor her tarafı giriş kısmı çok etkiliyeci, kesinlikle gidilmesi gerekiyor. Bolu şehir merkezinin 13 kilometre batısında, Elmalık Köyü sınırları içinde Abant yolu kavşağından 4 kilometre mesafede kuzey tarafta, kendi adı ile anılan bir tepe üzerinde, ormanlık alan içinde bulunmaktadır. Halvetiyye tarikatı mensubu Hayrettin-i Tokadi ve müritlerine ait mezarlar beton çerçeve içine alınmıştır. H. 930 (M. 1524) tarihinde vefat eden Hayrettin-i Tokadi’ye ait mezar demir kafes içerisinde yer almaktadır. Mezar taşları mermerden ve yeni yapımdır. BÜYÜK VELİ. İLİM İRFAN SAHİBİ BİR ALLAH DOSTU.

 • avatar

  @erhanayhan4350

  Hayreddin Tokâdî Hazretleri, Halvetiyye silsilenamelerinde, Allah Rasulü (s.a.v.)'nden itibaren mübarek silsilenin yirmi sekizinci halkasında yer alır. Hayreddin Tokâdî Hazretleri mürşidi çelebi Halife Cemaleddin Halveti Hazretleri'nce Bolu'da göreve tayin edilmiştir. Onun ne derece yüksek bir makama ulaştığına, o asrın önde gelen âlimlerinden Şeyh Şa'bân-ı Veli Hazretleri'ni yetiştirmiş olmasından anlayabiliriz. Hayreddin-i Tokadı Hazretleri, mürîdlerinden Şeyh Şa'ban-ı Velî Hazretleri'ni 937 (m.1530–31) yılında hilafet vererek Kastamonu'ya uğurlamıştır. Kendisi bu tarihten sonra üç yıl kadar daha irşad hizmetine devam etmiş. Hicri 940 (m.1533) yılında vefat etmiştir. Bu kutlu zatı muhakkak ziyaret edin. Bu manevi atmosferi yaşayın.

 • avatar

  @karisikvideolar176

  Hayreddin Tokâdî Hazretleri, Halvetiyye silsilenamelerinde, Allah Rasulü (s.a.v.)'nden itibaren tarikat zincirinin yirmi sekizinci halkasında yer alır. Bu zat hakkında kaynaklarda fazla bilgi yoktur. Ancak mürşidi Çelebi Halife Cemaleddîn-i Halveti Hazretleri'nin Amasya'da doğduğu ve medrese tahsilini tamamladıktan sonra Halvetiyye şeyhlerinden Tâhirzâde Tokâdî Hazretleri'ne intisap ettiği bilinmektedir. Onun vefatıyla Bahâeddin-i Erzincânî Hazretleri'ne yeniden intisap etmiş, sülûkünu tamamlayarak hilafet almıştır. Sırasıyla Tokat, daha sonra Amasya'da irşad hizmetine devam ederken, Amasya'da o sırada vali bulunan II. Beyazıd ile tanışarak dostluk kurmuşlardı. Bu dostluk, II. Beyazıd'in padişah olmasından sonra, Sadrazam Koca Mustafa Paşa aracılığı ile İstanbul'a alınarak orada da devam ettirilmiştir. Hayreddin-i Tokâdî Hazretleri'nin, Çelebi Halife Cemaleddin-i Halvetî Hazretleri'ne Tokat'ta iken intisap ettiği talebeliğini Amasya'da devam ettirdi­ği, daha sonra da mürşidinin emri üzerine İstanbul'a geldiği anlaşılmaktadır. Nitekim sonraları halifesi, halefi ve damadı olan Merzifonlu Yusuf Sinan (Sümbül) Efendi Hazretleri de, Amasya'da kendisine intisap eden ve İstan­bul'a geldikten sonra mürşidinin emriyle oraya gelenlerden biridir.

 • avatar

  @yt4757

  Bolu’da yeşillikler arasında bir yerde. Büyük bir parkın içerisinde. “Edep Ya Hu” yazısıyla titreyerek girilen bahçede cami ve aşevi de mevcut. Dışarıda alışveriş yapılabilecek yöresel ürünlerin satıldığı , çay kahve içilebilen yerlerin de olduğu misafirperver yöre halkıyla iç içe samimi bir yer.

 • avatar

  @halilyavuz5834

  Edeb ya hu, Hayreddin Tokadi, Bolu, Merkez'de türbe ve dergahı bulunan Halvetiyye tarikatı şeyhi, mutasavvıf ve velidir. Yöre halkı arasında Tokadi Hayrettin de olarak bilinir. Çelebi Halife Cemaleddin-i Halvetî'ye Tokat'ta iken intisap etmiş, Amasya'da talebeliğine devam etmiş, ve mürşidinin emri ile İstanbul'a gitmiştir. İrşad faaliyetini Bolu’da ve Düzce Pazar’da sürdüren Hayreddin Efendi, Halvetiyye-Şâbâniyye’nin kurucusu Şâbân-ı Velî’nin mürşididir. Onun yanı sıra Muslihuddîn-i Konrapavî ve Mahmûd-ı Kürevî gibi halifeler yetiştirmiştir. Bolu’ya 13 km. mesafedeki Elmalık köyünde Hayreddin Efendi’ye nisbet edilen bir mezar bulunmakta, yaz mevsiminde burada çok geniş bir katılımla anma törenleri yapılmaktadır.

 • avatar

  @tamercebi8186

  Otobandan İstanbul Ankara yolunda Ankara yönüne doğru Bolu tünelini geçtikten sonra Abant çıkışından çıkın ve sola dönerek tabelaları takip ederek 3-4 km mesafede çok güzel bir yer. Enerjik ve muhteşem doğa güzelliği içinde Tokadi Hayrettin efendi türbesine ulaşıyorsuz. Köylü pazarıda hemen yanında. Güzel bir mola verme ve dinlenme noktası.

 • avatar

  @tubataskan380

  Yeşillikler içinde huzurlu bir yer. Tek sıkıntı doğal dokuyu bozarak yeni yerler yapılması. Otoparkı var. Piknik yapabileceğiniz bir alan. Bolu merkeze yakın bir konumda bulunuyor.

 • avatar

  @ugurkaya6397

  Otobandandan cikinca 10 dk ulaşılıyor çok güzel manevi bir havası var 17 yıldır seyahat içi turkiyeyi dolaşıyorum belki yüzlerce kez geldim 4 yıl önce farkettim otaban tesislerinde namaz kılana kadar hayrettin tokai hazretlerinin orda tarihi camide kılmanızı tavsiye ederim ayrıca kışın abdest almak için sıcak suyu da var otopark sıkıntısı yok köylü annelerimizin alış veriş de yapma imkanı var doğası muhteşem yukarıda ufak goletide var ayrıca as evide var çay içme yerine mevcut bunların hepsi ücretsizdir abant gölüne gidene kadar yada yedi gollere burayı tavsiye ederim hemde çok yakın otobana higway tesislerine ziyaret ederseniz kesinlikle pişman olmuycaniz bir yer benim gibi her tur devamlı ziyaret etmenize vesiyle olucak yazında kışında muhteşem bir yer


 • Künye

  ✅ Gezilecek Yerler : Tokadı Hayreddin Türbesi
  ✅ Giriş Ücreti : Ücretsiz
  ✅ Yerel Rehber : 10 Değerlendirme
  ✅ Genel Puan : 4.6/5.0

  Çalışma Saatleri

  Pazartesi 09:00 - 17:00
  Salı 09:00 - 17:00
  Çarşamba 09:00 - 17:00
  Perşembe 09:00 - 17:00
  Cuma 09:00 - 17:00
  Cumartesi 09:00 - 17:00
  Pazar 09:00 - 17:00

  İşletmeyi Sahiplenin

  Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.  Katkı Sağlayanlar

  Gezilecek Yerler Tokadı Hayreddin Türbesi Tokadı Hayreddin Türbesi +908500000000 Abant Sapağı Mevkii Yeşilköy, 14030 Bolu Merkez/Bolu, Turkey Tokadı Hayreddin Türbesi Tokadı Hayreddin Türbesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Tokadı Hayreddin Türbesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada. ₺₺ TR 40.7313372 31.4696181 True Türkiye Sigara İçilmez Yerel Rehber Nakit, Kredi Kartı
  4.6/5 10