Gezilecek Yerler


Gezilecek Yer Ekle

YerelNET Gezilecek Yerler kategorisine içerik eklemek için hemen aşağıdaki bağlantıyı kullan.
Katkı Sağlayanlar

Gezilecek Yerler kategorisinde 7327 sonuç bulundu.

Niğde Kalesi

Niğde Kalesi

Niğde Kalesi: Niğde bölgesinde bulunan Popüler Yerler ‘den biridir.Niğde Kalesi Hakkında Yerel Rehberler tarafında yazılmış binlerce yorumu okumak için YerelNET sitesini ziyaret edin.

Sarımsaklı Plajı

Sarımsaklı Plajı

Sarımsaklı Plajı Balıkesir bulunan Popüler Yerler 'den biridir. Adını geçmiş zamanda bu bölgedeki kilise ve evlerin yapımı sırasında kullanılan sarı renkli taşlardan alan Sarımsaklı, Ayvalık ilçesinin şirin bir tatil beldesidir. Ilıman iklimin etkisi altında olan bu belde, kışları ılık ve yağışlı geçerken yazları ise kurak bir hava yaşatıyor.

Aigai Antik Kenti

Aigai Antik Kenti

Aigai Antik Kenti'nin Temnos ile beraber MÖ 547 yılında Perslerle savaşa girdiği ve şehri başarılı bir biçimde savundukları da ifade edilmektedir. Aynı zamanda da bu küçük kentin Pergamon Krallığı’nın zeminini oluşturduğundan da bahsedilmektedir.

Çubucak Tabiat Parkı

Çubucak Tabiat Parkı

Çubucak Tabiat Parkı Marmaris bulunan Parklar 'dan biridir. Marmaris’in gözde tatil noktaları arasında yer alan Çubucak Tabiat Parkı özellikle yaz sezonunda ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Çubucak Tabiat Parkı, sadece kamp yapanlara değil, günübirlik piknik yapanlar için de hizmet veriyor. Kampçılardan ayrı bir alanda mangal yakarak piknik yaparken durgun denizinde serinleme imkanınız bulunuyor.

Derinkuyu Yeraltı Şehri

Derinkuyu Yeraltı Şehri

Derinkuyu Yeraltı Şehri 'nin ilk yerlileri Asur kolonilerine kadar uzanıyor. II. yüzyılda Roma İmparatorluğu'nun zulmünden kaçan ilk Hıristiyanlar Antakya ve Kayseri üzerinden Kapadokya'ya gelerek buraya yerleşmişler. Bölgedeki yeraltı şehirlerini kuran ilk Hıristiyanlar, girişleri kolayca fark edilemeyecek şekilde yapılmış bu şehirlerde saklanarak Romalı askerlerin zulmünden kurtulabilmişler.

Taksiyarhis Kilisesi

Taksiyarhis Kilisesi

Taksiyarhis Kilisesi Ayvalık bulunan Dini Yerler 'den biridir. Bildiğiniz gibi Ayvalık çok uzun yıllardır insanlar tarafından yerleşim yeri olarak kullanılıyor. Haliyle eski dönemlerden kalma çok sayıda eser bulunmakta. Şehirde yer alan Taksiyarhis Anıt Müzesi de bunlardan bir tanesi.

Saatli Cami

Saatli Cami

Saatli Cami Ayvalık bulunan Dini Yerler 'den biridir. Kesin bir bilgi olmasa da 19. yüzyılda inşa edildiği düşünülen yapı o dönemde Agios Yannis Kilisesi olarak hizmete girmiş. Harika bir mimariye sahip olan kilise 1928 senesine kadar kilise olarak hizmet verdikten sonra camiye çevrilmiş ve günümüze bu formda ulaşmayı başarmış.

Şeytan Sofrası

Şeytan Sofrası

Şeytan Sofrası Ayvalık bulunan Popüler Yerler 'den biridir. Ayvalık ve Midilli adalarını kuş bakışı gösteren bu noktada muhteşem bir manzara ile karşı karşıya geleceksiniz. Özellikle gün batımını izlemek için bu bölgeye çıkabilir ve harika fotoğraflar yakalayabilirsiniz.


Türkiye'de görülmesi gereken 1000'den fazla rotayı YerelNET ile hemen keşfetmeye başlayın. Ziyaretçiler tarafından yazılmış yüzbinlerce yorum ve daha fazlası ile sende Türkiye 'yi YerelNET ile keşfetmeye başla. Gezilecek Yerler, Yeni Rotalar ve Arkadaşlıklar ve daha fazlası YerelNET 'de.