icon

Üsküdar Nakkaştepe Millet Bahçesi

 • (9 Yorum)

Gezilecek Yerler

4.1

Rezervasyon Yap

Müsaitlik & Fiyat Sorgula

 • ARA

 • YOL TARİFİ

 • KAYDET

 • WEB SİTESİ

50 bin metrekarelik boğaz manzaralı mesire alanımız, piknik alanları, spor alanları,  tenis kortu, biyolojik göleti, açık ve kapalı çocuk oyun alanı, doğa kaşif atölyesi, macera parkuru, uçan yol ve manzara seyir terası ile hizmet vermektedir. Nakkaştepe Millet Bahçesinin olduğu yer eskiden askeriye tarafından kullanılıyordu. Askeriye buradan taşındıktan sonra Vakıflar Genel Müdürlüğü burayı 29 seneliğine kiraya çıkardı. İşte tam bu esnada Üsküdar Belediyesi tarafından Üsküdar’ı güzelleştirme projesi çerçevesinde hizmete sunulan Nakkaştepe Millet Bahçesi açılmış oldu. Boğaz manzarasının tadını en iyi çıkarabileceğiniz yerlerden biri bu park 2500 kişi kapasiteli'dir. Parkta 200’ün üzerinde piknik masası ve park yeri mevcuttur. 

Nakkaştepe Millet Bahçesinde güzellik çalısı, kırmızı hanım tuzluğu, fırça çalısı gibi enteresan bitkiler de bulunuyor. Nakkaştepe Millet Parkı eğlenceli bir gün geçirebilmeniz için ihtiyaç duyacağınız birçok alternatif barındırıyor. Spor alanları, macera parkuru, uçan yol, tenis kordu, gölet ve şelale bunlardan bazıları. Bu arada WC, bay-bayan mescidleri de mevcut. Şehrin en önemli yapılarını, semtlerini buradan kuş bakışı görme imkânınız olacak. Büyük Çamlıca Camii’ni de buradan izlemeniz mümkün.

 • 50 bin m²’lik Boğaz Manzaralı Mesire Alanı
 • Piknik Alanları
 • Gezinti ve Dinlenme Alanları
 • Yürüyüş Parkuru
 • Macera Parkuru
 • Açık ve Kapalı Çocuk Oyun Alanları
 • Fitness Alanları
 • Tenis Kortu
 • Zipline
 • Biyolojik Gölet ve Şelale
 • Manzara Seyir Terasları
 • Uçan Yol
 • Ahşap Köprü
 • Amfi Alanı
 • Mucit Evi (Doğa Kâşif Atölyesi)
 • Bitki Gösterim Alanı
 • Etkinlik Çayırı
 • Kafe
 • Bay Bayan Mescit ve WC

Nakkaştepe Millet Bahçesi'nde Bulunan Ağaç Türleri

 • Abelia grandiflora ‘Kaleidoscope’ (Sarı Alaca Yapraklı Güzellik Çalısı)
 • Berberis thunbergii ‘Atropurpurea’ (Kırmızı Hanım Tuzluğu)
 • Callistemon leavis (Fırça Çalısı)

Nakkaştepe Millet Bahçesi Giriş Ücreti ?

Bu güzel alanı ziyaret etmek tamamen ücretsizdir. Ancak araçla gelecekler için otopark ücreti 5 TL 'dir.

Hazır Gelmişken

İstanbul'da Üsküdar bölgesinde gezilecek ve keşfedilecek daha bir çok nokta bulunmaktadır. Sitemizde yer alan Üsküdar sayfasını ziyaret ederek gezilecek diğer yerleri keşfedebilirsiniz.

Özellikler

Üsküdar Nakkaştepe Millet BahçesiSigara İçilmez
Üsküdar Nakkaştepe Millet BahçesiPark Yeri
Üsküdar Nakkaştepe Millet BahçesiÜcretsiz
Üsküdar Nakkaştepe Millet BahçesiAçık Hava
Üsküdar Nakkaştepe Millet BahçesiGezilecek Yerler

Fiyatlar

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Yorumlar

4.1
Puanlama :


 • avatar

  @gezim

  11.09.2022 pazar günü oradaydık. Otomobil 20 tl motosiklet 10 tl giriş ücreti. İçerisinde her ihtiyacınızı karşılayacak olanaklar mevcut. Çocuk parkı, kapalı oyun alanı (ücretsiz, kayıt yaptırmanız yeterli), antrenman parkurları, yürüyüş yolu, gölet, tenis kortu (nasıl faydalanılır sormadık), zeplin, dondurmacı, büfe, yemek için mekan mevcut (gözlemeyi yapıyorlar yiyorsunuz :)), göletin orada oturma yerlerinde dinlenmek için ufak, tahta oturaklar var. Hafta içi daha güzel olur, hafta sonu erken gelmelisiniz, aksi halde boş masa olmayabilir. Fotoğraf çekimi için çok güzel manzarası var. Boğaz köprüsünün hemen bitişi zaten, boğaz olduğu gibi fotoğrafınızın arka planı. Yeşillik ve gölgelik içinde çay içip, piknik yapabilirsiniz. Elbette ateş yasak, mangal yasak. Temiz hava, güzel manzaranın tadını çıkarın. Çocuklar için çok güzel. Bayır olduğu için girişte hep aşağı doğru iniyorsunuz, çıkışta oraları geri yürüyorsunuz :) Otomobil girişi için sıra bekleyebilirsiniz, çıkanlar olduğu müddetçe girişe kontrollü bir şekilde izin veriyorlar. Olsun beklemeye değer bir yer. En az 3-4 saatinizi geçirin.

 • avatar

  @betulbayraktar2388

  Üsküdar da boğaza nazır bir millet bahçesi. Otopark gün boyu 20TL.(agustos 2022 fiyatı) Çokça masa var piknik için ancak haftasonu sabah 9 dan sonra gelirseniz yer beğenme lüksünüz olmaz bulduğunuz boş masaya oturmanız lazım. Saat 11 den sonraya kalırsanız kalkan birileri olur mu diye masaların etrafında beklemeniz gerek. Fotoğrafları ekliyorum. Güzel yer ancak yokuşta olduğu için yürümek zor. Yaşlılar için içeride belediyenin özel aracı ile ulaşım sağlanabilir.

 • avatar

  @yagmuryildirim

  Sosyal tesisler çok uygun ve kaliteli. Boğaz manzarasına karşı 35 tl'ye köfte ekmek yedik. Hem de malzemeden çalmayıp ekmeğin içindeki köfteyi dolu dolu tutmuşlar. Kokusundan ve tadından belli olacağı üzere gerçek dana etinden yapılmıştı. Bu fiyata bu kalite hem de boğaz manzarası eşliğinde; başka bir yerde imkansız:) Tek eksisi aşırı kalabalığı ama işte ama bu zaten İstanbul'un genel problemi maalesef. (Düzenleme: 10 gün sonra bu sefer ailemle köfte ekmeğe geldik. Fiyatı 40 lira olmuş. Sadece 10 günde bütün ürünlere 5'er 10'ar lira zam yapılmış. Eylül ayında 50 liraya çıkar artık. Ayrıca köfte tezgahındaki elemanlar aşırı ağır çalışıyorlar. Önümüzde sadece 3 kişi olmasına rağmen yarım saatten fazla sıra beklemek zorunda kaldık. Ekmek de aşırı bayattı. Önceki sefer yediğim, millete övmekle bitiremediğim o muhteşem köfte ekmekle zerre alakası yoktu. 10 günde kaliteyi bu kadar düşürebileceklerini cidden hiç tahmin etmiyordum. Bir daha önünden bile geçmem, siz araplarla devam...

 • avatar

  @drguvenaksu8455

  Genel anlamda iyi bir millet bahçesi olmasına rağmen eksi tarafları var. Artıları: # Sıkça piknik masaları olduğundan yer bulma sıkıntısı yaşayamazsınız. # Piknik dışında sporsal faaliyetlerin de yapılma imkanı mevcut #Sadece otopark ücreti 20 TL ödeniyor onun dişinda herhangi bir ücret yok. #Manzarasi, göleti, şelalesi ve seyir alanlarıyla farkını gösteren bir yer. Eksileri: #Cogunlukla yokuşu olduğundan malzeme taşımak epey yoruyor çünkü araci sadece otopark alanına bırakabiliyorsunuz. Haftasonu geç saatlerde gelmeyin aşırı kalabalık olur yer bulmakta zorluk çekersiniz #Mangal yasak olduğundan ancak aperatif veya kahvaltılık malzemeyle durumu idare edersiniz.

 • avatar

  @mehmet5395

  İSTANBUL’UN İLK MİLLET BAHÇESİ  (NAKKAŞTEPE MESİRE ALANI) 90 bin metrekarelik boğaz manzaralı mesire alanımız, piknik alanları, spor alanları,  tenis kortu, biyolojik göleti, açık ve kapalı çocuk oyun alanı, doğa kaşif atölyesi, macera parkuru, uçan yol ve manzara seyir terası ile hizmet vermektedir. Alan İçerisinde; 50 bin m²’lik Boğaz Manzaralı Mesire Alanı Piknik Alanları Gezinti ve Dinlenme Alanları Yürüyüş Parkuru Macera Parkuru Açık ve Kapalı Çocuk Oyun Alanları Fitness Alanları Tenis Kortu Zipline Biyolojik Gölet ve Şelale Manzara Seyir Terasları Uçan Yol Ahşap Köprü Amfi Alanı Mucit Evi (Doğa Kâşif Atölyesi) Bitki Gösterim Alanı Etkinlik Çayırı Kafe Bay Bayan Mescit ve WC

 • avatar

  @yunusozal8030

  Pazar gününu huzurlu bir wekildengecirmek yerine nasıl daha çile çekerim derseniz gidin. Kalabalık plansizlik yetersiz kapasite piknik alanlarinin yetersizliği dik bir yokuş. Kendi masanizi ortunuzu serebilecek düz bir alanin oamasi. Giriş için uzun bir süre beklemeniz gerekiyor. Neden çünkü paralı. Vergi veren bir vatandaş olarak neden ben ülkenin bir hizmetine para ile giriş yapıyorum. Açıkçası geldigimize pişman olduk. Plansizlikta başka birşey degil. Madem otomobil ve motorlardan para aliyorsun Ödeme için yaya elinde mobil pos okutan birini gezdirirsinjz yada Öncesinde bilet satarsın online giren karekod okutp girebilir. Girişte görevliye sorduğumda park yerinden dolayı beklendiğini söyledi. Madem park sorunu var 2 görevli bulundur millet düzgün parketsin yardım et. Tamamen pişmanlık Piknik masalari var güzel fakat haftasonu kalabalık olduğunda masa bulamazsanız. Hadi ben kendi masami getireyim derseniz belediye piknik masalarini şu bir zemin üzerine oturtmuş ama diğer insanları düşünmemiş. İnsanların örtülerini serebilecegi bir alan olması gerekiyor. Diğer türlü bayır asagiya piknik yapıyorsunuz. Özetle bu ziyaret bize Nakkaştepe değil ciletepe olduğunu hissettirdi. Ortamın güzelliğini sildi süpürdü.

 • avatar

  @yavuzbeyefendi

  Bugün Nakkaştepe parkını ziyaret ettik, çocuğumuzu oyun parkında oynatmak istedik. Kapısında 4 yaş yazıyordu, ama 4 yaştan küçükleri haziran sonu doğumlulara kadar alıyorlardı. Benim oğlum 5 temmuz dogumlu olduğu için alınmadı. Ve tabiyki cocugum çok ağladı. Geldigime bin pişman ettiler beni. Keşke muhatap olduğumuz kişiler daha merhametli, daha insancıl kisiler olsaydı da bir çocuğu ağlatmasalardı. Çocuklara karşı duyarlı olmayan kişiler lütfen bu mesleği yapmayın. Beni ve çocuğumu üzmeye sizin hakkınız yoktu. Belki bana diyeceksiniz ki kurallar var Bana sunu net deseler yine tamam dicem biz 4 yaşını doldurmayan çocuğu kesinlikle alamıyoruz ancak haziranin sonu dogumlu cocukta 4 yaşında olmuyor. Yani 25 haziran dogumlu cocukta suan 4 yaşında olmuyor. 5 günle almamak işini yapamamaktır. 5 günden dolayı almamak ağaç gibi orda oturmaktır. Keşke bu işi daha severek yapsanız, keşke çocukları sevseniz, biraz empati yeteneginden yoksun olmasanız

 • avatar

  @niyazigungor6359

  Nakkaştepe Millet Bahçesinde köprü ve boğaz manzarası istiyorsanız tek ve en güzel görüntüsü olan yer haritada işaretlediğim yer. İzlenimlerim şu yönde olumlu-olumsuz; Yayalara giriş ücretsiz, araç otopark ücreti 20 tl tüm gün için güncel fiyat. Büfe ücretleri ; çay bardak 5tl,termos çay 50tl, gözleme 15,tl dondurma çeşitleri 10-15 tl, Zipline ücreti 75tl Hafta sonu gidecekseniz 8-12 arasında sakin olduğu için gidebilir ve rahatlıkla kahvaltınızı yapabilirsiniz. Çocuk eğlence yerleri ve parkı mevcut. Ayrıca mesciti, wcleri, çeşmeleri mevcut. Erkek wc yetersiz ve temiz olduğu söylenemez. Mucit evi kapalı ve peyzajı bakımsız. Macera parkuru aktif değil fakat girişi kapatılmadığı için insanlar girip parkuru ekipmansız test ederken kendine zarar verebilir.Nakkaştepe sitesindeki otopark ücreti ile güncel fiyat uyuşmuyor. Zipline çok kısa mesafe olmasına rağmen fiyatı yüksek. Ayrıca aşırı sıradan dolayı saatlerde beklemek zorundasınız. Büfe çalışanları az olduğu için yine dakikalarca sıra beklemek zorundasınız. Daha fazlası ve sorularınız için @gungornyz

 • avatar

  @nurselcelik7698

  ✏giriş ücreti motosiklet için 5,00 TL, otomobil için 15,00 TL. ✏mangal yakmak yasak. ✏içeride tuvaletler, mescit, macera parkı, gölet, büfe var. Tuvaletler daha temiz olabilirdi. ✏ belediyeye ait büfede ise fiyatlar ( bu pahalılıkta) gayet makul. Örneğin; çay 3,00 TL, kahve çeşitleri 8,00 TL, karışık tost 18,00 TL, kumpir 25, 00 TL. ✏manzarasına diyecek yok zaten muhteşem... Bol bol yeşil ve mavi görüyorsunuz. Betonlaşmış şehirde, yeşile olan hasretinizi bir nebze de olsa giderebilirsiniz. ✏altunizade durağında indikten sonra yürüyerek rahat bir şekilde Nakkaştepe' ye ulaşabilirsiniz. Avrupa yakasında oturanlar dönüşte, göletin aşağısına doğru yürüyüp caddeye çıktıktan sonra metrobüsü (10-15 dk. yürüme mesafesinde) kullanabilirler. Çok ama çok beğendim, harika bir yer?


 • Künye

  ✅ Gezilecek Yerler : Üsküdar Nakkaştepe Millet Bahçesi
  ✅ Giriş Ücreti : Ücretsiz
  ✅ Yerel Rehber : 9 Değerlendirme
  ✅ Genel Puan : 4.1/5.0

  Çalışma Saatleri

  Pazartesi 08:00 - 22:00
  Salı 08:00 - 22:00
  Çarşamba 08:00 - 22:00
  Perşembe 08:00 - 22:00
  Cuma 08:00 - 22:00
  Cumartesi 08:00 - 22:00
  Pazar 08:00 - 22:00

  İşletmeyi Sahiplenin

  Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.  Katkı Sağlayanlar

  Gezilecek Yerler Üsküdar Nakkaştepe Millet Bahçesi Üsküdar Nakkaştepe Millet Bahçesi +902165313000 Kuzguncuk, Gümüşyolu Çk Sk No:4, 34674 Üsküdar/İstanbul, Turkey Üsküdar Nakkaştepe Millet Bahçesi Üsküdar Nakkaştepe Millet Bahçesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Üsküdar Nakkaştepe Millet Bahçesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada. ₺₺ TR 41.0351631 29.0409899 True Türkiye Sigara İçilmez Yerel Rehber Nakit, Kredi Kartı
  4.1/5 9