icon

Vazelon Manastırı

 • (5 Yorum)

Gezilecek Yerler

4.0

Rezervasyon Yap

Müsaitlik & Fiyat Sorgula

 • ARA

 • YOL TARİFİ

 • KAYDET

 • WEB SİTESİ

Vazelon Manastırı Maçka bulunan Popüler Yerler 'den biridir. Bu sayfa Vazelon Manastırı hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Vazelon Manastırı hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Vazelon Manastırı düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Maçka Bölgesinden daha fazla gezilecek yer keşfetmek için Maçka sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfadaki bilgileri güncellemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsin.

Yerel Rehber olmak için iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

Özellikler

Vazelon ManastırıSigara İçilmez
Vazelon ManastırıPark Yeri
Vazelon ManastırıÜcretsiz
Vazelon ManastırıAçık Hava
Vazelon ManastırıGezilecek Yerler

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Yorumlar

4.0
Puanlama :


 • avatar

  @ercanmirasyedi

  TABELA KOYMUŞLAR AMA DAĞ YOLU.KAÇ KM YE GİDİLİR YOL TESİS VAR MI TUVALET VARMI?HİÇ BİR ŞEY YOK.BAŞINIZA İŞ ALMAYIN. HAZIR DEĞİL.KÜLTÜR BAKANLIĞIMIZA SESLENİYORUM TABELA KOYMAKLA İŞ BİTMİYOR.BURADA ADAM BİLE ÖLÜR.ALLAH KORUSUN.

 • avatar

  @hakanberberoglu1293

  Maçka tarafından giderken ilk tabeladan değil 2. Tabeladan girdik. Bi yere kadar yolu güzeldi fakat son 3-5 km yol bozuk. Asıl önemli olan manastıra çıkan patikayı bulmak. Ben fotolarını koyuyorum umarım bulabilirsiniz. Manastıra gelecek olursak yazın gittiğimiz için heeer yer ot kaynıyordu. Isırgan otları boyum kadar, dikenler kafam kadardı. Batonlarla gittik gene de zorlandık. Normal giriş kapısı otlarla, dikenlerlerle kapalı olduğu için bi delikten girdik. İçerisi yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya. O yüzden dikkatli ilerledik. Keşke burası işlerken görebilseydik dedim.

 • avatar

  @eyupkuzyurt4026

  Keşke girişini de bulabilseydik. Yollar acayip kötü, toprak taş çamur vs ne ararsan var. Bu kadar eziyet bu manastır için çekilmez. Yol yapılmadan bir daha gitmem

 • avatar

  @anonymousperson8525

  Köy yolundan gidilirse güzel olan fakat eski yol tercih edildiğinde yürümesi 1-2 saat süren yolculuk sizi bekliyor. Yürürken etrafın sessizliği ve doğa sizi etkiliyor. En son kenarıda yasak tabelasını görünce tırmanmaya başlıyorusunuz. Manastırın taşla birleştiği yerde bir delik var oradan içine girilebiliyor. Yapı gerçekten çok eski ve restorasyon + yol yapımı şart. Manastır gerçekten görülmeye değer.

 • avatar

  @paylungunes

  Manastırı gösteren son tabeladan sonra iki buçuk saat dik bir yokuş çıktık (araba kiralık olunca insan o yolu çıkmaya korkuyor, ama arazi aracı varsa sanırım yürüme süresi yarım saate falan iner çok rahat) Ardından da patika tırmandık. O çam ağaçlarını, o dereyi, mükemmel manzarayı, ama bunun yanında kara cahil tiplerin gelip o duvar sanatını harap etmelerini, define var sanıp da dinamitle patlattıkları taşları da asla unutamam. Yine de görmeye değer. Ayrıca Vazelondan artan gelirler ile Sümela manastırı yapılmış. Yani bu yapı Sümela'nın anası gibi bir şey. Ayrıca inanılmaz eski, ta 270 yılında inşası başlamış. Tepeden şöyle bir bakınca ne yorgunluk kalıyor ne stres.


 • Künye

  ✅ Gezilecek Yerler : Vazelon Manastırı
  ✅ Giriş Ücreti : Ücretsiz
  ✅ Yerel Rehber : 5 Değerlendirme
  ✅ Genel Puan : 4.0/5.0

  Çalışma Saatleri

  Pazartesi 09:00 - 17:00
  Salı 09:00 - 17:00
  Çarşamba 09:00 - 17:00
  Perşembe 09:00 - 17:00
  Cuma 09:00 - 17:00
  Cumartesi 09:00 - 17:00
  Pazar 09:00 - 17:00

  İşletmeyi Sahiplenin

  Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.  Katkı Sağlayanlar

  Gezilecek Yerler Vazelon Manastırı Vazelon Manastırı +908500000000 Coşandere, Maçka Yolu No:36, 61750 Maçka/Trabzon, Turkey Vazelon Manastırı Vazelon Manastırı hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Vazelon Manastırı Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada. ₺₺ TR 40.7597893 39.5299741 True Türkiye Sigara İçilmez Yerel Rehber Nakit, Kredi Kartı
  4.0/5 5