icon
Yükleniyor..

Yılankale

Yılankale Adana bulunan Popüler Yerler 'den biridir. Bu sayfa Yılankale hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Yılankale hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Yılankale düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Adana Bölgesinden daha fazla gezilecek yer keşfetmek için Adana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfadaki bilgileri güncellemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsin. 

Yerel Rehber olmak için iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

Devamını Göster

Yılankale Sigara İçilmez
Yılankale Park Yeri
Yılankale Ücretsiz
Yılankale Açık Hava
+(1)

Sıkça Sorulan Sorular


Konum


Yorumlar 4.2 Puan

 • avatar

  @mnurettinkahraman

  Tırmanması keyifli, manzarası müthiş. Bahar aylarını tercih etmek lazım ziyaret için. Yazın çok sıcak oluyor. İyi ki gitmişiz. Tek uyarım çocuklar İçin biraz sarp olabilir, dikkatli olmakta fayda var.

 • avatar

  @enginmusaaslan

  Kaleye çıkana kadar canınız çıkıyor hele ki benim gibi yazın ortasında gittiyseniz vah halinize kalenin surları sağlam gibi görünsede içi perişan bir halde otlar insan boyu çok bakımsız belli bir yerden sonra zaten yolda yok kayalardan tırmanarak çıkıyorsunuz.

 • avatar

  @behicedagci

  Günümüze kadar gelmeyi başarabilmiş güzel bir tarihi kale. Ancak havanın sıcaklığı sebebiyle biz yukarı çıkmadık. Yolun başlangıcındaki kafede soğuk köy ayranı içtik. Bir de çocukla gitmenizi tavsiye etmem. Kaleye çıkmak için ise sabah erken ya da öğleden sonra aksama yakın vakit uygun. Bir de keşke başka yerlerdeki gibi duzenlemeler burada da yapılsa da kaleye rahat çıkılsa.

 • avatar

  @turkanyildiz

  Gezip görmek için güzel bir kale,manzarası harika fakat kaleye çıkmak ciddi efor gerektiriyor. Zirveye ulaşmak için 3 kapı geçmeniz gerekiyor. 1. Kapıya kadar sorun yok fakat 2. Kapıdan sonra sıkıntı başlıyor. Yukarıya çıkmak için 15-20 dk tırmanmak gerekiyor ,düz bir yol yok. Büyük ve düzensiz taşlar var ve hepside inanılmaz kaygan. O yüzden altı kaymayacak ayakkabı ile gitmeniz iyi olur. Yukarıya çıkarken mutlaka su alın yanınıza. Küçük çocuklar için uygun bir yer değil. Çocuklarla giderseniz çok dikkatli olun. Zirveye çıktığınızda kenarlarda korkuluk yok.O yüzden çok dikkatli olunması gerekiyor.

 • Meraklısı için gidip görülmesi gereken çok güzel bir kale. Diğer tarihi yapılara kıyasla çok iyi korunmuş fakat ulaşım bir yerden sonra tırmanmaya dönüyor. Yorucu bir iniş-çıkış gerektirdiğinden ziyaretin herkes için uygun olmadığı göz önünde bulundurulmalı.


Yorum yazabilmek için gerekli.Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar