Afrodisias Müzesi

Afrodisias Müzesi: Karacasu bölgesinde bulunan popüler Müzelerden 'den biridir. Bu sayfa Afrodisias Müzesi hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Afrodisias Müzesi hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Afrodisias Müzesi düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Karacasu Bölgesinde daha fazla müze keşfetmek için Karacasu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfayı düzenlemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsiniz.
Daha fazla göster

Afrodisias Müzesi Sigara İçilmez
Afrodisias Müzesi Müze
Afrodisias Müzesi Tarihi Yer
Afrodisias Müzesi Müze Kart Geçerli
+(2)

Konum

Geyre, 09385 Karacasu/Aydın, Turkey Yol Tarifi

Sıkça Sorulan Sorular

Yorumlar 5 Puan

 • avatar

  Merve Üstündağ

  Ara Güler 1958 yılında Aydın'da kaybolması sonucu bu antik kentin ortaya çıkmasını sağlamis. Keşif öncesi antik kent kalıntıları köy halkı tarafından kendi medeniyetleri ile karışık şekilde kullanılıyormuş. Ara Güler'in çektiği fotoğraflarda köyde yaşayan insanlar tarafından Roma sütunları ve mimari parçaların kullanıldığı görülüyor.Örneğin tarihi lahitler bile üzüm şırası süzmek için kullanılıyor ve köyün her yeri tarihi eserlerle dolu. Bu köydeki tüm mimari yapı, Roma dönemi eserlerini barındırıyor. Keşif sonrası araştırma yapan Ara Güler hiçbir iz bulamaz ve devlet kurumlarına iletir fotoğrafları ve yazısını ancak bir dönüş alamaz. Sonra fotoğrafları Times’a gönderir. Times daha fazla fotoğraf ister ve bu köy hakkında yazı ile fotoğraflar için 10 sayfa ayırır ki bu muhteşem bir sayı. Bu şekilde keşfedilen ve dünyaya tanıtılan kentin Afrodite adanan Afrodisias Kenti olduğu anlaşılır. Sonrasında da zaten, Amerika'dan gelen ekip kazı işlemlerini yürütür. Biz gittiğimizde hala devam ediyordu çalışmalar. Buna rağmen benim gördüğüm en fazla kalıntılara sahip antik şehirdi. Muhteşem heykelleri için de ayrı bir müzesi var. Mutlaka gezilmeli.

 • avatar

  Adil İzmirli

  Müzesi arkeolojik sit alanında bulunan ender antik şehirlerimizden biridir.Felsefe okulu, heykel atölyesi, Afrodit ve Roma imparatorları tapınakları, Psikoposluk sarayı, Tiyatro ve Hadrian hamamları, Senato ve Odeon binası, Bazilikası, iki büyük agora, özellikle güney agoranın ortasındaki devasa süs havuzu, 8 bin kişilik grekoromen tiyatrosu, 30 bin kişilik sağlam stadyumu ile ziyarete değer bir tarihi mekândır Afrodisias.Gidin, görün ve hayran kalın.Şehrin kartviziti olan Tetrapilon önünde resim çekilin.30 yılını kazılara adayan Arkeolog Kenan T.Erimi de şükranla yadedin.Mezarı son başarısı olan Dört Ayaklı Anıtsal kapının (Tetrapilon) yanındadır.Müzeye hayran kalmamak mümkün değildir.

 • avatar

  Murat Öktem

  Tarihi açıdan söylenecek çok söz yok. Etkileyici. Ancak dışarıdan bakınca sanki çok daha fazla yatırıma ihtiyaci var gibi görülüyor. Kazılacak, restore edilecek, gün yüzüne çıkarılacak alan çok gibi. Keşke bu işlere para ayırabilecek düzeye gelebilsek. Otopark icin köy adına para alınması uygulamasi burada da var. Çok anlamsız ve nahoş bir uygulama. Bu yaklaşım önlenmeli. Köyün yatırım ihtiyaci varsa başka şekilde karşılanmalı. Antik kent icindeki kafeterya en çok beton dökülen, anlamsız ve çalışmayan bir havuz yapılan ve etrafı ağaçlık olmasına rağmen oturma alanları güneş alan yerde. Ağaç altına iki sandalye bize yetmiyor.

 • mükemmel, mükemmel, mükemmel... ana yola yakın ve ulaşımı çok kolay değil ama kesinlikle yoldan çıkmaya değer. belki yola uzak olduğu için bu kadar iyi korundu. halen ayakta olan be toprak altından çıkarılmış kalıntılr geçmiş medeniyetler zamanına özlem yaratıyor. şu an hiç bir sanatçının ulaşamayacağı mertebede sanatçılar, heykeltraşlar, ressanimlr yaşamış... ayakta olan tiyatrolar ve afrodisyas kral kapısı görülmwyw değer. müze içindeki ve şu ana kadar bulunmuş en büyük ve özel afrodit heykeli de çok değerli. fırsatlar bulup yekrar tekrar gelmek istiyorum. ama tam manası ile gezmek için iki tam gün gerekir belirteym.

 • avatar

  Serdar ŞÜKÜR

  Eserler muhteşem ve muhteşem ötesi!! Müze ve Aprodisais antik kenti tapinak ve tiyatro hamamlari gezmek için minimum 1.5 saat ayirmaniz gerekir.. Kimler var kimler!..Akhilesus'tan tutun,Sokrates ve diğer filozoflar Valiler, Zafer Tariçalari, Afrodit ve hizmetkârları (üç güzeller), Herakles ve daha kimler kimler..Giriş 40 TL. ıçeride yiyecek için kafe ve gift dükkanı bulunmaktadır fakat biraz pahalı. Yanınızda su ve biskuvit bulundurmanızı tavsiye ederim.. 09.08.2021. Numan Serdar ŞüKüR

 • avatar

  Şenol Kara

  MÖ 5. yüzyılda kurulan kent, Roma İmparatorluğu döneminde gelişmiş, MÖ 1. yüzyıl ile MS 5. yüzyıllar arasında, başta heykelcilik olmak üzere önemli bir sanat merkezi haline gelmiş, Afrodit tapınağıyla ve Afrodit adına yapılan törenlerle ün salmıştır. Kentin tanrıçası Aphrodite için yapılan tapınak kentteki en eski mermer binadır. Tapınağa ait kutsal alanın (temenos) sınırlarının belli olması bu alana tanınan sığınma hakkından dolayı önemli olmuştur. Tapınak çevresindeki yazıtlarla önce bu imtiyazın Julius Caesar ve ardılı, daha sonra da Roma İmparatoru Augustus tarafından verildiği ortaya konulmuştur.[4] MS 1. yüzyılın başlarında tamamlanan mermer tapınağın yapımında yardımcı olan seçkin yerel ailelerin isimleri sütunlar üzerine yazılmış, tapınağın kurucusu olarak kabul edilen Gaius Julius Zoilos, yaşamı boyunca Aphrodite rahibi unvanı ile onurlandırılmıştır.


Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar