Agora Açıkhava Müzesi

5 (5 Yorum)
Agora Açıkhava Müzesi: İzmir bölgesinde bulunan popüler Müzelerden 'den biridir. Bu sayfa Agora Açıkhava Müzesi hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Agora Açıkhava Müzesi hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Agora Açıkhava Müzesi düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. İzmir Bölgesinde daha fazla müze keşfetmek için İzmir sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfayı düzenlemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsiniz.
Daha fazla göster

Agora Açıkhava Müzesi Sigara İçilmez
Agora Açıkhava Müzesi Müze
Agora Açıkhava Müzesi Tarihi Yer
Agora Açıkhava Müzesi Müze Kart Geçerli
+(2)

Konum

Yeni, Tarik Sari Sokağı No:16, 35240 Konak/İzmir, Turkey Yol Tarifi

Sıkça Sorulan Sorular

Yorumlar 5 Puan

 • avatar

  bekir uçan

  Agora açık hava müzesi giriş ücreti 25 tl müze gezileri seviyorsanız müze kart satın alabilirsiniz buradan 60 tl ücreti 300 ü aşkın müzeye sınırsız geçiş imkanı sunuyor almanızı tavsiye ederim. Açık oldugu saatler yaz dönemi 08:30 - 18:30 kış dönemi 08:30 17:00 arası açık içeride roma dönemine ait m.s 2 yy kent meydanı pazar yeri inşa edilmiş yapı şehir merkezi kemerli bodrum katları su kanalı osmanlı döneminde mezarlık ve namazgah olarak kullanılmış bir kısmı açık kapalı olan yeri arkeolojik kazılar ve restorasyon devam ettiği için kapalı

 • avatar

  mesut kocak

  Grekçe bir kelime olan Agora, “toplanılan yer, kent meydanı, çarşı, pazar yeri” gibi anlamlara gelmektedir. Antik Çağ’da agoraların ticari, siyasi ve dini fonksiyonlarının yanı sıra sanatın yoğunlaştığı ve birçok sosyal olayların geçtiği veya gerçekleştirildiği kentin odak noktası olduğunu bilinmektedir. Antik Çağ’da her kentte en az bir agora yer almaktadır. Kimi büyük kentler ise genelde iki agora yer alırdı. Bunlardan biri, devlet işlerinin görüldüğü, etrafında çeşitli kamu binalarının toplandığı devlet agorası, diğeri ise ticari faaliyetlerin yoğunlaştığı ticaret agorasıdır. İzmir agorası, MÖ. 4 yy’da antik Smyrna Kenti’nin taşındığı Pagos (Kadifekale)’un kuzey yamacında kuruludur. Dönemin önemli kamu binalarıyla çevrilmiş olan bu yapı kentin devlet agorasıdır. Hellenistik Dönem’de kurulmuş olan agorada günümüze gelebilmiş kalıntıların çoğu, MS. 178 depreminden sonra İmparator Marcus Aurelius’un destekleriyle yeniden inşa edilen Roma Dönemi agorasına aittir.

 • avatar

  Arzu ESEN KAPLAN

  Müzekart ile ücretsiz girilen şehrin ortasında bir antik kent. Oldukça büyük ve etkileyici.

 • avatar

  Mehmet Kartal

  İzmir merkezde bulunan bu açık hava müzesini mutlaka görmelisiniz. Tüm toplu ulaşım araçlarıyla müzeye ulaşım bulunmaktadır.

 • avatar

  Oya Algan

  Baska bir zamanda ve yerde hissedirdi


Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar