icon

Agora Ören Yeri

 • (11 Yorum)

Müzeler

5.0

Rezervasyon Yap

Müsaitlik & Fiyat Sorgula

 • ARA

 • YOL TARİFİ

 • KAYDET

 • WEB SİTESİ

Agora Açıkhava Müzesi: İzmir bölgesinde bulunan popüler Müzelerden 'den biridir. Bu sayfa Agora Açıkhava Müzesi hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Agora Açıkhava Müzesi hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Agora Açıkhava Müzesi düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. İzmir Bölgesinde daha fazla müze keşfetmek için İzmir sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfayı düzenlemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsiniz.

Özellikler

Agora Ören YeriSigara İçilmez
Agora Ören YeriMüze
Agora Ören YeriTarihi Yer
Agora Ören YeriMüze Kart Geçerli
Agora Ören YeriAçık Hava
Agora Ören YeriGezilecek Yerler

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Yorumlar

5.0
Puanlama :


 • avatar

  @serdaralp

  Girişi bulmam zor yorumunu okuyor isen şanslısın ☺️ girişi otopark ile agora arasından gir yolun sonun sağ tarafta kalacak . İçeride sizi bekleyen eski taşlar vs bekliyor fazla spoiler vermiyeyim gezerken iyi eğlenceler. Fiyat konusunda müze kartınız var ise tek bir bilet ile bir sürü yere gire bildiginiz için uygun oluyor ama kartınız yok 30 TL giriş olması lazım öğrenci için internet turizm ve kültür bakanlığı sayfasından fiyatları öğrene bilir müze kartı satın alabilirsiniz.

 • avatar

  @Gezgin35

  Girişi bulmam zor yorumunu okuyor isen şanslısın ☺️ girişi otopark ile agora arasından gir yolun sonun sağ tarafta kalacak . İçeride sizi bekleyen eski taşlar vs bekliyor fazla spoiler vermiyeyim gezerken iyi eğlenceler. Fiyat konusunda müze kartınız var ise tek bir bilet ile bir sürü yere gire bildiginiz için uygun oluyor ama kartınız yok 30 TL giriş olması lazım öğrenci için internet turizm ve kültür bakanlığı sayfasından fiyatları öğrene bilir müze kartı satın alabilirsiniz.

 • avatar

  @ephesustour8545

  İzmir'imizin tam merkezinde harika bir antik şehir Smryna. Kesinlikle gelmenizi ve gezmenizi tavsiye ederim. Ara ara sergiler açıyorlar. Bu haftaki serileride çok dikkat çekiciydi. Kapıdaki arkadaşlar bize çok yardımcı oldular. Ama daha çok kazı yapılması ve de daha çok yerin istimlak edilmesi gerekiyor. Sanırım Izmirimizin antik tiyatrosu da yakın zamanda açılacak.

 • avatar

  @mustafaokcu7636

  Bir çok müze örenyeri gezdim buraya hayran kaldım. Tamamını gezemedim restorasyon çalışması olduğu için ama yinede muazzam bir yer. Öğretmenlere geçiş ücretsizdi. Giriş biletinin sanırım 25 TL gibi bir ücreti var tabi müze kartınız yoksa. Eserlerin yanlarında tanıtıcı panolar mevcut bunlari okuyarak ilerlerseniz daha anlamlı olur. Hoşuma gitmeyen iki şey mevcut. Bunlardan biri girişinin haritada yanlış göstermesi(kapalı otopark tarafinda). İkincisi ise orada desteği olan kişi ve firmalar için pano konulması hoşuma gitmedi.

 • avatar

  @fethiye

  Müzekart ile ücretsiz girilen şehrin ortasında bir antik kent. Oldukça büyük ve etkileyici.

 • avatar

  @yoldas

  Baska bir zamanda ve yerde hissedirdi

 • avatar

  @bekirucan2641

  Agora ören yeri gezilecek keyif alacağınız tarihi bir yer izmirin konak ilçesinde bulunan ve MÖ 4 yüzyılda kurulan agoradır. MS 178 de meydana gelen depremin ardından roma imparatorlugu döneminde yeniden inşa edildi. Osmanlı döneminde mezarlık ve namazgah olarak kullanıldı. Agora toplanılan yer kent meydanı çarşı pazar yeri gibi anlamlara gelmektedir. Roma dönemine ait duvar resimleri ve yazılar olan bodrum katı ve kemer ayakları su kanalı vardır agora antik kent kazı çalışmaları halen devam etmektedir. Giriş ücreti 25 tl müze kart geçerli müze kart burada satılıyor 60 tl 1 sene geçerli 300den fazla müze gezme imkanı sunuyor

 • avatar

  @kedicik

  Agora açık hava müzesi giriş ücreti 25 tl müze gezileri seviyorsanız müze kart satın alabilirsiniz buradan 60 tl ücreti 300 ü aşkın müzeye sınırsız geçiş imkanı sunuyor almanızı tavsiye ederim. Açık oldugu saatler yaz dönemi 08:30 - 18:30 kış dönemi 08:30 17:00 arası açık içeride roma dönemine ait m.s 2 yy kent meydanı pazar yeri inşa edilmiş yapı şehir merkezi kemerli bodrum katları su kanalı osmanlı döneminde mezarlık ve namazgah olarak kullanılmış bir kısmı açık kapalı olan yeri arkeolojik kazılar ve restorasyon devam ettiği için kapalı

 • avatar

  @gezirehberi

  İzmir merkezde bulunan bu açık hava müzesini mutlaka görmelisiniz. Tüm toplu ulaşım araçlarıyla müzeye ulaşım bulunmaktadır.

 • avatar

  @meldakoksal6524

  Müzekart geçerli, giriş ücreti 25 TL. Müzekartı oradan da çıkarttırabiliyorsunuz. Restorasyon çalışmaları hâlâ devam ediyor. Fakat kesinlikle gidilip görülmeli. Zaten şehrin göbeğinde olduğu için Kemeraltını şöyle güzel bir gezip otantik havayı içimize çekip bizi daha da eskilere götürmesi için Agora Ören Yeri'ne uğrayıp günbatımını izlemek harika bir günün sonu olacaktır. Tamamen restore edilmiş halini çok merak ediyorum. Şimdiki hali bile ilgi çekiciydi. Gezerken dönemin insanları gibi olduğunuzu hayal ederek gezin. Suya dokunun ve kaç yüz yıl önce kim bilir durduğunuz yerde kimler durmuştur düşünün, düşünme seline kendinizi kaptırın. Tarihi yerlerin tadı ancak bu şekilde hayal kurarak anlaşılıyor. Taşlardaki kabartmaları ve yazıları elinize hafifçe tekrar edin. Muhteşem bir his bırakıyor.

 • avatar

  @ezgilem

  Grekçe bir kelime olan Agora, “toplanılan yer, kent meydanı, çarşı, pazar yeri” gibi anlamlara gelmektedir. Antik Çağ’da agoraların ticari, siyasi ve dini fonksiyonlarının yanı sıra sanatın yoğunlaştığı ve birçok sosyal olayların geçtiği veya gerçekleştirildiği kentin odak noktası olduğunu bilinmektedir. Antik Çağ’da her kentte en az bir agora yer almaktadır. Kimi büyük kentler ise genelde iki agora yer alırdı. Bunlardan biri, devlet işlerinin görüldüğü, etrafında çeşitli kamu binalarının toplandığı devlet agorası, diğeri ise ticari faaliyetlerin yoğunlaştığı ticaret agorasıdır. İzmir agorası, MÖ. 4 yy’da antik Smyrna Kenti’nin taşındığı Pagos (Kadifekale)’un kuzey yamacında kuruludur. Dönemin önemli kamu binalarıyla çevrilmiş olan bu yapı kentin devlet agorasıdır. Hellenistik Dönem’de kurulmuş olan agorada günümüze gelebilmiş kalıntıların çoğu, MS. 178 depreminden sonra İmparator Marcus Aurelius’un destekleriyle yeniden inşa edilen Roma Dönemi agorasına aittir.


 • Künye

  ✅ Müzeler : Agora Ören Yeri
  ✅ Giriş Ücreti : Ücretsiz
  ✅ Yerel Rehber : 11 Değerlendirme
  ✅ Genel Puan : 5.0/5.0

  Çalışma Saatleri

  Pazartesi 09:00 - 17:00
  Salı 09:00 - 17:00
  Çarşamba 09:00 - 17:00
  Perşembe 09:00 - 17:00
  Cuma 09:00 - 17:00
  Cumartesi 09:00 - 17:00
  Pazar 09:00 - 17:00

  İşletmeyi Sahiplenin

  Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.  Katkı Sağlayanlar

  Müzeler Agora Ören Yeri Agora Ören Yeri +908500000000 Namazgah, Tarik Sari Sokağı No:29, 35240 Konak/İzmir, Türkiye Agora Ören Yeri Agora Ören Yeri hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Agora Ören Yeri Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada. ₺₺ TR 38.4198081 27.1385228 True Türkiye Sigara İçilmez Yerel Rehber Nakit, Kredi Kartı
  5.0/5 11